Retseptivõistlus "TORT ISAMAALE 2012"

Koogi Kata
Postitusi: 232
Abikokk
2012-02-08 14:57:04
Triin:
Sinise toiduvärvi "leiutamise" eest sügav kummardus. Väga lahe!
Aitäh. Leiutamisest on asi kaugel. Pigem ehk olen "maaletooja" :).
Karima
Postitusi: 619
Abikokk
2012-02-09 17:10:23
Minu pisike tagasihoidlik tordike koos selle juurde kuuluva lusikaga on siin. Tort koosneb punasest biskviidist, vahel on toorjuustukreem ja aprikoosi tykikesed Peal on toorjuustukreem,shokolaadi kaunistused,apelsinifileed ja pisikesed aprikoosi viilud ning ,et l6busam oleks syya tegin ka juurde shokolaadi l6busad lillelusikad :) Punane seal tordil symboliseerib armastust Eestimaa vastu,kollased on siit poolt Teile p?ikest ,et teil seal v?ga kylm enam poleks ja shokolaadi kaunistused oleks nagu musta leiva eest mis maitseb (v?hemalt mulle) sama h?sti :)

PAPRIKA: Karima's Food

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2012-02-09 21:13:53
Ene20:
Kuna kirjas on retseptivõistlus, tekib küsimus, kas tordi juures hinnatakse retsepti või tordi väljanägemist? Torti ju keegi proovida ei saa, kuna saadetakse ainult pilt. Kas siis antud retsepti järgi teeb keegi kohapeal tordid, mida proovitakse.
Ene, see on ikka virtuaalne kooskokkamine, nagu kõik teisedki Nami-nami kooskokkamised. Ma kirjutan hiljemalt nädalavahetusel võistluse tingimused täpsemalt lahti, sest aeg tøesti lendab ja varsti on ju Vabariigi aastapäev käes.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2012-02-12 21:10:41
Nii, nüüd on tordivõistlus ametlikult ja avalikult välja kuulutatud, isegi avalehel kuulutus üleval.. Jään suure põnevusega torte ootama!!
Karima:
Minu pisike tagasihoidlik tordike koos selle juurde kuuluva lusikaga on siin.
Aitäh panuse eest, Karima! Nii tore lugeda, et ka nii kaugel kodumaast isamaalisi torte tehakse :)

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Ilse
Postitusi: 730
Abikokk
2012-02-14 11:37:17
See tort valmis tegelikult sõbrapäeval aga sobib ka isamaale, alati pole võimalust kallist kraami kokku osta, siis saab ilusa ja maitsva tordi ka lihtsatest ja odavatest asjadest. Kaunistatud on Mari-Liisi eeskujul, suvel ise kasvatatud ja sügavkülmutatud rukkililled ja väikesed südamed lõikasin kääridega Taarapõllu mustsõstrakrõpsudest :) Minu saiapõhi oli ise valmistatud peedisaiast ja on seepärast punaka tooniga :) Täpsemad juhised on siin : http://ilse.riiul.com/2012/02/saiakook/

Ilse köögis

Domori
Postitusi: 99
Kokaõpilane
2012-02-20 17:59:19
Nädalavahetusel kokkasin vabariigi aastapäeva vaimus ehk siis minu tagasihoidlik panus selle aasta tordivõistlusele. 1. Eesti värvides võilevatort lõunamaise sisuga :) Retsept: (lähtusin Pereköögi kokaraamatu kreekapärase võilevatordi retseptist) 18 suurt viilu täistera röstsaia niisutamiseks piima soola ja pipraga Täidiseks 200 g kurki 50 g kivideta musti oliive 200 g lambapiimast fetajuustu 50 g päikesekuivatatud tomateid 250 g kohupiimapastat soola ja pipart Katteks 200 g toorjuustu 150 hapukoort soola Kaunistuseks proovisin kasutada Koogi Kata tutvustatud sinise värvi meetodit. Värvisin jaapani redist. Tulemus oleks võinud olla natuke sinisem, aga enamvähem siiski õnnestus. Musta triibu tegin oliivilõikudega, sellest lähtuv sai ka sisu.
Domori
Postitusi: 99
Kokaõpilane
2012-02-20 18:10:05
Tegin ka midagi magusat, nimelt lumepalle :) Valisin sellise teema, sest minule seostub vabariigi aastapäev talvega, üsna sageli on päris külm ja mõnusalt lumine. Just nimelt sellest tunnen eemal olles puudust. Veidi aega tagasi ulatus külmalaine küll ka minuni, aga lund oli siiski väga vähe ja nii tulebki leida alternatiive. Magusad lumepallid serveeritult lumesõjaks valmis :cool: Retsepti lisasin kokaraamatusse.
Zapxpxau
Postitusi: 1409
Abikokk
2012-02-21 17:25:45
Domori:
Nädalavahetusel kokkasin vabariigi aastapäeva vaimus ehk siis minu tagasihoidlik panus selle aasta tordivõistlusele. 1. Eesti värvides võilevatort lõunamaise sisuga :).
Väga ilusti nikerdatud vapilõvid, Domori!

Zap*

Dagris
Postitusi: 151
Abikokk
2012-02-22 08:43:50
Minu poolt selline vormileivatort enda küpsetatud rukkileivast.

Sööme silmadega

Daskin
Postitusi: 1
Kokaõpilane
2012-02-22 11:18:54
Eelmisel aastal kui ma seda kindatorti nägin,olin ma nii vaimustuses,et pidasin ka ise plaani osaleda. Kuna aga siis jäi asi hilja peale,mõtlesime koos sõbranna Eve Toominguga ,et teeme selle asja sel aastal ära :) Idee poolest peaks see olema variant murumütsist. Mustri leidsime netiavarustest ja tuunisime veidi värve isamaalisemateks :) Apelsinišarlott MURUMÜTS Rullbiskviit on tehtud tikri ja maasikatoormoosiga Kahele plaadile kulus: 2X4muna 2x4spl. suhkurt 2x4spl. jahu 2x2tl. küpsetuspulbrit. Vahele siis tikri- ja maasikatoormoosi. Täidiseks on apelsinimaitseline vahukoore-kohupiimasegu. 2pk. apelsini tarretisepulbrit 600g vahukoort kolmveerand pakki pagari kohupiima. vaniljesuhkurt 3 pisikest pakki Ruf apelsini suhkurt Kaetud on martsipaniga.
<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 >>