Kevadseened

Merilin
Postitusi: 953
Abikokk
2009-05-25 07:23:54
Aurora:
Juhhei. Esimene korvitäis kogritsaid metsast ära toodud ja kaks korda korralikult kupatatud. Homme läheb risototeoks. Ilmselt jagub sealt seeni veel ka üheks toredaks kogritsaraguuks.
Hmm, me käisime eile kutsi tuulutamas ja metsa all ei kogritsapoegagi :(

Pisike ja Pisut Segi, teadagi...

Spiidi
Postitusi: 743
Abikokk
2010-05-06 13:09:23
Kui julgelt te mürkleid sööte ilma kupatamata? Ma ostsin eile Keskturult mürkleid aga peale emaga arutamist ja internetis ringi vaatamist ikka ei julgenud kupatamata pannile panna. Nad on mürgiste kogritsatega ikka päris sarnased.

le D?ner

Seenekas
Postitusi: 2193
Abikokk
2010-05-06 17:55:40
Spiidi:
Kui julgelt te mürkleid sööte ilma kupatamata? Ma ostsin eile Keskturult mürkleid aga peale emaga arutamist ja internetis ringi vaatamist ikka ei julgenud kupatamata pannile panna. Nad on mürgiste kogritsatega ikka päris sarnased.
No minu meelest pole nad üldse sarnased. :D Aga ma olen seenehull ka juba paarkümmend aastat. Kui Sa neid kupatad, siis kaob ju päris palju maitsest, sama nagu keedaks šampinjonid enne praadimist läbi. Aga kui liigis kahtlus on, siis kindlasti on see mõistlik. Kas keegi kevad-võluheinikute kasvukohta ei tea ja äkki ka taha jagada või neid seeni maitsta pakkuda? Pioneeri ausõna, et ei hakka võõras seenekohas koos sugulastega käima ega ilmselt isegi, lihtsalt pole neid kunagi korjanud-saanud ega elusast peast näinud ja põnev oleks.
Spiidi
Postitusi: 743
Abikokk
2010-05-06 19:08:31
Seenekas:
Spiidi:
Kui julgelt te mürkleid sööte ilma kupatamata? Ma ostsin eile Keskturult mürkleid aga peale emaga arutamist ja internetis ringi vaatamist ikka ei julgenud kupatamata pannile panna. Nad on mürgiste kogritsatega ikka päris sarnased.
No minu meelest pole nad üldse sarnased. :D Aga ma olen seenehull ka juba paarkümmend aastat. Kui Sa neid kupatad, siis kaob ju päris palju maitsest, sama nagu keedaks šampinjonid enne praadimist läbi. Aga kui liigis kahtlus on, siis kindlasti on see mõistlik.
Ma ikka tükk aega kahtlesin, kas neid panna vette või mitte. Aga jutt kogritsate väga mürgistest olemusest pani igaks-juhuks kupatama. Äkki järgmisel korral olen julgem.

le D?ner

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2010-05-31 19:23:37
Spiidi:
Kui julgelt te mürkleid sööte ilma kupatamata? Ma ostsin eile Keskturult mürkleid aga peale emaga arutamist ja internetis ringi vaatamist ikka ei julgenud kupatamata pannile panna. Nad on mürgiste kogritsatega ikka päris sarnased.

Ikka väga julgelt. Minu arust on nad ikka väga erineva näoga seened :P Eile avastas Kristjan me koduõuest kuus mürklit. Täna vaatasin aias veidi põhjalikumalt ringi ja sain sellise saagi:

22 imearmsat kuhikmürklit :P

Meil mullu rajatud aed, kuhu toodi hulgaliselt männikooremultši. Sellest ka need seened.. Siin on üks "peenras":

Tükk aega mõtlesime, et mida teha. Lõpuks otsustasime pahupidi mürklipiruka kasuks. Esmalt seened viiludeks, siis praadisime pannil või ja sibulaga läbi. Tainas peale ja ahju. Hää oli!

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2010-07-01 18:44:54
Soomes aeti mürklid ja kogritsad omavahel sassi :O Tõlkeviga muutis seenesalati eluohtlikuks

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2011-05-05 09:27:53
Sadama turul olla kogritsaid nähtud. Lisaks on nendest kevadseentest juttu ajakirja Oma Maitse 2011. a. mainumbris, kus Urmas Kokassaare artiklis käsitletud seent kommenteerivad ka Nami-Nami kasutajad Roman Z ja Thedahlia ;)

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Merilin
Postitusi: 953
Abikokk
2011-05-11 12:13:34
Pille:
Sadama turul olla kogritsaid nähtud. Lisaks on nendest kevadseentest juttu ajakirja Oma Maitse 2011. a. mainumbris, kus Urmas Kokassaare artiklis käsitletud seent kommenteerivad ka Nami-Nami kasutajad Roman Z ja Thedahlia ;)
Najah vat juttu võib olla ja isutab juba tükk aega, aga mida pole, on kogritsad. Turule seenele minna ei taha... Kas keegi neid sel aastal Põhja-Eestis näinud ka on juba? Eelmisel nädalavahetusel nendega igatahes metsas kohtuda ei õnnestunud ja mets oli ka muidugi krõbekuiv...

Pisike ja Pisut Segi, teadagi...

Köögikatake
Postitusi: 239
Abikokk
2011-05-11 22:35:56
Eelmisel nädalal müüdi neid Pirita turul, hinda ei mäleta.

Tee seda, mida armastad ja armasta seda, mida teed.

Mannu
Postitusi: 18
Kokaõpilane
2011-05-11 23:03:52
Täna olid sadamaturul kogritsad täitsa olemas. Nädala alguses ostsin ise keskturult.
Pille:
Sadama turul olla kogritsaid nähtud. Lisaks on nendest kevadseentest juttu ajakirja Oma Maitse 2011. a. mainumbris, kus Urmas Kokassaare artiklis käsitletud seent kommenteerivad ka Nami-Nami kasutajad Roman Z ja Thedahlia ;)
<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 >>