NIGELLA LAWSONI (UK) kokaraamatud ja -saated

Tiina
Postitusi: 1340
Abikokk
2008-03-26 20:57:16
Mann:
Tiina:
Pille:
Kärjekommid. (kuumuta suhkur ja siirup, lisa sooda, lase hanguda; niisama hea näksida, kui pulbriks suruda, siis saab tortide jaoks 'kullapulbrit')
Kas need kommid tulevad pehmed või kõvad? Ma kunagi sarnast asja meest teinud, siis tulid küll kivikõvad, kuigi maitsvad :) Ilmselt on ka hirmmagusad - suhkur segatuna siirupiga :D
need kommid kõvad küll ei olnud, ei jäänud hamba külge ega miskit ebamugavat. Pille küll püüdis väita, et seal sooda maitse, kuid ei tuvastanud. Ideaalsed kohvi kõrvale.
Mu uudishimu ei andnud rahu, proovisin ikka ära. Ostsin isegi spetsiaalselt siirupit selle jaoks. Aga siis panin 2 spl Dansukkeri siirupit ja 2 spl omatehtud ingverisiirupit. Peab ütlema, et tulid "huvitavad". Ingverist natuke vürtsikust, meenutab mingit lapsepõlves söödud maiust, aga mida, ei suuda tuvastada. Hamba külge jäävad ka natuke. Rohkem siiski ilmselt ei tee. Pildikatsetus ka juurde:

Gruusia köök on siiski üle kõige!

Kingadraakon
Postitusi: 217
Abikokk
2008-04-08 16:04:32
seega, kui ma ostaks alustuseks endale ühe nigella raamatu, võiks see siinkirjutajate kogemuste järgi olla nigella express?
Mann
Postitusi: 1446
Abikokk
2008-04-08 16:41:07
kui alustuseks, siis mina võtaks expressi, domestic goddess ja feast võiks sealt siis edasi tulla.
Tiina
Postitusi: 1340
Abikokk
2008-04-08 17:46:26
Ja mina täitsa ilma nõu küsimata tellisin juba Nigella Expressi ära :D Puhtalt teie entusiasmi tõttu. Aga kätte saab alles kuu aja pärast :(

Gruusia köök on siiski üle kõige!

Mann
Postitusi: 1446
Abikokk
2008-05-01 14:08:10
ja nigella lehekülg on siin.
Tiina
Postitusi: 1340
Abikokk
2008-05-26 14:11:45
Sain ka lõpuks oma uue Nigella Expressi loetud. On küll ekspress-toitudest, aga mitte ekspress lugemiseks. Kuu aega võttis, enne kui loetud sain! Kohe varsti hakkan kokkama ka :) Ühinen kiidulauluga siin.

Gruusia köök on siiski üle kõige!

Kingadraakon
Postitusi: 217
Abikokk
2008-05-26 14:16:59
tiina, wasabit saab ka täitsa tavalistest toidupoodidest, näiteks rimist.
Tiina
Postitusi: 1340
Abikokk
2008-05-26 17:30:48
Kingadraakon:
tiina, wasabit saab ka täitsa tavalistest toidupoodidest, näiteks rimist.
Noh, jah, ma pidasin rohkem silmas hinda :) Hiljuti vaatasin Piprapoes imetillukest wasabipulbri purgikest hinnaga 70 kr. Ja Rimis ma muide käin imeharva. Aga wasabi on ju jaapani mädarõigas teise nimega. Huvitav, kas seda meie tavalise mädarõikaga annaks asendada ja mis sellest tuleks? :)

Gruusia köök on siiski üle kõige!

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2008-05-26 17:37:34
Tiina:
Aga wasabi on ju jaapani mädarõigas teise nimega. Huvitav, kas seda meie tavalise mädarõikaga annaks asendada ja mis sellest tuleks? :)
Annab küll asendada häda korral, kuigi maitse ei ole muidugi päris sama. Minu arust on wasabi natuke 'värskem' ja krehvtisem, puhastab lõõre paremini :D Endal on tuub olemas (mul läheb neid ikka palju, paar tükki aastas kindlasti). Mis roast jutt käib? Kui wasabi seal peaosas, siis tasuks see väike investeering ehk ära. Loe neid komponentide kirjeldusi ka, võimaluse korral võta see, kus on võimalikult vähe komponente.. Kui pulbrit saada on, siis võid selle võtta ja vähese veega pastaks teha.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Kingadraakon
Postitusi: 217
Abikokk
2008-05-26 17:58:54
Tiina:
Kingadraakon:
tiina, wasabit saab ka täitsa tavalistest toidupoodidest, näiteks rimist.
Noh, jah, ma pidasin rohkem silmas hinda :) Hiljuti vaatasin Piprapoes imetillukest wasabipulbri purgikest hinnaga 70 kr. Ja Rimis ma muide käin imeharva. Aga wasabi on ju jaapani mädarõigas teise nimega. Huvitav, kas seda meie tavalise mädarõikaga annaks asendada ja mis sellest tuleks? :)
selverites ja prismades on ka täitsa olemas, rimit mainisin suht juhuslikult. purk pole tõesti ülearu suur, aga jätkub päris kauaks. mulle wasabi meedib. keegi võiks nüüd karripastast pajatada. et kust saab jne. :)
<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 >>