NIGELLA LAWSONI (UK) kokaraamatud ja -saated

Reglisse
Postitusi: 168
Abikokk
2008-12-17 19:56:02
Palun Nigella retseptiabi. Asi nimelt selles, et kolimise käigus on Nigella -How to be a domestic goddess raamat kusagil kastis, ning jõuluks hädasti retsepti vaja. Retsept siis porgandi-apelsini cupcake toorjuustukreemiga. Suured tänud juba ette
Zoozi
Postitusi: 2992
Abikokk
2008-12-17 21:09:31
Reglisse:
Palun Nigella retseptiabi. Asi nimelt selles, et kolimise k?igus on Nigella -How to be a domestic goddess raamat kusagil kastis, ning j?uluks h?dasti retsepti vaja. Retsept siis porgandi-apelsini cupcake toorjuustukreemiga. Suured t?nud juba ette
Carrot cupcakes with cream cheese icing scant 1/2 cup light brown sugar 3/4 cup sunflower oil 2large eggs 1 1/2cups all-purpose flour 3/4 ts baking soda 1 ts cinnamon pinch of salt zest of 1/2 lemon zest of 1/2 orange 2medium carrots,grated scant 1/2cup or 4 ounceswalnuts,chopped for the icing: generous 4 ounces or 1/2cup cream cheese 1 2/3cups confectioners' sugar,sifted 1-2ts lime juice 12walnut halves Preheat the oven to 400 F Beat the sugar and oil together,then add the eggs one at a time.Add the flour,baking soda,cinnamon,salt and zests,then fold in the grated carrot and walnuts.Spoon the mixture evenly into the muffin cups,and bake for 20 minutes.Cool on a rack while you get on with the icing. Beat the cream cheese in a bowl till smooth and softened somewhat,and then beat in the sifted confectioners' sugar.Squeeze in the lime juice to taste. When the cupcakes are cool,just smear the icing on top.I find using an ordinary blunt knife works well,and I like to see the knife marks in the icing:these are not meant to be smooth,elegant concoctions.Stick a walnut half in the center of each iced cupcake.Makes 12.

