Kevadseened

Tikkk
Postitusi: 39
Kokaõpilane
2008-04-20 16:29:39

Pille, ma kardan ka, et äkki vara. Metsa all oli üsna jahe veel.

Ma nägin täna öösel unes, kuidas sõitsime mööda pisikest metsateed mingi maja juurde, kus elasid 2 naist, kes juhatasid meid kuskile metsaäärde, seal pidid seened kasvama. Kohale kahjuks ei jõudnud, enne ärkasin üles :(

Aga kui ma üles ärkasin, olin täiesti kindel, et ühe naise nimi oli Pille :D. Ma nimelt ammu juba vaatasin siit kokandussõnastikust neid pilte ja unistasin värsketest seentest :P

Eks ma jää nüüd uut unenägu ootama, kus seenteni kah jõuame :D

Ps. Kui nüüd mõtlema hakata, siis teise naise nimi oli vist Evelin ja nägingi Keilas poes üle hulga aja vana sõbranna Evelini. Oh, mul vist mingid "võimed" :D

Pulavik
Postitusi: 169
Abikokk
2008-04-20 19:54:06

Tikkk, praegu veel vist vara jah, eelmisel aastal sain kurreleid veidi enne toominga õitsemist.

Kurreleid korjan ise just metsatuka veerelt niidult, päris metsast ma polegi neid leidnud. Raamatutes on veel mainitud, et kasvab tihti haabadega koos.

Kevadkogritsa kohta lugesin just seeneraamatust, et nemad kasvavad nõmmemetsades- tead küll, need tüüpilised: palju mände ja maa kaetud samblikega, selline kuiv ala. Ma ise neid küll leidnud pole, aga samas pole ka otsinud. Ja siis märgitud, et aprillist-maini on kasvuaeg.

Mürklite kohta on öeldud, et kasvavad praktiliselt igal pool- aiad, niidud, loometsad, metsaservad jne, aga põhiliselt ainult Põhja- ja Lääne-Eestis ning saartel.

Ma loodan, et see info nüüd natukegi aitas :)

Tikkk
Postitusi: 39
Kokaõpilane
2008-04-20 19:58:53
Kallis Pulavik, suursuur aitäh sulle :)
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2008-04-20 19:59:58
Pulavik:
Ma loodan, et see info nüüd natukegi aitas :)
Mind küll aitas, ma ei pea nüüd ülakorrusele seeneraamatu järele minema :D Vaatasin oma mulluseid fotosid. Keskturul olen kurrelid-mürklid jäädvustanud 13. mail, aga see oli minu mäletamist mööda vist juba kolmas kord, kui turul neid ostmas käisime. Elukaaslase ema tõi meile maalt linna identifitseerimiseks ümarmürkleid paar päeva hiljem. Ise korjasime mürkleid 26. mail, aga need olid juba üsna ülekasvanud ja vanad. Nii et mina loodan ikka hiljemalt 2-3 nädala pärast kevadseentega maiustama hakata :P

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pulavik
Postitusi: 169
Abikokk
2008-04-22 10:29:41

Palun-palun :)

Mul üldiselt ka näpud ja kummikud juba sügelevad seeni korjama. Ma nüüd iga nädal kavatsen käia oma tavakohas vaatamas, see aasta on kevad kuidagi varem alanud..

Kui midagi leian, annan kohe siia ka teada ;)

Mann
Postitusi: 1446
Abikokk
2008-04-22 12:57:40
Siin kasvavad mürklid metsa ääres, kus selline rohu-magalangenud puude-pisikeste lehtpuude segu.
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2008-04-25 12:58:31
Delfis "kurtis" keegi, et tal on suurem hulk kevadkogritsaid ja ei tea, mis nendega pihta hakata.. Nii et vähemalt need kevadseened on juba väljas - loodetavasti on kurrelid-mürklid ka nädala-kahe pärast saadaval..

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pulavik
Postitusi: 169
Abikokk
2008-04-25 14:01:05
Ma just lugesin ka jah.. ja kummikusügelus läks veel hullemaks :P Ei ole kerge olla seenefriik...
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2008-04-29 07:22:21
Tänases Sakalas ja Postimehes kirjutatakse: Kevadseened alustasid ninade väljapistmist Lõuna-Eestis. Olla nii mürkleid, kurreleid kui ka kogritsaid, nii et Metsa!

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Vandiste
Postitusi: 769
Abikokk
2008-04-29 09:31:20
Pille:
... nii et Metsa!
Kui mõni lahke Pärnumaalane avalikustaks kas või ühe siinkandis oleva kevadseente korjamise koha, võtaks selle käigu ette küll. Endal mul ei ole üldse nina seenemetsade peale (kadestan õde, kes juba eemalt ütleb, et seal metsas on seeni ja tõesti leiabki).
<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 >>