Maias Mai
Kokaõpilane 2008-08-11 12:38:59 |
Käisin nädalavahetusel vanematekodus ja avastasin, et eestimaised ploomid on valminud. Pistsin suure hunniku isendeid omale kotti kaasa, et täna koogiretsepte uurida. Ehk on mõnel nami-nami kasutajal mõnd soovitust välja pakkuda? | |
Merilin
Abikokk 2008-08-11 13:02:25 |
Üks on - tagurpidi ploomikook martsipaniga.
Pisike ja Pisut Segi, teadagi... |
|
Kärt
Abikokk 2008-08-11 14:52:22 |
Oo, see ploomikook on tõeliselt maitsev, tegin ka seda eelmine aasta ja tahtis lausa keele alla viia :) | |
Enely100
Abikokk 2008-08-11 19:30:53 |
kunagistel postimüügi retseptlehtedel oli Tiina õunakook...sai alati teha ploomidega..ja koos vaniljekastmega oli väga mõnus...pole väga ammu teinud | |
|
Pille Nami-Nami peakokk 2008-08-17 17:54:17 |
Täna vist teen ploomidest isegi kooki, aga paar päeva tagasi tegin esmalt mõnusa ploomikompoti ja siis sellest omakorda õhulise ploomivahu:
|
|
Hexy
Abikokk 2008-08-17 21:27:51 |
ema sõbranna juba teatas, et võib tulla tema juurde ploome korjama. tahaks proovida ploomi rummimoosi, kooke pole veel vaadata jõudnud. | |
Maias Mai
Kokaõpilane 2008-08-17 23:16:21 |
Tegin ise ploomidega sõstrateema all olevat populaarset keeksi. Martsipani puudusel läksid ploomid niisama sisse. Tulemus sai ootamatult hapu :) Ilmselt muutub ploomide maitse küpsetades üsna kõvasti. Parandasin olukorda lahtilõigatud tükkidele tuhksuhkrut lisades. Sellisena töötas retsept väga hästi. Ehk et järgmine kord peaks ploomid eelnevalt suhkrus või karamellis glasuurima? | |
Täpik
Abikokk 2008-08-18 08:37:37 |
ploomimoos koos mandlilaastude ja väikese rummi või liköörilisandiga on ka väga hea. Ilmselt on abi moosisuhkrust, kui tegema hakata. Mina olen kunagi vedeliku eraldi välja kurnanud ning morsi tegemiseks tarvitanud ja siis "paksemast" moosi keetinud. | |
Spiidi
Abikokk 2008-08-18 13:46:02 |
Käisin eile Tartu turul ja rõõmuga avastasin, et kodumaiste ploomide aeg on käes. Esimene kilo ploome läks kohe pargis pikutades suhu :) | |
Gegegerda
Abikokk 2008-08-18 18:31:04 |
Tahaks, et tuleks veidi rohkem päikest ja meil maalgi ploomid juba valmis saaksid. Arusaamatu, kuidas meil need alles nii rohelised on, mingi hilisem sort vb... www.gegegerda.blogspot.com |
|
| < 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 > >> | ||