Glögi, hõõgvein, glühwein jm kuumad talvised joogid

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2014-10-23 12:25:15
Kui keegi tahab ise kodus hõõgveini/glögi teha, siis siin on kolme erineva vürtsisegu koostised: MEIRA: kaneel, pomerants, kardemon, ingver, nelk MARKS & SPENCER: kaneel, kuivatatud apelsin, kardemon, ingver, nelk, kuivatatud jõhvikas, muskaatõis, vürts SANTA MARIA: rosin, kaneel, pomerants, kardemon, ingver, nelk

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Rebane
Postitusi: 662
Abikokk
2014-10-25 00:16:36
Eile keetsime kodus esimese hõõgveini. Valasime punast poolmagusat veini (tuli kogemata kuiva veini pähe poest kaasa, sealt see hõõgukategu alguse sai) pooleks sama koguse koduse õunamahlaga potti. Juurde suhkrut, (olenevalt veini ja mahla magususest,) kaneelikang, törts vaniljeessentsi, pool tl kardemoni, u 5 kupart nelki, paar tera vürtsi ning peotäis mandlilaaste-rosinaid. Kuumutasime keemiseni ning klaasi! Maitsev!

Jazzino. teen. naudin.

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2014-11-19 18:28:02
Rootsi ajakiri ALLT OM MAT testis tänavusi hõõgveine ja glögisid: Det stora glöggtestet 2014 Testis osales 12 erinevat glögi, hinnati maitset, lõhna, magusust ja "jõulusust". Žüriis oli 11 glögisõpra. Üldiselt leiti, et ükski glögi väga silmapaistev ei olnud ja konkreetset lemmikut välja ei kujunenud. Enim meeldis hindajaile Tegnér och Son mahe kangestatud glögi (fotol paremal).

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Tiina
Postitusi: 1340
Abikokk
2014-11-21 22:43:55
Kas keegi on selle aasta Blossa lavendliglögi juba proovinud? Idee tundub põnev, kuid mulle näiteks ei meeldi üldse lavendlilõhn. Ei tea kuidas maitsega on? :)

Gruusia köök on siiski üle kõige!

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2014-11-22 00:18:18
Tiina:
Kas keegi on selle aasta Blossa lavendliglögi juba proovinud? Idee tundub põnev, kuid mulle näiteks ei meeldi üldse lavendlilõhn. Ei tea kuidas maitsega on? :)
Tiina, mina olen isegi proovinud, aga mitte väga keskendunult. Lavendlilõhna eriti polnud, aga väga jõulune ka polnud, nagu tolles rootsi artiklis kommenteeriti...

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2014-12-01 12:57:57
Slowgoods.ee veebipoe lahkel loal jagan nende kuuma siidrijoogi retsepti: Slowgoods.ee @ Facebook

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Fre
Postitusi: 1233
Abikokk
2015-01-19 23:36:31
Netcat:
Kolm on kohtu seadus ja ostsin suure hädaga ka kolmanda glögi aastavahetusel, milleks oli see tavaline, punane Blossa ja see tundus viimaks paras.
No tõesti, mul läks ikka mitu aastat et see "tavaline punane Blossa" üles leida ja see on senistest konkurentsitult parim (no valges pudlis misiganesaasta Blossa oli ka hea). Ühesõnaga, ma olen nüüd leidnud hõõgveini mis on enam vähem hea.
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2015-01-20 00:15:16
Fre:
Netcat:
Kolm on kohtu seadus ja ostsin suure hädaga ka kolmanda glögi aastavahetusel, milleks oli see tavaline, punane Blossa ja see tundus viimaks paras.
No tõesti, mul läks ikka mitu aastat et see "tavaline punane Blossa" üles leida ja see on senistest konkurentsitult parim (no valges pudlis misiganesaasta Blossa oli ka hea). Ühesõnaga, ma olen nüüd leidnud hõõgveini mis on enam vähem hea.
Fre, Sa räägid sellest yuzu-maitselisest, jah? 2012?

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2015-01-20 00:17:07
Fre:
Netcat:
Kolm on kohtu seadus ja ostsin suure hädaga ka kolmanda glögi aastavahetusel, milleks oli see tavaline, punane Blossa ja see tundus viimaks paras.
No tõesti, mul läks ikka mitu aastat et see "tavaline punane Blossa" üles leida ja see on senistest konkurentsitult parim (no valges pudlis misiganesaasta Blossa oli ka hea). Ühesõnaga, ma olen nüüd leidnud hõõgveini mis on enam vähem hea.
Kas see "tavaline punane Blossa" on pildil vasakpoolseim? Ma seda pole proovinudki, tuleb nüüd otsustada, kas minna veel linna pealt otsima või on rong juba läinud :)

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Fre
Postitusi: 1233
Abikokk
2015-01-20 20:44:28
Päris sama kujundusega ei ole, sisu osas ei oska sõna võtta.... Järve Selveris oli saadaval.
<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 >