Munad

Netcat
Postitusi: 1930
Abikokk
2009-08-31 18:08:02
Pille:
Netcat:
Kuuki:
Tegelikult võiks kõigil olla keegi suguvõsast või tuttav, kellelt saaks kodumune. Ning kui see pole võimalik, siis tuleb otsida, kus kõige lähemal peab keegi kanu,sest lisateenistusest ei ütle keegi ära.
Kuuki, kas sina oled nõus minu jaoks kanu pidama? Tallinnas elab hetkel ligikaudu 400 000 inimest vist. Kas neile lähedal leidub piisavalt vabakanapidajaid, mis sa arvad?
;) Tuletan meelde, et õnneks on rõõmsate kanade mune müügil ka jaekaubanduses. Mina ostan juba poolteist aastat 99% juhtudel Kikerikii mune* (vabapidamisel); kel raha rohkem, saab valida Kitsevälja munad** (vabapidamisel ja mahetoidul). Ja suviti saame aeg-ajalt ka ehtsaid talumune. Nii et kui isiklikku kanapidajat ei ole, siis päris ilma ringipaterdavate kanade munadeta jääma ei pea.. * Saadaval Tallinnas nt Stockmannis, Tallinna Kaubamaja toiduosakonnas, Maa keti ökopoodides, Tervitus.ee ja Ökosahvri (Sahver.ee) veebipoodide kaudu. ** Saadaval Tallinna Kaubamaja toiduosakonnas, Maa keti ökopoodides, Tervitus.ee ja Ökosahvri (Sahver.ee) veebipoodide kaudu.
Selle saadavusega on, nagu minu erialal öeldakse, et see ei skaleeru eriti. Kui kõik 400 000 Tallinna elanikku tahaks pidevalt rõõmsate kanade mune osta, siis näeks neid poes sama harva kui banaane okupatsiooniajal. Niiet omamoodi iroonia, et "rõõmumunade" ostjad saavad seda luksust harrastada ainult seetõttu, et enamik tarbijaid ei jaga nendega samu põhimõtteid. Eriti koom on see, et kui minu maal elavad vanemad tahaks ka vabakana munadest toituda, peaks mina neile neid linnast Stockmannist tooma, kuna kohapeal keegi ei tooda ega müü. Aga see ei oleks enam üldse öko eluviis...

Elu on ebakindel. Söö magustoit kõigepealt.

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2009-08-31 18:22:56
Netcat:
Selle saadavusega on, nagu minu erialal öeldakse, et see ei skaleeru eriti. Kui kõik 400 000 Tallinna elanikku tahaks pidevalt rõõmsate kanade mune osta, siis näeks neid poes sama harva kui banaane okupatsiooniajal. Niiet omamoodi iroonia, et "rõõmumunade" ostjad saavad seda luksust harrastada ainult seetõttu, et enamik tarbijaid ei jaga nendega samu põhimõtteid.
Kusjuures ma ei saa sellest lihtsalt aru. Nt Stockmannis on need Kikerikiid enamasti odavamad, kui Talleggi munad. Ja ikka valib enamus ostjaid viimaseid (need siis minu paariminutiliste osalusvaatluse järeldused)? MIKS????

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Seenekas
Postitusi: 2193
Abikokk
2009-09-01 09:45:23
Pille:
Kusjuures ma ei saa sellest lihtsalt aru. Nt Stockmannis on need Kikerikiid enamasti odavamad, kui Talleggi munad. Ja ikka valib enamus ostjaid viimaseid (need siis minu paariminutiliste osalusvaatluse järeldused)? MIKS????
Arvan, et inimesed ei pruugi teada, et just Kikerikiid on õnnelike kanade omad. Eriti, kui maksavad samapalju või vähem. Tallegg on ilmselt enamusele vähemalt tuttav nimi. Mina sain neist ka alles siit teada. Neis poodides, kus meie tavaliselt käime on valik a la Tallegg, Säästu ja veel miski. Kikerikii on muidugi ilus tootenimi, aga turunduse seisukohalt üsna ebamäärane ja mitte väga õnnestunud.
Merilin
Postitusi: 953
Abikokk
2009-09-01 10:11:48
Odot, vahpeal oli juba Rimis-Prismas-Selveris ka ökomunad (või vabakäigu? peast enam ei mälete) müügil - kuhu need kadusid? Nagu viirastust oleks näinud... KAHJUKS Ei ostetud? Muuseas, mina ka tarbin aeg-ajalt talumune ja kogemus on selline, et olenevalt toidust või tõust on munade kvaliteet väga kõikuv kahvatust kollakast päris kollase rebuni ja maitse ka erinev (mõnel lausa veidi võõrastav). Kasvataja ütleb, et erinevate kanade munad - st. teeb muna maitse järgi kanadel vahet :D

Pisike ja Pisut Segi, teadagi...

