Veiseliha ("loomaliha") - erinevad lihatükid ning veiselihatoidud

Liisi
Postitusi: 955
Abikokk
2012-09-30 12:08:26
Tegin seda ploomidega veiselihahautist. No super-super hea sai! Hautasin 2 tundi ja liha lausa sulas suus :P

Liisi Blogi

Ristl
Postitusi: 100
Kokaõpilane
2012-10-11 14:52:09
Ostsin Liivima Lihaveise PICANHA STEIK'i nimelise lihatüki. Nüüd ei oska temaga midagi peale hakata. Palun ideid!

Ablas miisu.

Zapxpxau
Postitusi: 1409
Abikokk
2012-10-11 17:00:03
Alguses ei saanud kohe aru mis tükiga tegu, aga see on siis top sirloin cap ehk coulotte. Peamiselt grillitakse. Sobib ka praadimiseks, vokkimiseks ja burgeriks. Ei suuda leida ühtki adekvaatset Eesti veise lõikusskeemi hetkel, aga asub seal sisefilee kõrval, vist välisfilee otsatükk vms.

Zap*

Liiseli
Postitusi: 256
Abikokk
2013-01-20 00:16:49
Zapxpxau:
Alguses ei saanud kohe aru mis tükiga tegu, aga see on siis top sirloin cap ehk coulotte. Peamiselt grillitakse. Sobib ka praadimiseks, vokkimiseks ja burgeriks. Ei suuda leida ühtki adekvaatset Eesti veise lõikusskeemi hetkel, aga asub seal sisefilee kõrval, vist välisfilee otsatükk vms.
Üpris hilinenud kommentaar minu poolt... Top sirloin cap pole välisfilee ots, välisfilee on (top) strip loin. Tegemist on tagakintsu välistüki otsaga.
Tserry
Postitusi: 5
Kokaõpilane
2013-05-14 15:01:34
Tegin nädalavahetusel külalistele Burgundia pajarooga Nami-Nami retsepti järgi. Tegin selliselt, et kütsin õhtul puuküttega ahju ära, küpsetasin seal kõigepealt leiva ja siis pistsin malmpotiga pajaroa ahju ning see jäi sinna kuni järgmise päeva lõunani. Tasapisi ta seal küpses omaette (vahepeal käisin igaks-juhuks piilumas ka) ja järgmise päeva lõunaks oli veel täiesti parajalt soe söömiseks. Imehea sai! Liha oli väga pehme, et lausa lagunes laiali niipea kui kahvlit nägi. Samal viisil (öö läbi jahtuvas ahjus küpseda lastes) olen ka sealiha küpsetanud. Saab samuti imehea.

Minu koogiparadiis!

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2014-03-12 12:18:37
Loen siin seda artiklit: 7 Common Mistakes to Avoid When Making Beef Stew ehk seitse põhilist viga, mida kodukokad (vedelamapoolse) veisehautise tegemisel teevad. Väidetavalt on AINUS sobiv tükk korraliku 'beef stew' tegemisel chuck, ehk siis see: (Allikas: Wikipedia) Kui ma võrdlen seda skeemi Liivimaa Lihaveise skeemiga, siis ma ei suuda otsustada, kas tegemist on kaela (1), esiselja (2) või abasteigiga (7): (Allikas: Liivimaa Lihaveis) Liiseli, kas oskad aidata?

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2014-03-12 12:18:57
Aga siin on muidu veel üks väga asjalik veise lõikusskeem ajakirjast Beef Magazine:

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Liiseli
Postitusi: 256
Abikokk
2014-03-14 23:02:15
Chuck (lihunike keeles chuck primal) on päris suur tükk, mis omakorda jaguneb kaelaks, esiseljaks ja abaks (esijala ülemine osa, Liivimaa Lihaveise skeemil nr. 10). Ma ütleks, et abasteik on LL skeemil segadusttekitavalt suur, tegelikult ei paikne see nii eraldi. Selle võib eraldi välja lõigata, kelmed pealt ja seest eemaldada ning steigina küpsetada või siis jätta muu abalihaga üheks tükiks ja hautada. Kuigi kaela- ja abaliha on hautamiseks suurepärased, siis koodiliha ei ole kindlasti mitte kehvem!
Liiseli
Postitusi: 256
Abikokk
2014-03-30 16:30:07
Proovisime esimest korda vinnutatud veiseliha valmistada. Tulemus oli vägagi maitsev! Retsept: vinnutatud veiseliha chipotle tšilliga. Katsetasime risti- ja pikikiudu lõigatud viile, pikikiudu meeldis rohkem. Viilud olid 5 mm paksused, küpsetasime tavalises ahjus pöördõhuga (uks irvakil) 30 kraadi juures 6 tundi.
Liiseli
Postitusi: 256
Abikokk
2014-04-01 16:55:23
Liivimaa Lihaveise veebilehelt leiab viimases "Köögis" ilmunud pika ja huvitava intervjuu lihaveisekasvataja Airi Külvetiga.
<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 >>