Puuviljasalatid ja marjasalatid

Ragne
Postitusi: 860
Abikokk
2009-07-17 00:08:43
olen natuke vähem kui nädalakese arvuti tagant eemal olnud ja juba on nami-namis niipalju toimunud... Olin suvilas ning valmistasin seal (inspireerituna sellest kooskokkamisest) arbuusi-sinihallitusjuustu salatit. Nii hea tuli - kuna seda sooviti ka järgmisel päeval, siis tegin seda salatit kaks päeva järjest.

www.kokkama.ee

Tullia
Postitusi: 1392
Abikokk
2009-07-17 10:32:34
Tegin sellist puuviljadega salatit: mango, virsik, jääsalat, kastmeks vahtrasiirup ja sidrunimahl.

Tullia jutukesed

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2009-07-17 10:35:52
AUHIND! AUHIND! Nagu juulikuu uudiskirjaski kirjas, siis kõikide kooskokkamises osalejate vahel läheb loosimisele kaks eksemplari Maire Suitsu raamatut “Säästlikult ja suupäraselt” (kirjastus Varrak).

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Nipitiri
Postitusi: 959
Abikokk
2009-07-17 15:05:08
Kooskokkamisele üldse mitte mõeldes tegin mõni päev tagasi õhtusöögiks kana-mangosalatit (roheline salat, mangokuubikud, praetud kanafileeribad, sidrunimahl). Linnuke kirjas! :) Olen seda varem ka teinud ja vist kurki ka lisanud.
Ristl
Postitusi: 100
Kokaõpilane
2009-07-17 19:50:49
Tegin soolaseks oma tavapärast lehtsalatit (rooma salat, jääsalat, sibularõngad, tomat ja kurk), lisasin juurde mõned küpsed maasikad ja ühe nektariini. Omale lisasin taldrikusse Arla feta-kuubikuid ja mõned kividega tumedad oliivid. Mmmmmmmmmmmm..., kui kaunis ja hea. Tütar tegi magustoiduks puuviljasalati: arbuusist tõmmatud pallikesed, nektariinisektorid, maasikad ja poolitatud rohelised viinamarjad. Maitsestatud fariinsuhkruga, kaunistuseks mõni leht melissi ja peal mõnus suur pall kodust vanillijäätist. Päris kindlasti selle suve parim õhtusöök :) Pilti ei teinud - nautisime niisama.

Ablas miisu.

Seenekas
Postitusi: 2193
Abikokk
2009-07-18 10:05:59
Meie puuvilja jne. salat siis selline - kodujuust (tere oma), natuke maasikaid, frillitse salatit, lisaks rukolat. Hästi veidi suhkrut ka. Abikaas kiitis.
Zoozi
Postitusi: 2992
Abikokk
2009-07-18 21:49:52
Tegin krevetisalatit puuviljadega - lollo rosso salat, krevetid, punane greip, õun, banaan. Kastmeks segasin Miksiko (Pajumäe) majoneesiga, maitsestasin karri, soola ja musta pipraga, natuke suhkrut ka.

Zoozi tegemised

Uniquegirl
Postitusi: 132
Abikokk
2009-07-19 13:58:10
mina olen värsketele salatitele lisanud maasikaid ning maasikate puuduse korral ka virsiku tükke ja ausalt öeldes meeldib virsikutega salat rohkem :P
Kiilike
Postitusi: 1100
Abikokk
2009-07-19 14:22:47
Pildi sain tehtud lõppenud nädalal :) Salatisse läks aprikoose,virsikut, maasikat, musti sõstraid ja arbuusi. Pildile ei jäänud kergelt vahustatud vahukoor ja leivajäätis millega siis puuviljasalati serveerimine tegelikult toimus :P

kiilikese köögikatsetused

Ragne
Postitusi: 860
Abikokk
2009-07-20 08:32:27
Tegin eile lõunaks rohelist salatit murelite ja sulatatud juustuga - uskumatult hea tuli, kirjutasin retsepti ka ülesse endale. Salat koosnes enamjaolt kõigest peenramaal leiduvast: Roheline salat, maitseroheline (till, roheline sibul, basiilik, petersell), hernes, soolakurk, tomat, veiselihakotlett, soolapähkel, murelid, riivitud juust, sool, pipar, oliiviõli. Kaste: hapukoor, sinep worchesterikaste. Segasin omavahel väiksemaks hakitud rohelise salati ja maitserohelise. Panin selle kuumakindla vormi põhja, selle peale herned, tükeldatud soolakurgi ja tomati. Piserda peale natuke oliiviõli, meresoola ja pipart. Aseta peale, veiselihakotleti tükid ja omavahel segatud kastmeained (maitsestatud soolaga). Puista üle hakitud soolapähklitega. Kõige peale pooleks lõigatud ja kividest eemaldatud murelid. Raputa peale riivjuust ning kõpseta ahjus 180 kraadi juures seni kuni juust on sulanud

www.kokkama.ee

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 >>