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2009-09-01 10:23:50
Thredahlia:
Odot, vahpeal oli juba Rimis-Prismas-Selveris ka ökomunad (või vabakäigu? peast enam ei mälete) müügil - kuhu need kadusid? Nagu viirastust oleks näinud... KAHJUKS Ei ostetud?
Mõlemad olid. Soome toodang, neljased ja veidi suuremad (6?10?) karbid. Hind oli veidi kallim. Selverisse ikka satun aeg-ajalt ja seal neid küll enam pole..

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Netcat
Postitusi: 1930
Abikokk
2009-09-01 11:01:02
Pille:
Netcat:
Selle saadavusega on, nagu minu erialal öeldakse, et see ei skaleeru eriti. Kui kõik 400 000 Tallinna elanikku tahaks pidevalt rõõmsate kanade mune osta, siis näeks neid poes sama harva kui banaane okupatsiooniajal. Niiet omamoodi iroonia, et "rõõmumunade" ostjad saavad seda luksust harrastada ainult seetõttu, et enamik tarbijaid ei jaga nendega samu põhimõtteid.
Kusjuures ma ei saa sellest lihtsalt aru. Nt Stockmannis on need Kikerikiid enamasti odavamad, kui Talleggi munad. Ja ikka valib enamus ostjaid viimaseid (need siis minu paariminutiliste osalusvaatluse järeldused)? MIKS????
Siin võib olla üks põhjustest: Kumb muna on Kikerikii ja kumb Talleggi oma?

Elu on ebakindel. Söö magustoit kõigepealt.

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2009-09-01 11:20:12
Netcat:
Siin võib olla üks põhjustest: http://home.uninet.ee/~netcat/fileed/2muna.jpg Kumb muna on Kikerikii ja kumb Talleggi oma?
See heledam on ilmselt Kikerikii rõõmsa kana muna ja tumedam Talleggi karotinoid-dieedil olnud kana muna. Kui mul on valida rõõmsalt ringi tatsava (või vähemalt antud võimalust omava) kana muna vahel (isegi siis, kui see on oluliselt heledam) või kitsas puuris igavleva kana muna vahel (kuigi see on ahvatlevalt kollasem), siis mina valin esimese. Nagu paljudki muud asjad köögis, on see puhtalt maitse asi :) (Kuna sel suvel oleme linnas aia rajamisega ametis olnud ja vähe maal käinud, siis kahjuks pole saanud tihti ehtsaid talumune, mis oleks mu esimene eelistus, sest need on rõõmsatelt kanadelt ja pea alati tumekollased...) Veidi lugemist: Munale lisatakse üha enam väärtust (Maaleht, 2004)

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Netcat
Postitusi: 1930
Abikokk
2009-09-01 13:25:12
Ma näen siin probleemi ennekõike selles, et Kikerikii muna oli abitult väike. Pildist ei saa muidugi aru, aga tegu polnud Talleggi Hiigelmunaga ega isegi mitte L suuruses munaga. Täitsa tavaline M muna oli. Ausalt öeldes polnud enne juhtunudki poest nii väikese rebuga muna leidma. Küpsetamisel võib see probleemiks osutuda, praemunal tahaks ka nagu ilusat suur rebu näha und so weiter. Teine probleem on see, et kui just mingid munapühad ja küpsetustalgud ei ole tulekul, eelistaks mina osta mune kuuekaupa, mitte rohkem. Siis on kindel, et jõuan need enne ära tarbida, kui vanaks lähevad. Aga Kikerikii väikepakki ei müü. Kolmas, ja kõige olulisem probleem on see, et enamik inimesi ei tee oma oste Stockmannis, vaid peab leppima sellega, mida nende töökohale või kodule kõige lähem ketipood pakub. Kas finantsilistel või siis ajalistel põhjustel. Kui mul ikka on valida, kas ostan poest 5 minutiga munad, lähen koju ja hakkan küpsetama, või kulutan eraldi ökomunade järgi sõitmiseks poolteist tundi ning jõuan koju liiga väsinu ja näljasena, et midagi keerulisemat tegema hakata, siis ei ole asi enam maitses, vaid milleski muus.

