Kevadseened

Merilin
Postitusi: 953
Abikokk
2011-05-12 13:19:37
Thredahlia:
Pille:
Sadama turul olla kogritsaid nähtud. Lisaks on nendest kevadseentest juttu ajakirja Oma Maitse 2011. a. mainumbris, kus Urmas Kokassaare artiklis käsitletud seent kommenteerivad ka Nami-Nami kasutajad Roman Z ja Thedahlia ;)
Najah vat juttu võib olla ja isutab juba tükk aega, aga mida pole, on kogritsad. Turule seenele minna ei taha... Kas keegi neid sel aastal Põhja-Eestis näinud ka on juba? Eelmisel nädalavahetusel nendega igatahes metsas kohtuda ei õnnestunud ja mets oli ka muidugi krõbekuiv...

Metsast laekus mulle kaks kuivanupoolset kevadkogritsat ja kolm värskemapoolset liudkogritsat. Tundub,et päris seenteta see kevad ei jää, aga nadi ja kuiv on see tänavune seenekevad küll.

Pisike ja Pisut Segi, teadagi...

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2012-05-06 09:00:30
Muide, Viimsi taluturul Pekero kaupmeeste letis müüdi eile väga uhkeid kevadkogritsaid!

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Merilin
Postitusi: 953
Abikokk
2012-05-07 13:59:00
Mina olen ka sel aastal kevadkogritsaga metsas juba kohtunud :)

Pisike ja Pisut Segi, teadagi...

Seenekas
Postitusi: 2193
Abikokk
2012-05-07 20:38:38
Mina olen kohtunud kahjuks ainult vahvate kännuseentega, mis eemalt nägid välja nagu tavakukekad oranžid ja kasvasid samas kohas, siis veel miskite pisikeste pruunseentega tugeval peenikesel jalal ja iga päev käime kaemas oma kogritsakohta. Mida pole, seda pole. Ootame.
Eva
Postitusi: 771
Abikokk
2012-05-08 17:41:51
Keskturul olid ka täna kogritsad müügil.

http://www.perenaine.ee/

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2012-05-09 18:16:25
Artikkel Tarbija24-s: Galerii: milliseid maitsvaid söögiseeni tasub kevadel metsast otsida?

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Amanda-Riin
Postitusi: 73
Kokaõpilane
2012-05-16 13:54:11
Juhhhuuuu! Minu aias on ka üks mürkel :) Kahjuks ainult üks..
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2012-05-16 14:22:25
Amanda-Riin:
Juhhhuuuu! Minu aias on ka üks mürkel :) Kahjuks ainult üks..
Kui on üks, siis on mõni veel. Mine ja terita silma :) Ma lähen homme hoovi mürklijahile siis, tore teada, et juba valmis!

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Ilse
Postitusi: 730
Abikokk
2012-05-16 14:31:14
Pille:
Amanda-Riin:
Juhhhuuuu! Minu aias on ka üks mürkel :) Kahjuks ainult üks..
Kui on üks, siis on mõni veel. Mine ja terita silma :) Ma lähen homme hoovi mürklijahile siis, tore teada, et juba valmis!
Millisesse metsa ma pean minema? Tammik sobiks? Ma tahan kaaaaa !!!

Ilse köögis

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2012-05-16 17:29:27
Ilsu:
Pille:
Amanda-Riin:
Juhhhuuuu! Minu aias on ka üks mürkel :) Kahjuks ainult üks..

Kui on üks, siis on mõni veel. Mine ja terita silma :)

Ma lähen homme hoovi mürklijahile siis, tore teada, et juba valmis!
Millisesse metsa ma pean minema? Tammik sobiks? Ma tahan kaaaaa !!!
siin on vihjeud:

Mürkel – mürkel, päris kõhedust tekitav kevadseene nimi. Tegelikult väga maitsev ja ilma kupatamata otse pannile. Saab kena esimese söögiseente elamuse. Kärjeliste dekoratiivsete kübaratega. Tasub oma seenekohad läbi jalutada, aga pöörata enam tähelepanu kõrgematele, kuivematele kohtadele. Nimetatud seeni peab veel metsas olema enam Põhja – ja Lääne – Eestis, puisniitudel, loometsades, kadastikes...., samuti aedades, parkides ning kalmistutel.

Kurrelid erinevad mürklitest - nende kübara allserv ei ole jalaga kokku kasvanud ning jalg võib vahel väga pikaks venida. Kasvukohad niiskemates haavikutes ja haava-segametsades, seega mürklitest täiesti erinevates kasvukohtades.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 >>