Veiseliha ("loomaliha") - erinevad lihatükid ning veiselihatoidud

Kärt
Postitusi: 503
Abikokk
2009-09-04 12:38:00
Tänud info eest. Ilmselgelt olen siis lihtsalt tavaliselt nö. viletsat liha ostnud ehk laagerdumata mitte-lihaveist (see Rakvere antrekoot ja välisfilee on küll proovitud, kiirelt praetuna - maitsev). Kiilike, see TW ahjupott on mis materjalist, malm? Savi? Huvitav, mis saaks kui suskaks lihatüki küpsetuskotti (koos kastmega), kas see aitaks pehmusele kaasa? Või on see blasphemy? Lihtsalt lällutan - kõik need lihatükid, mis müüakse, mis pole lihaveisest ja on laagerdumata, neist ei saa siis midagi mõistlikku? Kes neid siis ostab ja mida nad nendega teevad, huvitav? :P

Kahekesi Kalamaja köögis

Merilin
Postitusi: 953
Abikokk
2009-09-04 12:56:57
Saab-saab ikka, aga hautad nii, et ise peast hall oled või teed meelega eriti pikka aeglasel temperatuuril küpsetamist ja naudid tulemust oi kuidas :D Kui just tõesti vasikaliha kätte ei saa (enamasti selle pähe müüakse kõike muud). Kiireks praadimiseks ja roosaks praeks ikka laagerdunud lihaveis.

Pisike ja Pisut Segi, teadagi...

Kärt
Postitusi: 503
Abikokk
2009-09-04 13:10:49
See eriti pikk hautamisaeg on siis ilmselt see 6-10h, millest ühes teises teemas räägiti. Ei tea, kas tahaks seda ette võtta, lapsepõlvast saati on sisse kodeeritud, et elektriga töötavad masinad tuleb kodust ära minnes välja lülitada ja töötava ahjuga magama minna nagu ka ei julge. Rääkimata sellest, et järgmise kuu elektriarvet ei tahaks ka eriti näha :D

Kahekesi Kalamaja köögis

Zapxpxau
Postitusi: 1409
Abikokk
2009-09-04 13:41:34
Tegin sealiha nii, et panin ahju ja läksin magama, hommikul ca. kell 10 oli valmis. Kartsin ka pisut, sest ahi on igivana, aga ei olnud midagi hullu.

Zap*

Kiilike
Postitusi: 1100
Abikokk
2009-09-04 20:28:52
Adonay:
Kiilike, see TW ahjupott on mis materjalist, malm? Savi? Huvitav, mis saaks kui suskaks lihatüki küpsetuskotti (koos kastmega), kas see aitaks pehmusele kaasa? Või on see blasphemy?
Nii nagu ikka on tw tooted plastist :) aga too ahjupott on teistsugusest palstist st hoiab tõsiselt kaua sooja. Olen ise seda kasutanud rohkem kui 4 aastat ja siiani ülirahul kuigi jah, hind on krõbe. Küpsetuskotis olen mina teinud lambaribi aeg-ajalt kui ei ole aega või viitsimist kastmas käia liha. Üks mis küpsetuskoti kasuks räägib on niiskuse hoidmine ja nii jääb liha mahlasem kui lahtiselt küpsetades.

kiilikese köögikatsetused

Põrnikas
Postitusi: 435
Abikokk
2009-09-11 13:35:39
aga kas Märjamaa lihatööstuse maheveiseliha on laagerdunud?
Liiseli
Postitusi: 256
Abikokk
2009-10-22 19:33:16
Veiseliha (ükskõik, kas mahe või mittemahe) puhul tuleb arvestada mitme asjaga. Esiteks lähevad meil lihaveise nime alla juba esimese põlvkonna ristandid - veised, kelle emaks on piimalehm ja isaks lihaveis. Loomulikult ei ole nende liha päris see, mis 100% lihaveisel. Lihakvaliteeti mõjutab enne tapmist loomal transportimise ja tapamajas ootamisega tekkinud stress. Ma nüüd täpselt ei mäleta, kumbapidi see oli - vist nii, et kuni 2 tundi stressisituatsioonis tegi liha ligedaks ja üle 2 tunni tuimaks. Tapamajad hindavad rümpa vaid kaalu ja vanuse järgi. Kasvatajal on tulu suurem, kui loom on noor, ent raske. See soodustab veiste nuumamise süsteemi (st. loomi hoitakse laudas kinni ja söödetakse jõusööta), samuti tõhusa kasvu, ent viletsama lihakvaliteediga tõugude (nt. belgia sinine) kasutamist. Kannatab liha pehmus ja maitse, sest rohumaal aeglasemalt kasvada saanud veise liha on palju maitsvam kui selline kiirmeetodil kasvatatud liha. Ka mahe liha võib olla (mahesöödaga) nuumatud, kaugele tapamajja transportimisest rääkimata. Tööstuses kasutatava vaakumlaagerdamise varjukülgedest on teises teemas juba juttu olnud. Seega võimalus saada poest tõeliselt head lihaveiseliha on üpris piiratud :(
Merilin
Postitusi: 953
Abikokk
2009-10-22 19:42:35
Liiseli:
Tapamajad hindavad rümpa vaid kaalu ja vanuse järgi. Kasvatajal on tulu suurem, kui loom on noor, ent raske. See soodustab veiste nuumamise süsteemi (st. loomi hoitakse laudas kinni ja söödetakse jõusööta), samuti tõhusa kasvu, ent viletsama lihakvaliteediga tõugude (nt. belgia sinine) kasutamist. Kannatab liha pehmus ja maitse, sest rohumaal aeglasemalt kasvada saanud veise liha on palju maitsvam kui selline kiirmeetodil kasvatatud liha. Ka mahe liha võib olla (mahesöödaga) nuumatud, kaugele tapamajja transportimisest rääkimata.
Palun jääme selliste teemade juures ikka Eesti konteksti... kahju, kui ka Eesti lihaveisekasvatusest hetkel niimoodi mõtlema hakataks.

Pisike ja Pisut Segi, teadagi...

Liiseli
Postitusi: 256
Abikokk
2009-10-22 21:02:05
Thredahlia:
Palun jääme selliste teemade juures ikka Eesti konteksti... kahju, kui ka Eesti lihaveisekasvatusest hetkel niimoodi mõtlema hakataks.
Mismoodi siis? Ma mõtlen, et mismoodi peaks mõtlema? Et kõik on vinks-vonks ja elagu intensiivne veisekasvatus?
Merilin
Postitusi: 953
Abikokk
2009-10-23 12:40:49
Liiseli:
Thredahlia:
Palun jääme selliste teemade juures ikka Eesti konteksti... kahju, kui ka Eesti lihaveisekasvatusest hetkel niimoodi mõtlema hakataks.
Mismoodi siis? Ma mõtlen, et mismoodi peaks mõtlema? Et kõik on vinks-vonks ja elagu intensiivne veisekasvatus?
Kus see intensiivne lihaveisekasvatus Eestis on, kus loomi puurides nuumatakse? Paluks näidet... Kõiki USA dokumentaale ei anna ikka päris 1:1 Eesti konteksti üle kanda. Ja vabandan, mind natuke ärritab lihtsalt. Räägime äkki meie kriitikat mittekannatavast seakasvatusest või puurikanadest hoopis? Oleks ilmselt rohkem ühel nõul.

Pisike ja Pisut Segi, teadagi...

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 >>