Munad

Zapxpxau
Postitusi: 1409
Abikokk
2008-07-19 14:31:49
Ostsin ka Kitsevälja ökomune, aga munakollane oli sama haleda värviga nagu poemunadel :( Igaksjuhuks otsisin veel ka tšeki üles, et on ikka Kitsevälja talu omad. Järgmine kord proovin Kikerikii mune.

Zap*

Sussukas
Postitusi: 174
Abikokk
2008-07-19 17:50:57
Mina olen aga leidnud, et peale nn. oma munade kõlbavad teha ka "Säästu kanamunad" (ETK ketis) Minu arvates on need kõige kollasemad. Ja olen märganud, et ämma juures pruunidel kanadel-munadel on kollane kollasem, kui valgetel kanadel-munadel.

Vanad inimesed on väikesed sellepärast, et neil on väikesed kepid

Lehise
Postitusi: 49
Kokaõpilane
2008-08-20 19:46:44
Mina kasutan enamasti ainult oma tuttavate talus kasvavate suleliste mune. Vahest harva, kui ei ole aega, siis saab ka turult ühe taluniku käest ostetud. Ämm kiidab mul ka neid "Säästu kanamune", pidavat olema kollased ja maitsvad.
Pisi-Pisi
Postitusi: 258
Abikokk
2008-08-20 20:18:24
Sussukas:
Ja olen märganud, et ämma juures pruunidel kanadel-munadel on kollane kollasem, kui valgetel kanadel-munadel.
Mingi hetk naabrimehe kanade mune vaadates panin sama asja tähele :)

Pisi-Pisi on see, kes ülesoolamise hirmus soola lisamata unustab...

Zapxpxau
Postitusi: 1409
Abikokk
2008-10-03 20:43:56
Ostsime eile Saaremaa Maheköögist kanamune. Läksime lambaliha saama, aga neil juhtus mune ka olema, tuleb välja, et sealt saab päris palju söögikraami osta kui ette tellida: vasika-, lamba-, talle- ja veiseliha, mune ja köögivilju. Lambaliha ei ole seal mingi kasukas - loomad umbes aastased ja liha pehme. Igatahes munad on vägevad! Tegin täna omletti ja suu vajus täitsa lahti, omlett nii kollane nagu apelsin :O igatahes kõige kollasemad munad siiani.

Zap*

Juc
Postitusi: 629
Abikokk
2008-10-03 21:29:03
Mulle meeldivad väga Kikerikii munad, suured poed neid ainult ei müü eriti. Stockmannis on õnneks olemas. Kus sina Pille neid ostad? Aga munast üldse... mul on viimasel ajal peale muna söömist (mitte koogi sees, vaid praetult, keedetult, omletina jms) mitu tundi süda paha. Äkki targemad toitujad teavad, kas on selline võimalus, et sellises eas mingil põhjusel tekib kanamunade talumatus?

http://jucjaco.blogspot.com/

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2008-10-04 08:45:42
Juc:
Mulle meeldivad väga Kikerikii munad, suured poed neid ainult ei müü eriti. Stockmannis on õnneks olemas. Kus sina Pille neid ostad?
Stockmann, Tallinna Kaubamaja, NOP, Maa keti ökopoed (Tallinna Kaubamaja "vanas" osas, Viimsi uues kaubahoovis jne). "Tavalistes poodides" nagu Selverid, Rimid, Prismad jne ei ole, kuna "ei olevat riiulitel ruumi" (.... nende 15 erineva puurikanade munakarbisordi vahel :O)

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2008-10-10 11:12:58
Uudisnupp Postimehest: Täna tähistatakse rahvusvahelist munapäeva Rahvusvahelise munakomisjoni soovitusel tähistatakse 10. oktoobril munapäeva. Päeva eesmärk on tutvustada muna kui ainulaadset toiduainet. "Munapäeva tähistamise eesmärk on kõikidele inimestele üle maailma meelde tuletada, et muna on looduslikult kõige toitainerikkam ning sealjuures kogu maailmas üks soodsamaid toiduaineid," rääkis ASi Tallegg juhatuse esimees Teet Soorm. Eestis tähistatakse munapäeva viiendat korda ja Tallegg kingib sel puhul igale lastekodulapsele muna. Siinkohal väike valik munaretsepte Nami-nami retseptikogust.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Eva
Postitusi: 771
Abikokk
2009-02-05 10:12:37
Prismas olid müügil uued armsad 4-sed pakid: vabakäigukanade munad ja mahepõllunduse munad (esimene ca 10 kr pakk, teine 20 kr). Turustaja on Pastale. Munad nagu munad ikka ja munakollase värvusest ei saa talvel hästi sotti - värvusel tavaliste poemunadega vahet ei olnud.

http://www.perenaine.ee/

Eva
Postitusi: 771
Abikokk
2009-04-11 19:50:53
Maris kirjutas meile huvitava artikli teemal "Nippe munakeetmiseks".

http://www.perenaine.ee/

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 >>