Glögi, hõõgvein, glühwein jm kuumad talvised joogid

Vernanda
Postitusi: 428
Abikokk
2010-12-18 23:29:25
Pille:
Meringue:
Küsiks laialt ringilt, et ehk oskate soovitada mõnda poes müüdavat (alkoholiga eelkõige) glögi/hõõgveini? Talvisel ajal on jube hea viia külla kaasa pudel hõõgveini. Kahjuks olen aga mitmel korral poe toodetes pettunud. Kuna hooaja jooksul ostan heal juhul 3 pudelit hõõgveini, siis kahjuks ei jõuaks kuidagi ise kõiki läbi proovida ja parimat selgitada... :P Seega ehk jagab keegi kogenum siin oma lemmikut? :)
Mulle meeldivad Blossa glögid (neid on kahte sorti, üks rummi-, teine konjakipõhine). Nende mullune mandariiniglögi oli samuti väga hea, aga tänavune safranioma tundub kummaline. Aga need on sellised pitsijoogid rohkem, mitte hõõgvein, mida kruusiga juua :) Muid polegi tükk aega proovinud.
eelmine hooaeg ma leidsin selle blossa isegi üles, aga seekord pole veel näinud. kas jälle ainult kaubamaja toidukas?

Da Vahtra Residence

Tiina
Postitusi: 1340
Abikokk
2010-12-19 00:29:43
Meringue:
Küsiks laialt ringilt, et ehk oskate soovitada mõnda poes müüdavat (alkoholiga eelkõige) glögi/hõõgveini? Talvisel ajal on jube hea viia külla kaasa pudel hõõgveini. Kahjuks olen aga mitmel korral poe toodetes pettunud. Kuna hooaja jooksul ostan heal juhul 3 pudelit hõõgveini, siis kahjuks ei jõuaks kuidagi ise kõiki läbi proovida ja parimat selgitada... :P Seega ehk jagab keegi kogenum siin oma lemmikut? :)
Ostsin täna Rotermanni turult Taarapõllu talu mustika-mustsõstra glögi. Täiesti naturaalne, koostises mustikamahl, mustsõstramahl, vesi, roosuhkur ja 8 vürtsi. Ilma alkoholita. Päris mõnus. Sildi peal kirjas, et kes vägevamat tahab, võib lisada kanget rummi :)

Gruusia köök on siiski üle kõige!

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2010-12-19 09:35:42
Vernanda:
Pille:
Meringue:
Küsiks laialt ringilt, et ehk oskate soovitada mõnda poes müüdavat (alkoholiga eelkõige) glögi/hõõgveini? Talvisel ajal on jube hea viia külla kaasa pudel hõõgveini. Kahjuks olen aga mitmel korral poe toodetes pettunud. Kuna hooaja jooksul ostan heal juhul 3 pudelit hõõgveini, siis kahjuks ei jõuaks kuidagi ise kõiki läbi proovida ja parimat selgitada... :P Seega ehk jagab keegi kogenum siin oma lemmikut? :)
Mulle meeldivad Blossa glögid (neid on kahte sorti, üks rummi-, teine konjakipõhine). Nende mullune mandariiniglögi oli samuti väga hea, aga tänavune safranioma tundub kummaline. Aga need on sellised pitsijoogid rohkem, mitte hõõgvein, mida kruusiga juua :) Muid polegi tükk aega proovinud.
eelmine hooaeg ma leidsin selle blossa isegi üles, aga seekord pole veel näinud. kas jälle ainult kaubamaja toidukas?
Neid "tavaglögisid" peaks olema ka "tavapoodides" - ma enam ei mäleta, kust ma enda oma ostsin, aga kindlasti mitte Kaubamajast või Stockist. Jutt siis sellest:

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Köögikatake
Postitusi: 239
Abikokk
2010-12-19 12:18:32
Kahte erinevat Blossa glögi, üks konjaki ja teine rummiga, oli müügil Kaupmehe hulgilaos.

