Veiseliha ("loomaliha") - erinevad lihatükid ning veiselihatoidud

Karnivoor
Postitusi: 168
Abikokk
2011-11-06 22:20:53
Petu:
Hexy:
Tahan teha Reuben sandwichi, retseptis on vaja kasutada kas corned beefi või pastramit. Kas sellist kraami on ka Eesti kaubandusest võimalik saada või mida sinna võileiva vahele siis panna?
Ma ei tea küll kindlalt, kas sellest midagi kasu oleks, aga läheks vaataks igaks juhuks Marks & Spencerist, kui mul seda vaja oleks.
Ma arvan, et pastramile on kõige lähem meil saadav toode loomalihasink, nt see http://www.lihavyrst.ee/est/tooted/suitsusingid-ja--rulaadid/54 Marks&Spencer mu meelest Eestis lihatooteid ei müü.
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2011-11-07 07:51:27
Karnivoor:
Petu:
Hexy:
Tahan teha Reuben sandwichi, retseptis on vaja kasutada kas corned beefi või pastramit. Kas sellist kraami on ka Eesti kaubandusest võimalik saada või mida sinna võileiva vahele siis panna?
Ma ei tea küll kindlalt, kas sellest midagi kasu oleks, aga läheks vaataks igaks juhuks Marks & Spencerist, kui mul seda vaja oleks.
Ma arvan, et pastramile on kõige lähem meil saadav toode loomalihasink, nt see http://www.lihavyrst.ee/est/tooted/suitsusingid-ja--rulaadid/54 Marks&Spencer mu meelest Eestis lihatooteid ei müü.
Oi, mulle Reuben meeldib - kokandussõnastikus oli kirje olemas, nüüd lisasin retsepti ka. USAs olles sõin ikka päris mitu Reubenit ära, väga põnev kooslus. Ja pastrami meeldib väga - too Lihavürsti sink ei pääse kahjuks ligilähedalegi, tekstuur on täitsa vale :( AGA - tee ise :) Kui "corned beef" suitsuahju panna, siis saadki pastrami :) (Brisket on veise rinnatükk, sellest jämedamast otsast (vt joonist siin). PS Siin on veel üks Reubeni retsept + mõned videolingid

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Zapxpxau
Postitusi: 1409
Abikokk
2011-11-07 08:42:36
Minu meelest oli Marksis corned beef konservi kui ma viimati käisin.

Zap*

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2011-11-07 09:56:38
Zapxpxau:
Minu meelest oli Marksis corned beef konservi kui ma viimati käisin.
Võimalik, aga UKs tähistab 'corned beef' pigem veisehakklihakonservi (ameeriklaste 'corned beef' on UKs 'salt beef'; samas ei ole liha nii peenelt hakitud, et meenutaks meie hakkliha, pigem sellised väikesed kuubikud). Kuna siin oli juttu Reubeni võileivast (ja selle lähisugulasest "Pastrami on Rye"), siis siinkohal pildike viimasest, mis tehtud New Yorgi kõige kuulsamas delipoes, Katz's. Ma palusin muideks poole vähem liha sinna vahele panna, muidu poleks lihtsalt mu lõualuude vahele ära mahtunud:

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Hexy
Postitusi: 531
Abikokk
2011-11-07 10:18:10
Ma tänan põhjalike vastuste eest. Ise otsisin netist infot ja päris selgusele ei jõudnudki. Youtubeist vaatasin pastrami tegemise videot, aga hetkel veel järele tegema ei hakka, äkki mõni teine kord :) Kokandussõnastikust lugesin ka, aga tekkis tunne, et Eestis sellist kraami ei ole ja singiga asendada pole päris õige. Pille lisatud retsept läheb kindlasti katsetusse.

Hexy asjatab

Hexy
Postitusi: 531
Abikokk
2011-11-30 09:50:59
Karnivoor:
Petu:
Hexy:
Tahan teha Reuben sandwichi, retseptis on vaja kasutada kas corned beefi või pastramit. Kas sellist kraami on ka Eesti kaubandusest võimalik saada või mida sinna võileiva vahele siis panna?
Ma ei tea küll kindlalt, kas sellest midagi kasu oleks, aga läheks vaataks igaks juhuks Marks & Spencerist, kui mul seda vaja oleks.
Ma arvan, et pastramile on kõige lähem meil saadav toode loomalihasink, nt see http://www.lihavyrst.ee/est/tooted/suitsusingid-ja--rulaadid/54 Marks&Spencer mu meelest Eestis lihatooteid ei müü.
Käisin Kristiine keskuse poes ja oligi täitsa riiulipeal olemas.

Hexy asjatab

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2012-04-02 13:59:57
Ragne tegi rostbiifi, Triinpvr kiitis ka heaks.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Liisi
Postitusi: 955
Abikokk
2012-09-27 12:22:45
Pille:
Ragne tegi rostbiifi, Triinpvr kiitis ka heaks.
Tegin Ragne isuäratava fotodega postituse järgi rostbiifi, aga ikkagi jäi liha üsna vintske. Ma pole muidugi kindel, mis tükiga tegemist oli ja võimalik, et viga oli hoopis lihas endas, mitte valmistamises. Järgmisel korral lähen kindla peale - ostan laagerdunud liha. Igaljuhul on mul nüüd külmkapis ports (ebaõnnestunud ja vintsket) rostbiifi. Kas neid lihalõike saaks mingis muus toidus, nt pajaroas vms, ära kasutada?

Liisi Blogi

Zapxpxau
Postitusi: 1409
Abikokk
2012-09-27 14:39:58
Liisi:
Pille:
Ragne tegi rostbiifi, Triinpvr kiitis ka heaks.
Tegin Ragne isuäratava fotodega postituse järgi rostbiifi, aga ikkagi jäi liha üsna vintske. Ma pole muidugi kindel, mis tükiga tegemist oli ja võimalik, et viga oli hoopis lihas endas, mitte valmistamises. Järgmisel korral lähen kindla peale - ostan laagerdunud liha. Igaljuhul on mul nüüd külmkapis ports (ebaõnnestunud ja vintsket) rostbiifi. Kas neid lihalõike saaks mingis muus toidus, nt pajaroas vms, ära kasutada?
Saab küll, need on isegi võileiva peal söödavad, kui suudad lõigata nii õhukesed viilud, et valgus läbi kumab nagu ämblikuvõrgust. Kõige parem mingi kastmega hautada või stroganovi teha vms. Supi sisse võib ka panna.

Zap*

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2012-09-27 17:01:08
Zapxpxau:
Liisi:
Pille:
Ragne tegi rostbiifi, Triinpvr kiitis ka heaks.
Tegin Ragne isuäratava fotodega postituse järgi rostbiifi, aga ikkagi jäi liha üsna vintske. Ma pole muidugi kindel, mis tükiga tegemist oli ja võimalik, et viga oli hoopis lihas endas, mitte valmistamises. Järgmisel korral lähen kindla peale - ostan laagerdunud liha. Igaljuhul on mul nüüd külmkapis ports (ebaõnnestunud ja vintsket) rostbiifi. Kas neid lihalõike saaks mingis muus toidus, nt pajaroas vms, ära kasutada?
Saab küll, need on isegi võileiva peal söödavad, kui suudad lõigata nii õhukesed viilud, et valgus läbi kumab nagu ämblikuvõrgust. Kõige parem mingi kastmega hautada või stroganovi teha vms. Supi sisse võib ka panna.
Ilmselt sobiks ka hästi mõne salati sisse, kuhu muidu veisesinki pannakse.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 >>