Puuviljasalatid ja marjasalatid

Frieda
Postitusi: 309
Abikokk
2009-07-22 21:22:52
Mul oli eile õhtusöögiks soe broilerisalat virsiku ja greibiga "Salatiraamatu" ainetel. Üldiselt oli päris hea, aga kastme teeksin järgmine kord vürtsikama-hapukama, mesi ja kaneel ei olnud mu meelest siinkohal just see kõige õigem kombinatsioon. Koostisained : erinevad salatilehed 400 g broilerifileed 2 punast greipi 2 virsikut 1 avokaado soola ja pipart Kaste: 3 sl oliiviõli 1 apelsini mahl 2 sl mett 1 tl valge veini äädikat 0,25 tl kaneeli soola ja musta pipart Sega kastmeained ja kuumuta keemiseni. Tõsta tulelt ning pane sektoriteks lõigatud greibid ja virsikud kastmesse maitsestuma. Prae kanafileed ning maitsesta soola ja pipraga. Aseta taldrikule salatilehed, nende peale avokaadoviilud ja ribadeks lõigatud kanafileed. Vala peale kaste ja selles maitsestunud puuviljad. Purusta peale musta pipart.

Söömine on ainus töö, mis toidab

Zapxpxau
Postitusi: 1409
Abikokk
2009-07-23 18:26:16
Olen teinud mitmeid erinevaid salateid, just tänu kooskokkamisele. Eile katsetasin apelsini-redise salatit, selline vürtsikas. Sai ka tavalisi puuviljasalateid tehtud. Nektariinid on praegu väga magusad ja mahlased.

Zap*

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2009-07-23 20:46:55
Pille:
Mõnus kerge salat oli. Kolmveerand arbuusi on veel alles, nii et ehk proovin mõnda teist arbuusisalati varianti ka veel..
Kuna ühe suure arbuusi söömine on üks väga suur töö, siis ilmselt postitan siia veel järgmisel nädalalgi arbuusisalati retsepte :D Täna tegin arbuusi-fetasalatit laimiga. Oli täitsa hea, aga eilne oliividega variant oli kuidagi põnevam ja maitseküllasem.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Enely100
Postitusi: 400
Abikokk
2009-07-25 11:59:53
Tegin hommikusöögiks puuviljasalatit. Õun, mustsõstrad, vaarikad, mustikad, punasõstrad ja maasikad. Raputasin, et tekitaksid ise kastme ja serveerisin vahukoorega. Pilt kahjuks puudub, sest fotokas rändas õega Jäneda Talupäevadele.
Seenekas
Postitusi: 2193
Abikokk
2009-07-27 00:41:38
Meie pühapäevahommikune salat koosnes melonitükkidest, maasikasektoritest, vesikressilehtedest ja peenikesest kressihakkest. Minu meelest oleks sinna sobinud lisada ühte korrlikku kallist paksemat punast palsamiäädikat, aga sellist kodus hetkel pole, seega sai natuke ühte teist. Mees, kellel äädikaga suhe puudub, enda portsu ei maitsestanud. Kress ja vesikress andsid huvitava krõmpsu kirbe maitse juurde, rukola ilmselt sobiks samamoodi. Algselt oli plaanis lisada veel vaarikaid, aga tekkis tunne, et palju head koos ei pruugi paremat tulemust anda ja paistis, et tegin õieti. Üks oluline koostisosa läks enne meelest - nimelt melissilehed. Andsid lisaks väga mõnusat maitset!
Tullia
Postitusi: 1392
Abikokk
2009-07-27 11:38:59
Tegin õhtusöögiks sellist toitvat salati: avokaado, kurk, tomat, lehtsalat, vutimunad, mozzarella, petersell ja kes soovis sai peale panna kastet, mis oli segatud hapukoorest ja magusast sinepist.

Tullia jutukesed

Spiidi
Postitusi: 743
Abikokk
2009-07-27 13:16:01
Tullia:
Tegin õhtusöögiks sellist toitvat salati: avokaado, kurk, tomat, lehtsalat, vutimunad, mozzarella, petersell ja kes soovis sai peale panna kastet, mis oli segatud hapukoorest ja magusast sinepist. http://farm3.static.flickr.com/2128/3761513684_ba90e52f49_m.jpg
Aga kus on marjad/puuviljad? :)

le D?ner

Kätrin
Postitusi: 1053
Abikokk
2009-07-27 13:35:20
Tegin täna lõunaks arbuusi-feta salatit. See on ikka nii nii hea. Ühel reisil toitusin pea kõik hommikud arbuusist ja fetast, aga olin juba unustanud, et see kohe nii hea on. Kindlasti tuleb kordamisele nüüd varem, kui aasta pärast :) Seedermänniseemned oli uus lisand- andis mõnusat krõpsu juurde.

Kätrini kokkamispäevik

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2009-07-27 13:37:05
Spiidi:
Tullia:
Tegin õhtusöögiks sellist toitvat salati: avokaado, kurk, tomat, lehtsalat, vutimunad, mozzarella, petersell ja kes soovis sai peale panna kastet, mis oli segatud hapukoorest ja magusast sinepist. http://farm3.static.flickr.com/2128/3761513684_ba90e52f49_m.jpg
Aga kus on marjad/puuviljad? :)
Avokaado läheb ka täitsa arvesse :)

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Leoola
Postitusi: 634
Abikokk
2009-07-27 13:55:08
Varasemast ajast on mul sellised salatid puuviljadega: Kollane salat Kananassisalat Parma singiga salat
<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 >>