Glögi, hõõgvein, glühwein jm kuumad talvised joogid

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2010-10-28 12:21:40
Neile, kes rootsi keelt mõikavad: Varma vinterdrycker

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Meringue
Postitusi: 175
Abikokk
2010-12-14 19:29:32
Küsiks laialt ringilt, et ehk oskate soovitada mõnda poes müüdavat (alkoholiga eelkõige) glögi/hõõgveini? Talvisel ajal on jube hea viia külla kaasa pudel hõõgveini. Kahjuks olen aga mitmel korral poe toodetes pettunud. Kuna hooaja jooksul ostan heal juhul 3 pudelit hõõgveini, siis kahjuks ei jõuaks kuidagi ise kõiki läbi proovida ja parimat selgitada... :P Seega ehk jagab keegi kogenum siin oma lemmikut? :)

Köögikatsed

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2010-12-14 19:36:01
Meringue:
Küsiks laialt ringilt, et ehk oskate soovitada mõnda poes müüdavat (alkoholiga eelkõige) glögi/hõõgveini? Talvisel ajal on jube hea viia külla kaasa pudel hõõgveini. Kahjuks olen aga mitmel korral poe toodetes pettunud. Kuna hooaja jooksul ostan heal juhul 3 pudelit hõõgveini, siis kahjuks ei jõuaks kuidagi ise kõiki läbi proovida ja parimat selgitada... :P Seega ehk jagab keegi kogenum siin oma lemmikut? :)
Mulle meeldivad Blossa glögid (neid on kahte sorti, üks rummi-, teine konjakipõhine). Nende mullune mandariiniglögi oli samuti väga hea, aga tänavune safranioma tundub kummaline. Aga need on sellised pitsijoogid rohkem, mitte hõõgvein, mida kruusiga juua :) Muid polegi tükk aega proovinud.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Triin
Postitusi: 324
Abikokk
2010-12-14 20:25:01
Mina viimati pakkusin Hiina ploomiveini glögi pähe. Panin hommikul sellesse apelsinirattad ja õhtul ajasin kuumaks - ülihea. Kõik külalised küsisid pudelt näha, et milline sellist head kraami sisaldab :).
Netcat
Postitusi: 1930
Abikokk
2010-12-15 14:39:03
Triin:
Mina viimati pakkusin Hiina ploomiveini glögi pähe. Panin hommikul sellesse apelsinirattad ja õhtul ajasin kuumaks - ülihea. Kõik külalised küsisid pudelt näha, et milline sellist head kraami sisaldab :).
Oo, ma poleks tulnud selle pealegi, et ploomivein kannatab kuumutada. Peab proovima.

Elu on ebakindel. Söö magustoit kõigepealt.

Profa
Postitusi: 722
Abikokk
2010-12-15 14:56:05
Üks tõeliselt soojendava joogi soovitus - kuum mustasõstramahl riia palsamiga. Võib lisada ka glögile omaseid maitseaineid.

Profa köögipool

Fre
Postitusi: 1233
Abikokk
2010-12-16 22:14:06
Mul oli Pille soovitatud joogi nimi suht uduselt meeles ja sestap tassisin koju joogi mille nimi oli hoopis Bocca - poes tundus küll et "pealkiri" pole päris see aga toode läks käiku kui "closest match". Vähemalt oli väidetavalt Tempranillo veini põhine ja kui sidrunilõik sisse susata maitses OK. Mulle on ka viimasel ajal nood Põltsamaa jmt peedipõhised glögid väga vastumeelseks muutunud. Niiet ühesõnaga elukohajärgse Selveri valikust võtaks ka järgmine kord sama isendi.
jf
Postitusi: 33
Kokaõpilane
2010-12-17 00:06:58
Meringue:
Küsiks laialt ringilt, et ehk oskate soovitada mõnda poes müüdavat (alkoholiga eelkõige) glögi/hõõgveini? Talvisel ajal on jube hea viia külla kaasa pudel hõõgveini. Kahjuks olen aga mitmel korral poe toodetes pettunud. Kuna hooaja jooksul ostan heal juhul 3 pudelit hõõgveini, siis kahjuks ei jõuaks kuidagi ise kõiki läbi proovida ja parimat selgitada... :P Seega ehk jagab keegi kogenum siin oma lemmikut? :)
Mina jõin hiljuti "Tulipunast tallekest", päris hea oli ja kingiks viimiseks on tal lahe pudelikujundus ka :)
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2010-12-17 15:34:11
Õhtuleht: Jõulujook: kuum ja krehvtine «Õige jõulujook on kuum ja vürtsikas,» rõhutab Tartus avatud kohviku Armastus kokk Marek Skatškov. Pealegi aitavad kuumus ja vürtsikus toime tulla kontidesse pugenud külmaga. Vitamiinirikas jõulujook Vaja läheb: ½ laimi 1/4 apelsini 1/4 sidrunit kuuma vett sortsuke grenadiinisiirupit Valmistamine: Viiluta puuviljad, pane klaasi. Vala peale kuum vesi ning lisa siirup. Sega ja joo kuumalt. Sobib hästi pärast pidu, sest sisaldab palju C-vitamiini. Allikas: kohvik Armastus India chai Vaja läheb: musta teed ingverit kaneeli kardemoni paar tera nelki piima maitse järgi suhkrut Valmistamine: Keeda musta tee pulber veega läbi. Kurna ja lisa teele piim ning vürtsid. Lase jook uuesti keema ja serveeri. Allikas: kohvik Armastus Jõulujook Vaja läheb: 1,5 liitrit õunamahla 0,5 liitrit vett 50 g ingverit 1 mandariini mahl või veidi sidrunimahla mett kaneelikoort 4–5 tera nelki soovi korral ka glögimaitseainet Valmistamine: Koori ingver ja lõika väikesteks tükkideks, pane 0,5 liitri veega keema ja keeda umbes tund aega tasasel tulel. Kurna ja lisa õunamahlale. Lisa ka ülejäänud ained (välja arvatud mesi) ja lase vaikselt keema tõusta. Keeda 5–10 minutit. Pärast keetmist lisa nii palju mett, et saad endale sobiva magususega joogi. Kurna tassidesse ja joo kuumalt. Kogu jooki ei pea korraga ära kurnama, seistes muutuvad vürtside maitsed järjest tugevamaks. Kui lõpuks jook liiga kangeks on muutunud, võib uuesti mahla lisada. Allikas: Kait Kleemann (http://kokkamine.blogspot.com) Kuum šokolaad tšilliga Vaja läheb: šokolaadi valmistamise pulbrit tšillihelbeid vahukoort Valmistamine: Valmista šokolaad vastavalt pakil kirjas olevale juhendile. Sega šokolaadi sisse tšillihelbeid. Kaunista vahukoore ja kakaopulbriga. Allikas: kohvik Armastus

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Petu
Postitusi: 175
Abikokk
2010-12-18 22:36:12
Kuidas teha parimat hõõgveini. See lugu ajas mind niipaju põnevile, et palusin yhel UK-st peagi saabuval tuttaval endale pudeli ingveriveini tuua. Esimest korda, peab tunnistama, kuulsin/lugesin yldse niisugusest asjast. Mina olen alati hõõgveini sisse 1 pudeli punase veini kohta 100-150 ml brändit pannud, minu meelest annab see vajalikku teravust. Võib arvata, et ingverivein teeb sama töö.

http://www.facebook.com/peeter.raudvere

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 >>