Veiseliha ("loomaliha") - erinevad lihatükid ning veiselihatoidud

Fre
Postitusi: 1233
Abikokk
2015-05-21 13:30:31
Mina olen ka veiselihaga nii kimpus, et ei kipugi proovima, va mingisugused õlipika hautamisega värgid. Ma saan aru et osta tuleb neid, mis on kas "lihaveis" või siis "laagerdatud". Kuigi ükskord oli meili mingi lihaveise hakkliha, ma ei mäleta mis me sellest tegime aga tulemus oli nagu oleks toidus kompaktsed penoplastikuulikesed. Äkki keegi reedab, et kust oleks Tallinnas hea veiseliha osta - eriti tore oleks saada mingit võimalikult konkreetset infot turgude kohta. Ma pole ausalt öeldes isegi puljongikonte julgenud osta sest kõik tundub nii kahtlane".
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2015-05-21 13:41:59
Fre:
Mina olen ka veiselihaga nii kimpus, et ei kipugi proovima, va mingisugused õlipika hautamisega värgid. Ma saan aru et osta tuleb neid, mis on kas "lihaveis" või siis "laagerdatud". Kuigi ükskord oli meili mingi lihaveise hakkliha, ma ei mäleta mis me sellest tegime aga tulemus oli nagu oleks toidus kompaktsed penoplastikuulikesed. Äkki keegi reedab, et kust oleks Tallinnas hea veiseliha osta - eriti tore oleks saada mingit võimalikult konkreetset infot turgude kohta. Ma pole ausalt öeldes isegi puljongikonte julgenud osta sest kõik tundub nii kahtlane".
Fre, mina ostan päris sageli Rakvere LK lihaveisetükke (neid saan Pirita Selverist) ja Saaremaa lihaveisetükke (neid saan kohalikust Co-Marketist). Sa ju nõmmekas? Nõmme Turul on lausa Liivimaa Lihaveise putka seal peamajas- neid nii praetükke kui ka minutipihve jms. Ma igaks juhuks valiks Liivimaa tooted, mille "parim enne" kuupäevani on veel aega, mul on nendega paar korda natuke kehvasti läinud :( Viimsis on tuntud lihapood, aga veiseliha ma neilt ei osta, see pole neil lihaveise oma, nad ei laagerda seda ja seda on enamasti tunda. Vasikaliha ostan neilt aga küll.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Zapxpxau
Postitusi: 1409
Abikokk
2015-05-21 15:52:14
Ma ostan kohalikelt talunikelt. Neilt ka hea tellida kui mingi spets isu peale tuleb. Näiteks talvel ostsin lihaveise maksa, mida muidu üldse poes ei ole. Päris suur maks oli!

Zap*

Fre
Postitusi: 1233
Abikokk
2015-05-27 22:13:21
Nii, mul on nüüd mingi asi mille peal on kirjas "lihaveise kaelaliha" - milliseid menetlustoiminguid sellega peaks sooritama? Saan aru et see on miski odavama otsa tükk... Miski hautis vms?
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2015-05-27 22:59:43
Fre:
Nii, mul on nüüd mingi asi mille peal on kirjas "lihaveise kaelaliha" - milliseid menetlustoiminguid sellega peaks sooritama? Saan aru et see on miski odavama otsa tükk... Miski hautis vms?
Näiteks siit midagi: http://www.nami-nami.ee/Search/QuickSearch?SearchText=veiselihahautis

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Fre
Postitusi: 1233
Abikokk
2015-05-29 16:22:04
Niih, Portugali veiselihahautis rohke sibulaga läks ahju. Kusjuures ma praadisin lihatükid läbi ja siis proovisin, ka ilma hautamata oli tegemist jummala pehme ja maitsva lihaga, mille oleks võinud niisama pintslisse pista. Üldse ei saa aru mida ma selle veiselihaga nii kaua mökitasin. Kõik tuleb ajada ühe Pärnumaa taluniku kaela, kelle ürgveiseliha ma kunagi ostsin ja mis osutus sitkemaks kui vana hiina ketsi tald. Mul ei olnud lihaveise liha kvaliteedi variatiivsusest lihtsalt aimugi.
<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 >