TORT ISAMAALE / ISAMAALINE TORT 2009

Spidur
Postitusi: 443
Abikokk
2009-02-27 13:40:11
Mina tegin üsna kiiruga ka ühe tordi (rukkibiskviidiga astelpajutordi). Üritasin aretada mingit arhailist mustrit, aga kukkusid välja veidrad x-d ja y-d. No tühja sellest, päris hea tuli ikka.

Elina tegemised

Frieda
Postitusi: 309
Abikokk
2009-02-27 22:12:17
Spidur:
Üritasin aretada mingit arhailist mustrit, aga kukkusid välja veidrad x-d ja y-d.
Minu meelest on väga lahe muster ja tort ka isuäratav.

Söömine on ainus töö, mis toidab

Cat774
Postitusi: 3
Kokaõpilane
2009-02-28 00:26:49
Tere. Kõik eelnevad tordid, koogid on väga isuäratavad. Küpsetasin prooviks eelpool mainitud kamatorti. Siin on ka pildid tulemusest: (kui pildil klõpsata näeb fotot suuremalt) Avastasin, et kama pole päris minu lemmik toiduaine, aga perele väga meeldis.

[color=#FF0000]Päikest[/color]

Qsti
Postitusi: 369
Abikokk
2009-02-28 12:36:53
Minu kama-maasikatort sai koostisosade ja maitsete poolest igati isamaaline kuigi esmapilgul seda roosa-beezikirjut torti vist väga isamaalisusega ei seosta. Aga nagu juba varem ütlesin siis selle "välise" isamaalisusega tegelesin eelmisel aastal, sel aastal siis selline tulemus: Tordil kaeraküpsistest põhi, mis kaetud veebruarikuiselt jäise maasikakreemi ja kamakreemiga ning kaunistuseks maasikad ja riivitud kamashokolaad. Lisaks eestimaistele maasikatele ja kamale oli täidises ka "tuttavate mesilaste" poolt eestimaa niitudelt kogutud mõnus mesi. Retsept siin: http://qsti.blogspot.com/2009/02/eesti-vabariigi-aastapaeva-tort-kama.html
Sirliiz
Postitusi: 348
Abikokk
2009-02-28 17:00:04
Minu vabariigi aastapäeva tordike sai üsna tagasihoidlik. Põhi digestive küpsistest a täidiseks kodujuustu-kohupiima segu. Lootus oli värvide poolest isamaalisust esile tõsta, kuid mustikad olid pisut sulanult rohkem musta- kui sinisekarva :) Maitse oli sellele vaatamata tõeliselt hea, viiene seltskond pistis terve koogi nahka. Retsept blogis.
Uniquegirl
Postitusi: 132
Abikokk
2009-02-28 20:12:14
mul suhteliselt tagasihoidlik tort sai aga näitan ikkagi: tordisisuks on qsti blogist valgešokolaadi-marjavahutort
Uniquegirl
Postitusi: 132
Abikokk
2009-02-28 20:19:55
näitan ka siis veel ühte torti, milleks on kõrvitsa-toorjuustutort ja selle sõnum on järgmine: vastavalt Eesti kodanike küsitlusele loetakse Eesti tüüpiliseks eelroaks teisel kohal kõrvitsasalatit. Edutagem siis, et kõrvits jõuaks ka Eesti tüüpilise magustoidu edetabelisse tehes antud torti ning jagades selle võrratut maitset kaaskodanike vahel.
Netcat
Postitusi: 1930
Abikokk
2009-02-28 21:55:51
Nojah, ma võtan siis julguse kokku ja panen oma soperdise kah üles: Idee poolest pidi see siis olema isamaaline nii koostiselt (rukkileiva-šokolaadipõhi ja kama-toorjuustukook) kui välimuselt. Mis viimasesse puutub, siis need sinised plärtsakad seal peal tahavad rukkililled olla - kahjuks ei kukkunud üldse nii ilusti välja, kui ette kujutasin. Põhja segasin kokku kuivatatatud ja purustatud mustast leivast, šokolaadiküpsistest, võist ja sulatatud tumedast šokolaadist. Pealmine osa on inspireeritud kama-toorjuustukoogist raamatust "Juustukoogid". Kaunistused kuivatatud rukkilille õielehtedest ja oma metsa mustikatest.

Elu on ebakindel. Söö magustoit kõigepealt.

Cat774
Postitusi: 3
Kokaõpilane
2009-02-28 22:12:31
Kuna tordist jäi minu perele väheks, tegin ühe tagasihoidliku rullbiskviidi ka. Nad on mul maiasmokad :D. Taigen: 6 muna, 150 g suhkrut, 6 sl. jahu, 2sl kakaod, 1 tl küpsetuspulbrit Vahele: maasika moosi ja toorjuustu Peale määrisin trühvliglasuuri. Glasuur. Sealsest retseptist poolest kogusest oli rohkem kui küll. Kaunistasin: kookushelveste ja Eesti metsa mustikatega Siin siis ka pilt: http://www.upload.ee/image/21728/IMG_2864.JPG http://www.upload.ee/image/21741/IMG_2880.JPG http://www.upload.ee/image/21743/IMG_2871.JPG

[color=#FF0000]Päikest[/color]

Uniquegirl
Postitusi: 132
Abikokk
2009-02-28 22:13:46
no nii, minu viimane hõrgutis selle koos kokkamise teema jaoks (ei ole kõik 3 kooki tehtud ühe päevaga, 1 nädala jooksul, enne ei olnud aega pilte üles panna) : PS! See peaks sümboliseerima meie riigi lippu (sinimustvalge) Retsept on blogis
<< 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 >>