Tee seda, mida armastad ja armasta seda, mida teed.

Vernanda
Postitusi: 428
Abikokk
2010-12-19 14:41:24
Pille:
Vernanda:
Pille:
Mulle meeldivad Blossa glögid (neid on kahte sorti, üks rummi-, teine konjakipõhine). Nende mullune mandariiniglögi oli samuti väga hea, aga tänavune safranioma tundub kummaline. Aga need on sellised pitsijoogid rohkem, mitte hõõgvein, mida kruusiga juua :) Muid polegi tükk aega proovinud.
eelmine hooaeg ma leidsin selle blossa isegi üles, aga seekord pole veel näinud. kas jälle ainult kaubamaja toidukas?
Neid "tavaglögisid" peaks olema ka "tavapoodides" - ma enam ei mäleta, kust ma enda oma ostsin, aga kindlasti mitte Kaubamajast või Stockist. Jutt siis sellest: http://farm6.static.flickr.com/5003/5272835405_a24ed6d30d.jpg
no selveris, mis on minu nö kodupood, on see bocca, mis mulle ka täitsa meeldis, oli sellise paraja vürtsiga ja mitte liiga magus. ehk siis näen mujal kuskil seda blossat kah.

Da Vahtra Residence

Meringue
Postitusi: 175
Abikokk
2010-12-20 01:45:26
Oh kui tore, et siia nii palju vastuseid kogunenud! Kohe, kui kodumaale tagasi jõuan, tõttan poodi uudistama. :) Kuna kodupood on ka mul Selver, siis tõenäoliselt läheb esimesena käiku Bocca, aga hoian silmad lahti ka Blossa jaoks. Seda, et Taarapõllu talu teeb ka glögi, ma ei teadnudki, nii et poovin ka selle kindlasti järgi! Tulevad vist väga glögised jõulud. :P

Köögikatsed

Netcat
Postitusi: 1930
Abikokk
2010-12-20 07:37:07
Üleeile oli kaubamajas ainult rummiga Blossa järel. See Taarapõllu glögi mulle eriti ei meeldinud. Liiga palju mustikat, väga vähe vürtsi.

Elu on ebakindel. Söö magustoit kõigepealt.

Sissela
Postitusi: 54
Kokaõpilane
2010-12-20 21:15:54
Seda pontsakamas pudelis Blossa glögi (sellist siis - https://www.weinquelle.com/fotos/Blossa_Gloegg_Original_schwedischer_Gluehwein_9081.jpg) on päris mitmes toidupoes. Mina ise ostsin ühe pudeli Prismast ja teise külakostiks Rimist. Kindlasti oli seda (ja ka teisi Blossasid) Solarise toidupoes. See, mis pildil on, on väga mõnusa maitsega, aga veidi liiga magus ehk. Võrreldes nende Eesti "peedikatega" muidugi parem. Aga milline neist "peedikatest" parim on? Tahaks aastavahetuseks seltskonnale osta, aga ligi 90kroonine Blossa on minusugusele vaesele tudengile pigem natuke erilisem jook. Mõtlesin ehk ise teha mingist odavamapoolsest magusamast veinist... Aga ei tea, kas see ka hea mõte
Triin
Postitusi: 324
Abikokk
2010-12-20 21:48:19
Muidugi on hea mõte ise teha. Mulle tänavu meeldivad heledast veinist tehtud - olen katsetanud mingit marjaveini ja hiina ploomiveini ja üks valge dessert veini moodi asi oli ka. Väga rahul olen. See "peet" tundub juba mitu aastat pisut äkiline, et ei kipu jooma.
Netcat
Postitusi: 1930
Abikokk
2010-12-20 23:41:03
Millisest ploomiveinist tegid? Ostsin suure rabinaga mingi Green Panda ära.

Elu on ebakindel. Söö magustoit kõigepealt.

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 >>