Zoozi tegemised

Reglisse
Postitusi: 168
Abikokk
2008-12-19 17:24:57
Suured tänud, Zoozi, päästsid minu jõulud ;)
Fre
Postitusi: 1233
Abikokk
2009-01-10 19:18:56
Tänan näitas (vist kordusena) Kanal 11 pealt miskit eksootiliste peotoitude saadet, oli täitsa vaadatav, aga no tõlge - kui selle alusel midagi teha prooviks siis.... Röstitud pitast sai sujuvalt röstitud pistaatsiad, cumin-köömnetest jm pisematest apsudest rääkimata. Vürtsköömned ju näevad köömnete moodi välja aga kui kaadris on pitad ja jutt pistaatsiatest siis on juba päris jabur. Kahju et retsepte nii valikuliselt kaasa pannakse vaid.
Marju
Postitusi: 870
Abikokk
2009-01-17 17:32:17
Mul on nüüd Nigella Express :) Uudishimust (et milline see Nigella siis raamatus on) ja keele pärast ostsin, tegelen siin sõnadega ja siis on huvitav erinevate kokkade sõnavaraga tutvuda. On täitsa häid retsepte ja üsna selge ja konkreetne jutt, aga mul sama nagu Fre ühes teemas ütles, et raamat ei hakanud temaga rääkima. Ma seda tegelikult ei oodanudki, kuidagi teadsin, et suhe jääb vaoshoituks, aga sõbralikuks. Nigella ongi justkui selline k o d u kokk (aga mina pole üldsegi nii kuidagi "koduinimene" ) ja kuidagi ameerikalik tundus millegipärast. Ühte asja sealt raamatust juba tegin ja ilmselt teen veel ja võib-olla kirjutan siia ka, et kuidas tundub.
Uniquegirl
Postitusi: 132
Abikokk
2009-01-19 21:32:01
Ma enne lugesin natuke temast aga ei teadnud midagi ning täna sattusin puhtjuhuslikult tema saatele K11'st. Tegi magustoite. Kõik oli nii lihtne ja ilus ja siis hakkasingi kahtlustama, et äkki see on Nigella. Ja siis nägin, et ongi tema. Ma nüüd fännan ka teda. Aga tõlke osas nõustun teiega. Üks asi, et nad tõlgivad valesti koostisosasid aga täna ta oli öelnud "add 250 grams" ja tõlge "lisada 200 g". See pani mind kõige rohkem imestama. Kas nüüd ei tunta numbreid ka? Aga muidu ta mu lemmik nüüd
Veronika
Postitusi: 237
Abikokk
2009-01-20 09:11:49
Marju:
Mul on nüüd Nigella Express :) Uudishimust (et milline see Nigella siis raamatus on) ja keele pärast ostsin, tegelen siin sõnadega ja siis on huvitav erinevate kokkade sõnavaraga tutvuda. On täitsa häid retsepte ja üsna selge ja konkreetne jutt, aga mul sama nagu Fre ühes teemas ütles, et raamat ei hakanud temaga rääkima. Ma seda tegelikult ei oodanudki, kuidagi teadsin, et suhe jääb vaoshoituks, aga sõbralikuks. Nigella ongi justkui selline k o d u kokk (aga mina pole üldsegi nii kuidagi "koduinimene" ) ja kuidagi ameerikalik tundus millegipärast. Ühte asja sealt raamatust juba tegin ja ilmselt teen veel ja võib-olla kirjutan siia ka, et kuidas tundub.
Huvitav, et mul täpselt samad tunded seoses Nigella'ga. Tellisin endale Nigella Expressi ning olin pisut pettunud, kuna ootused olid kõrged. Minu jaoks on liiga palju selliseid retsepte, kus on kasutatud juba poest ostetud valmistooteid, mis mulle ei meeldi (jah, ma saan aru, et raamat ongi kiiresti valmivast söögist, aga ikkagi...). Kindlasti ma teen sellest raamatust mingeid huvipakkuvaid toite, kuid neid ei ole kahjuks nii palju kui raamatu maht lubaks arvata.
Marju
Postitusi: 870
Abikokk
2009-01-26 10:12:05
Sattusin ka täiesti juhuslikult mingilt senitundmatult kanalilt täiesti eestikeelset Nigella magustoitude saadet vaatama. Väga tore oli. Aga.. on olemas lihtsalt nõrgad tõlked ja siis on olemas ikka väga halvad tõlked, kus sõnad on täiesti valesti tõlgitud. Ja tõesti, kuulmise järgi huupi pandud on need asjad seal, päris veider, kui näitab mingeid koogikesi vms külmkapist ja eesti keeles on jutt, et neid saab hästi trühvlite valmistamiseks kasutada (i.k trifle). Aga teine asi, kas keegi on seda rice malt syrup-it kasutanud, mida Nigella retseptides leidub. Internetis otsisin väheke, siis üks ütles, et pane tavalist siirupt, teine ütles, et pidavat pigem mee asendajana kasutatama ja kolmas ütles, et oli just ostnud ja pidavat jubeda maitsega olema :) Ühesõnaga tekkis uudishimu, et mis imeloom see on?
Marju
Postitusi: 870
Abikokk
2009-03-22 15:44:00
Eelmine küsimus alles vastuseta, aga mul juba uus :) Proovisin eilsest Nigella saatest innustununa kärjekomme teha, millest ka eespool juttu. Aga see segu ei läinud üldse kõvaks. Jäi venivaks. Ei tea miks?
Sirliiz
Postitusi: 348
Abikokk
2009-03-22 18:20:11
Marju, mul täpselt sama seis. Tegin eile ja kallasin tahenema, paari tunniga ei juhtunud suurt midagi. Ja kui külmikus pisut kõvemaks läks ja ma selle massi tükkideks lõhkusin, siis praeguseks on need tükid taldrikul taas ühtlaseks suhkrumassiks kokku sulanud :D
<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 >>