Munad

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2009-04-13 09:36:11
Ja mina lisasin avalehele mõned retseptiideed: Mida teha keedetud munadest. :)

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Tullia
Postitusi: 1392
Abikokk
2009-08-07 11:26:50
Kuna maakodus pole meil veel erilist potivalikut, siis proovisin eile järgi ammu kuskilt loetud nipi. Kasutasin munade keetmiseks veekeetjat. Kaas tuli jätta avatuks, et kann ennast ise välja ei lülitaks, kui vesi keema läheb. Toimis!

Tullia jutukesed

Ullike
Postitusi: 335
Abikokk
2009-08-08 16:44:24
Sussukas:
Mina olen aga leidnud, et peale nn. oma munade kõlbavad teha ka "Säästu kanamunad" (ETK ketis) Minu arvates on need kõige kollasemad. Ja olen märganud, et ämma juures pruunidel kanadel-munadel on kollane kollasem, kui valgetel kanadel-munadel.
Mina mäletan lapsepõlvest sedsama. Vanatädil olid nimelt kõik valged kanad ja siis ühel aastal sai ta mõned pruunid tibud osta. ja edaspidi oli munadest kohe silmaga näha: valgete kollased olid heledamad kui pruunide omad. Ning ometi - kõik nad olid ikkagi väääga kollased "poemunadega" võrreldes :)

Söömine on ainuke töö, mis toidab

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2009-08-08 16:58:23
Tullia:
Kuna maakodus pole meil veel erilist potivalikut, siis proovisin eile järgi ammu kuskilt loetud nipi. Kasutasin munade keetmiseks veekeetjat. Kaas tuli jätta avatuks, et kann ennast ise välja ei lülitaks, kui vesi keema läheb. Toimis!
Mina seda nippi väga ei soovitaks. Šotimaal elasin mitu-setu aastat ühikates ja sealsed majaperenaised kurtsid alatasa, et tuli taas veekeedukannu vahetada, kuna keegi tudeng otsustas seal muna keeta :) Nii et võib, aga ei pruugi, kehvasti lõppeda.. Ära seda päris harjumuseks võta :)

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Tullia
Postitusi: 1392
Abikokk
2009-08-09 16:31:46
Pille:
Tullia:
Kuna maakodus pole meil veel erilist potivalikut, siis proovisin eile järgi ammu kuskilt loetud nipi. Kasutasin munade keetmiseks veekeetjat. Kaas tuli jätta avatuks, et kann ennast ise välja ei lülitaks, kui vesi keema läheb. Toimis!
Mina seda nippi väga ei soovitaks. Šotimaal elasin mitu-setu aastat ühikates ja sealsed majaperenaised kurtsid alatasa, et tuli taas veekeedukannu vahetada, kuna keegi tudeng otsustas seal muna keeta :) Nii et võib, aga ei pruugi, kehvasti lõppeda.. Ära seda päris harjumuseks võta :)
Seda muidugi, Pille! Aga mis sa teed, kui söök tahtis tegemist, aga potte nappis.

Tullia jutukesed

Kuuki
Postitusi: 20
Kokaõpilane
2009-08-31 15:33:48
Meie pere ostab väga harva poemune. Õnneks on meil vedanud sellega, et meil on maakoht, kus vanaema peab kanu (kõik oleme tegelikult linnainimesed). Kanad saavad meil vabalt ringi siblida ning süüa, mida soovivad ning tulemuseks on tumekollase rebuga munad. Tegelikult võiks kõigil olla keegi suguvõsast või tuttav, kellelt saaks kodumune. Ning kui see pole võimalik, siis tuleb otsida, kus kõige lähemal peab keegi kanu,sest lisateenistusest ei ütle keegi ära. Toit on tervis ja seega on tähtis, et munad oleksid head ja tervislikud. Veidi lisalugemist: http://lapsuliblikas.wordpress.com/2008/01/29/mune-mune-kanakene-mis-siis-et-ulemine-naaber-kakab-pahe/
Netcat
Postitusi: 1930
Abikokk
2009-08-31 16:08:10
Kuuki:
Tegelikult võiks kõigil olla keegi suguvõsast või tuttav, kellelt saaks kodumune. Ning kui see pole võimalik, siis tuleb otsida, kus kõige lähemal peab keegi kanu,sest lisateenistusest ei ütle keegi ära.
Kuuki, kas sina oled nõus minu jaoks kanu pidama? Tallinnas elab hetkel ligikaudu 400 000 inimest vist. Kas neile lähedal leidub piisavalt vabakanapidajaid, mis sa arvad?

Elu on ebakindel. Söö magustoit kõigepealt.

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2009-08-31 16:19:54
Netcat:
Kuuki:
Tegelikult võiks kõigil olla keegi suguvõsast või tuttav, kellelt saaks kodumune. Ning kui see pole võimalik, siis tuleb otsida, kus kõige lähemal peab keegi kanu,sest lisateenistusest ei ütle keegi ära.
Kuuki, kas sina oled nõus minu jaoks kanu pidama? Tallinnas elab hetkel ligikaudu 400 000 inimest vist. Kas neile lähedal leidub piisavalt vabakanapidajaid, mis sa arvad?
;) Tuletan meelde, et õnneks on rõõmsate kanade mune müügil ka jaekaubanduses. Mina ostan juba poolteist aastat 99% juhtudel Kikerikii mune* (vabapidamisel); kel raha rohkem, saab valida Kitsevälja munad** (vabapidamisel ja mahetoidul). Ja suviti saame aeg-ajalt ka ehtsaid talumune. Nii et kui isiklikku kanapidajat ei ole, siis päris ilma ringipaterdavate kanade munadeta jääma ei pea.. * Saadaval Tallinnas nt Stockmannis, Tallinna Kaubamaja toiduosakonnas, Maa keti ökopoodides, Tervitus.ee ja Ökosahvri (Sahver.ee) veebipoodide kaudu. ** Saadaval Tallinna Kaubamaja toiduosakonnas, Maa keti ökopoodides, Tervitus.ee ja Ökosahvri (Sahver.ee) veebipoodide kaudu.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Profa
Postitusi: 722
Abikokk
2009-08-31 16:32:57
See peaks siis kanamaailma tipp olema http://en.wikipedia.org/wiki/Bresse_(chicken) kahjuks ei ole õnnestunud proovida.

Profa köögipool

Seenekas
Postitusi: 2193
Abikokk
2009-08-31 17:37:33
Vahemärkusena - ma peaks nii enda kui ülkskõik kelle hüvanguks kanu, hanesid ja parte, aga no ei saa peremehega so. oma abikaasaga kuidagi kokkuleppele. Ja nii on meil ainult neljajalgsed. Eidel ja taadil selles küsimuses üks suuremaid eriarvamusi, kuidas tuleks maal elada. :D
<< 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 >>