Elu on ebakindel. Söö magustoit kõigepealt.

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2009-09-01 14:38:02
Netcat:
Ma näen siin probleemi ennekõike selles, et Kikerikii muna oli abitult väike. Pildist ei saa muidugi aru, aga tegu polnud Talleggi Hiigelmunaga ega isegi mitte L suuruses munaga. Täitsa tavaline M muna oli. Ausalt öeldes polnud enne juhtunudki poest nii väikese rebuga muna leidma. Küpsetamisel võib see probleemiks osutuda, praemunal tahaks ka nagu ilusat suur rebu näha und so weiter.
Minul ei ole sellist asja ette tulnud. Kenad ja suured munad on olnud (L suurus ju), rebu ebaproportsionaalset väiksust pole seni veel täheldanud. (Küll on olnud aga maalt pärit talumunad mõnikord lustlikult tillukesed, veidi suuremad vutimunadest :))
Netcat:
Teine probleem on see, et kui just mingid munapühad ja küpsetustalgud ei ole tulekul, eelistaks mina osta mune kuuekaupa, mitte rohkem. Siis on kindel, et jõuan need enne ära tarbida, kui vanaks lähevad. Aga Kikerikii väikepakki ei müü.
Vägagi adekvaatne põhjus. Me kodus see teemaks pole, sest küpsetame üsna suurtes kogustes (no vaja ju võimalikult paljusid retsepte testida :)). Aga väiksemates leibkondades võib tõesti 10 muna paljuks osutuda. Me ise ostame alati 2x10 muna korraga. Lihtsalt läheb nii palju ja munad õnneks säilivad kenasti..
Netcat:
Kolmas, ja kõige olulisem probleem on see, et enamik inimesi ei tee oma oste Stockmannis, vaid peab leppima sellega, mida nende töökohale või kodule kõige lähem ketipood pakub. Kas finantsilistel või siis ajalistel põhjustel. Kui mul ikka on valida, kas ostan poest 5 minutiga munad, lähen koju ja hakkan küpsetama, või kulutan eraldi ökomunade järgi sõitmiseks poolteist tundi ning jõuan koju liiga väsinu ja näljasena, et midagi keerulisemat tegema hakata, siis ei ole asi enam maitses, vaid milleski muus.
Mina ei tee ka oma oste Stockmannis. Kord kuus satun ehk sinna (varem, kui veel "linnas" tööl käisin, siis tihedamini). Seda enam tänan ma tähtede seisu ja õnne, et Maa avas harukontori siinkandis. Sealt saan need Kikerikiid kätte. (Harmoonikumis saab ka vist talumune osta, meenub praegu). Varem oli mul tõesti aeg-ajalt dilemma, et oli kange soov midagi küpsetada ja munad otsas. Kohalikest poodidest sain vaid viite erinevat sorti puurimune. Pean tunnistama, et aeg-ajalt läksin kergema vastupanu teed ja ostsin neid, aga hing jäi kripeldama :( Päris ainult munade pärast ma linna siiski ei sõitnud :D

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Netcat
Postitusi: 1930
Abikokk
2009-09-01 14:56:29
Pille:
Netcat:
Ma näen siin probleemi ennekõike selles, et Kikerikii muna oli abitult väike. Pildist ei saa muidugi aru, aga tegu polnud Talleggi Hiigelmunaga ega isegi mitte L suuruses munaga. Täitsa tavaline M muna oli. Ausalt öeldes polnud enne juhtunudki poest nii väikese rebuga muna leidma. Küpsetamisel võib see probleemiks osutuda, praemunal tahaks ka nagu ilusat suur rebu näha und so weiter.
Minul ei ole sellist asja ette tulnud. Kenad ja suured munad on olnud (L suurus ju),
Justjust. Siin pildil ongi kõrvuti Talleggi M ja Kikerikii L. Väliselt olid munad ühesuurused, aga Kikerikii rebu oli palju väiksem. Ma vaatasin ka üllatunult, et milline nende väikese muna rebu siis veel olla võiks? Väga võimalik, et L oli pakendile sattunud kogemata. Väga võimalik, et ajuti tuleb toodangu vähesuse tingimustes paisata müüki sordile mittevastavaid mune.

Elu on ebakindel. Söö magustoit kõigepealt.

<< 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 >>