JAMIE OLIVERI kokaraamatud ja -saated

Nipitiri
Postitusi: 959
Abikokk
2009-01-20 21:26:37
Nipitiri:
Soovitan proovida brokolit seesamiseemnete ja küüslauguga "Cook with Jamie" raamatust
Täna sain mobiilist pildi ka kätte, kus brokoli on lisandiks praetud tilaapiafilee juurde:
Uniquegirl
Postitusi: 132
Abikokk
2009-01-20 21:30:20
päris isuäratav ma peaks mainima
Dee
Postitusi: 360
Abikokk
2009-01-22 10:32:23
Juc:
Ja veel sisulist (luban, et ma varsti lõpetan :): mitmes retseptis tuleb kasutada tõlkija meelest "värsket, ilma lehtedeta basiilikuoksa". Ma usun ikka, et lehed tuleb eemaldada ja neid kasutada, või mis teie arvate :)
See peaks õige tõlge olema, sest ka näiteks eilses "Home with Jamie" saates lükkas ta basiiliku lehtedest puhtaks, öeldes "We don't want those", ja siis tükeldas rõõmsalt roa sisse just varre. :D Või näiteks Jamie Chilli con Carne ühes versioonis käsib ta koriandrilehed sügavkülma paremaid aegu ootama panna, peseb koriandrirootsu puhtaks ja tükeldab ainult varreosa roa sisse. :)
Juc
Postitusi: 629
Abikokk
2009-01-22 10:44:47
Dee:
See peaks õige tõlge olema, sest ka näiteks eilses "Home with Jamie" saates lükkas ta basiiliku lehtedest puhtaks, öeldes "We don't want those", ja siis tükeldas rõõmsalt roa sisse just varre. :D Või näiteks Jamie Chilli con Carne ühes versioonis käsib ta koriandrilehed sügavkülma paremaid aegu ootama panna, peseb koriandrirootsu puhtaks ja tükeldab ainult varreosa roa sisse. :)
No võibolla siis tõesti. Hea tähelepanek! Kuigi nt selle spaghetti tetrazzini foto peal raamatus tundub, nagu ta oleks ikka lehti ka kasutanud. Pagan, kui muhe see Jaime oma saadetes on.
Nipitiri:
Soovitan proovida brokolit seesamiseemnete ja küüslauguga "Cook with Jamie" raamatust, retsept peast mälu järgi umbes (neljale sööjale): brokolit 2 kuhjaga spl seesamiseemneid 3 spl oliiviõli 5 küüslauguküünt, kooritult ja õhukeste viiludena 1/2 spl seesamiõli 1-2 laimi mahl 3 spl tumedat sojakastet pöidlasuurune jupp ingverijuurt
Tahaks hirmsasti seda retsepti katsetada, millegipärast on tunne, et see on metsikult maitsev :). Aga üks küsimus - mul on kodus Toasted sesame oil. Kas see on seesama, mida siin retseptis kasutatakse? Või peaks selle jaoks mingi teistsuguse varuma!

http://jucjaco.blogspot.com/

Eva
Postitusi: 771
Abikokk
2009-01-22 10:56:36
Kirjastaja andis teada, et sügiseks ilmub Ministry of Food. Samuti andsid teada, et teevad "itaaliast" ka korduse, "aga vist seal midagi tõlkes muutma ei hakka, sest osadele meeldib, osadele ei meeldi - nii on alati. Kui on mingeid väga räigeid asju silma hakanud, anna teada."

http://www.perenaine.ee/

Nipitiri
Postitusi: 959
Abikokk
2009-01-22 11:05:05
Juc:
Aga üks küsimus - mul on kodus Toasted sesame oil. Kas see on seesama, mida siin retseptis kasutatakse? Või peaks selle jaoks mingi teistsuguse varuma!
Mina arvan, et see sobib väga hästi - need seesamiseemned, mis sisse käivad, ju ka toastitakse. Õli tundub seal olevat just seesamimaitse intensiivistamise eesmärgil.
Dee
Postitusi: 360
Abikokk
2009-01-23 01:37:18
Juc:
No võibolla siis tõesti. Hea tähelepanek! Kuigi nt selle spaghetti tetrazzini foto peal raamatus tundub, nagu ta oleks ikka lehti ka kasutanud.
Oih, aga Sul ongi ikkagi õigus, Juc. :) Pole seal retseptis sõnagi ainult varrest. Leidsin just Jamie kodulehelt selle retsepti inglise keeles ja seal pole küll juttu, et oleks vaja ainult vart tükeldada. Toiduinete nimistus on ta kirjutanud, et vaja läheb "a sprig of fresh basil, leaves picked" ja valmistamisõpetuses on "add all of the basil". Võibolla on ajanud tõlkijat segadusse ingliskeelne sõna "sprig", mis tähendab ka vart või oksa? Et vot selline lugu siis selle basiilikuoksaga. :D
Evka
Postitusi: 48
Kokaõpilane
2009-01-26 11:29:42
Fre:
Kika:
ise lootsin, et täna päeval on kordus ja retseptid on etv lehel olemas, aga ei ole! või siis mina ei leia neid retsepte.
Mulle jääb viimasel ajal ETV programmipoliitika täitsa arusaamatuks - eelmisel korral ka mõtlesin vaikimisi et vaatan neljapäevast kordust aga mida polnud seda polnud. Kolmapäevane aeg tegelikult ei sobi mulle üldse, seekord olin kogemata kodus (haige). Valdavalt algavad saated, mis mulle huvi pakuvad aegadel stiilis 00.40 ja ei mingit kordust. Ilmselt olen mingi friik. Vä. Vä.
Avastasin, et Jamie kokasaadet "korratakse" ETV põhisaatest päev varem ehk teisipäeviti ETV2-s, (sel nädalal on 21.20). Imelik loogika tõesti.
Fre
Postitusi: 1233
Abikokk
2009-01-26 12:48:40
Evka:
Avastasin, et Jamie kokasaadet "korratakse" ETV põhisaatest päev varem ehk teisipäeviti ETV2-s, (sel nädalal on 21.20). Imelik loogika tõesti.
Suur-suur tänu info eest, see aeg pole ka just kõige mugavam aga vähemalt olen siis kodus. Ja ise poleks osanud "eelkordust" sel viisil küll otsida.
Vandiste
Postitusi: 769
Abikokk
2009-02-26 17:34:14
Mulle väga meeldis eilne Jamie grillimise saade. Mees ka vaatas huviga ning koos maigutasime suud - tahaks ka :D. Samas jäi mind piinama ketšupi lisamine vabandusega, et muidu kaste ei kleebi hästi lihale külge. Kuna ketšupis on sidusaineks tärklis (või ei ole?), kas siis piisanuks lihtsalt veidikese tärklise lisamisest? Samas ei oleks tulemus kindlasti maitseomadustelt sama olnud. Lihtsalt mõlgutan siin mõtteid...
<< 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 >>