TORT ISAMAALE / ISAMAALINE TORT 2009

Mann
Postitusi: 1446
Abikokk
2009-02-24 15:43:16
Frieda, sinu tort on väga kaunis.
Gegegerda
Postitusi: 327
Abikokk
2009-02-24 16:05:40
Nii, siin on minu kamaga shartotte. Proovisin teha hästi eestimaist ja head. Ja nii ta välja tuligi. Ja need kaunistused on rukkililled muidu :P.

www.gegegerda.blogspot.com

Spidur
Postitusi: 443
Abikokk
2009-02-24 16:25:33
taevake, mis kunstiteostega rahvas ikka hakkama on saanud. suu vajub imestusest lahti.

Elina tegemised

Kodukanake
Postitusi: 126
Abikokk
2009-02-24 16:56:35
Vaatan vaimustunult teie teoseid, ikka uskumatult kaunid on! kõrvale söön oma tagasihoidlikku mustsõstratorti, mis maitseb hea, aga välja näeb kehv. Maitsvat aastapäeva kõigile :)
Kiilike
Postitusi: 1100
Abikokk
2009-02-24 21:17:02
Ääretult tublid tordi tegijad on siin oma pildid üles pannud . Minu kiire ja lihtne tort oli täna mustsõstra-kamatort.

kiilikese köögikatsetused

Tullia
Postitusi: 1392
Abikokk
2009-02-24 22:21:29
Minu tagasihoidlik Eesti Vabariigi sünnipäevatort. Rõhk eestimaistel komponentidel: pohlamoos, toorjuust, vahukoor, kamajahu, mustikajahu. Täpne retsepti on kirjas blogis.

Tullia jutukesed

Zoozi
Postitusi: 2992
Abikokk
2009-02-24 23:40:04
Algul mõtlesin, et ei osale selles kooskokkamises, kuna ühel lastest oli eile sünnipäev ja kooki oli veel järgi ka. Aga lapsed nõudsid, et teeksin tänase päeva puhul siiski. Lubasid kooki süüa ka. Tuli meil siis välja selline (sinise osaga-põhi- läks natuke nihu, kuna lapsed mustikaid ei tahtnud, siis panin kuivatatud rukkililleõisi. Toorest peast oli hästi kena, aga küpsedes tuhmus lillede ilus värv :(. Seega teinekord paneks ikkagi mustikaid). Meeldis aga must osa, mis jäi üsna musta värvi tänu mooniseemnetele. Ja hapukas kreem tasakaalustas hästi koogi magusust. Kasutasin põhiretseptina (väikeste muudatustega) moonikook, raamatust 100 kooki 3. Iseseisvuspäeva kook põhi: 100 g võid 1 dl tuhksuhkrut 0,5 sl vanillsuhkrut 1 väike muna 3 dl nisujahu 1 tl küpsetuspulbrit 100 g kuivatatud mustikaid täidis: 100 g võid 1 dl tuhksuhkrut 4 muna 175 g mooniseemneid 0,5 sidruni mahl ja riivitud koor pisut soola 0,5 dl suhkrut 1 tl küpsetuspulbrit kreemikate: 500 g maitsestamata toorjuustu 1,5 dl tuhksuhkrut 5 sl värskelt pressitud sidrunimahla kaunistuseks kuivatatud rukkililleõielehti Vahusta toasoe või vanill- ja tuhksuhkruga. Klopi juurde muna. Sega jahu küpsetuspulbriga ja köögikombainis purustatud kuivatatud mustikatega, lisa või-munaseguga. Keera tainas kilesse ja pane 1 tunniks külma. Jahtunud tainas rulli küpsetuspaberil ahjuplaadi suuruseks (mul oli 20x30cm) ja tõsta koos paberiga vormi. Torka kahvliga sisse augud ja küpseta 180-kraadises ahjus 10-12 minutit. Täidise valmistamiseks vahusta või tuhksuhkruga. Eralda munakollased munavalgetest. Lisa kollased ükshaaval või hulka. Lisa mooniseemned,sidrunimahl ja riivitud sidrunikoor. Vahusta munavalged kõvaks vahuks,l isa pidevalt vahustades vähehaaval suhkur. Tõsta munavalged ettevaatlikult täidise hulka, sõelu juurde küpsetuspulber ja sega ühtlaseks. Laota täidis eelküpsetatud põhjale ja küpseta 30-35 minutit 180-kraadises ahjus. Kreemi valmistamiseks vahusta toasoe toorjuust, sega hulka tuhksuhkur ja sidrunimahl. Määri kreem jahtunud koogile ja kaunista kuivatatud rukkililleõielehtedega. Aga lapsed siiski kooki ei söönud. Kuula veel neid. Kutsusin siis sõbranna külla, kes aitas koogisöömisega :)

Zoozi tegemised

Kardemon
Postitusi: 493
Abikokk
2009-02-24 23:51:21
minu tort. isamaaline värvide (ja ehk ka südametest tekkinud mustri tõttu :P), kaerahelbeküpsistega põhja, kama sisaldava täidise tõttu. pealmine kiht keefiriga.. oleks tahtnud hapupiimaga proovida.. aga kuna aega ei leidnud katsetamiseks, siis ei hakanud uudistama, mis saab.. kuidas tort vastu võeti, sellest blogis :D äärmiselt ilusad ja isuäratavad tordid, mis siia eelnevalt üles pandud!!!

http://kardemon.blogspot.com

Maris
Postitusi: 305
Abikokk
2009-02-25 09:06:36
Oh sa poiss, millised anded inimestes peidus on!!! Ssille, Frieda ja Ragne koogid on sellised, mille seast valikut teha on juba raske. Tegin minagi midagi lihtsat ja tagasihoidlikku, nagu eestlasele kohane, aga eelpool esitletud meistriteoste kõrvale ma oma koogi pilte ei tõsta. Tunnustus kõigile, kes viitsisid mässata ja vaeva näha!
Fre
Postitusi: 1233
Abikokk
2009-02-25 10:00:39
Oi kui tublid te olete kõik - mulle meeldivad enim Ssille ideed ja Freida tordi muster - super. Loomulikult on ka paljud teised tordid kenad ja isuäratavd. Ise torti teha ei jõudnud aga ootan põnevusega kelle taies siit parimaks valitakse.
<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 >>