TORT ISAMAALE / ISAMAALINE TORT 2009

Spidur
Postitusi: 443
Abikokk
2009-02-17 07:21:49
Mina lisaks omalt poolt ühe väikse eelsoojenduse-kamapallikook .Tegemist pole küll päris tordiga, aga nime poolest koogiks võib seda vist nimetada küll. Ühtegi suitsupääsukest või muhu mustrit ei osanud külge tekitada. Aga üks selline tort on ka ikka plaan võistlusele teha.

Elina tegemised

Eva
Postitusi: 771
Abikokk
2009-02-17 17:46:39
Isamaahõnguline šokolaaditort Välimuselt peaks olema justkui sini-must-valgetes toonides. Põldmari kah eestimaine mari, mulle meenutab see Vormsit, sest seal sai neid hulgim söödud. Pildil olev mari on siiski külmutatud toode Soome päritolu supermarketist. Retsept on kirjas siin.

http://www.perenaine.ee/

Hexy
Postitusi: 531
Abikokk
2009-02-17 22:13:43
Eva väga ilus. Isegi minul tuli 1 idee, mis ootab teostust.

Hexy asjatab

Qsti
Postitusi: 369
Abikokk
2009-02-20 13:08:13
Mul nüüd mõte olemas. :) . Kui eelmisel aastal pöörasin rõhku kaunistamisele siis mulle tundub, et sel aastal räägivad maitsed (eestimaised maasikad ja kama) enda eest.
Gegegerda
Postitusi: 327
Abikokk
2009-02-20 21:41:34
Ma olen palju mõelnud, et mida iseseisvuspäeval valmistada, kuni tänaseni. Tänu tulin lausa kahele superheale ideele. Kohe hakkan otsima, et kas keegi kunagi midagi sellist ka teinud on...

www.gegegerda.blogspot.com

Vandiste
Postitusi: 769
Abikokk
2009-02-21 10:44:58
Ideid ju on, kuid põetamiste kõrvalt ei ole aega midagi teha. Aga ehk saavad need haiged üks kord tervemaks ja siis tähistame kasvõi tagantjärele oma riigi sünnipäeva.
Eva
Postitusi: 771
Abikokk
2009-02-21 11:39:25
Täna tehti televiisoris ka ühte isamaalist sini-must-valget torti. Ausalt ei olnud väga isuäratav :) Esiteks et kasutati želatiini, teiseks, et pealmine sinine kiht, mis tehti ühest sinisest liköörist, nägi välja nagu otse keemiavabrikust tulnud kraam. Minu jaoks eestimaine on ikka miskit ehedat ja maalähedast, keemiavaba.

http://www.perenaine.ee/

Heleen
Postitusi: 302
Abikokk
2009-02-22 15:07:52
Eva:
Täna tehti televiisoris ka ühte isamaalist sini-must-valget torti. Ausalt ei olnud väga isuäratav :) Esiteks et kasutati želatiini, teiseks, et pealmine sinine kiht, mis tehti ühest sinisest liköörist, nägi välja nagu otse keemiavabrikust tulnud kraam. Minu jaoks eestimaine on ikka miskit ehedat ja maalähedast, keemiavaba.
Nägin ka seda saadet (Parim maitse) ja olen sinuga nõus, et sellest tordist tükki eriti ei tahtnud (kuigi proovida oleks ju ikka võinud :D). PS!! Sinimustvalge kirjutatakse kokku, mingeid sidekriipse ei ole. Aga eile tegin ma ise ühe hea puuvilja-kohupiimatordi valmis, mis eelkõige oli sünnipäevatort, kuid keda huvitab võib minu blogist vaadata: http://h-e-l-e-e-n.blogspot.com/

Armastus käib kõhu kaudu :)

Ssille
Postitusi: 78
Kokaõpilane
2009-02-23 19:32:23
See teema andis mulle mitmeid mõtteid, teostasin neist 3. Tort "Öölaulupidu" "On koit, kuninglik loit, valguse võit, äratab maa..." Odrajahu-biskviitpõhi: 5 muna 1,5 spl odrajahu 1 spl nisujahu 2,5 spl tärklist 5 spl suhkrut Kama-kohupiima-vahukoorekreem: 400 g kohupiimapastat 4 spl suhkrut 2 dl vahukoort + 2 spl suhkrut 1 spl kamajahu vahele mustikamoosi tordi kaareosale kakaokohupiimapastat. Inimesteks eri värvi rosinad ja sokolaadiriisi krõbinad. Lippudeks eri värvi nonparellipulgad. Koogipõhja alumisele osale määrisin mustikamoosi (põhja eelnevalt ei immutanud) ja seejärel kama-kohupiima-vahukoorekreemi. Tordi kaareosale määrisin vaid pruuni kakaokreemi, kuid seda tegin eri tumedustega. Kasutasin poe kreemi, kuid ühele osale lisasin mustikamoosi, ja väiksele osale lisasin veel kakaod, et saaks teha eri tumedustega ja tekitada kaarele sügavust. Tort "Väike armas Eestimaa" Kasutasin samu tooraineid nagu öölaulupeo tordi puhul, kuid mustikamoosi jätsin välja. Lõikasin kaare tegemisest üle jäänud biskviitpõhjast 2 ketast, mõlemad kettad immutasin kompotivedelikuga ja katsin nii vahelt kui pealt kama-kohupiima-vahukoorekreemiga. kaunistamisel püüdsin järgida rahvuslikku sümboolikat. Tort "Eesti kaart" Selle tordi puhul oli eesmärk see, et lisaks rohekates toonides maapinnale paistaksid lõikepinnast ka tumedad "mulla-ja liivakihid", seetõttu püüdsin mustikamoosi lisamisega koogipõhja teha inetumaks kui lihtsalt kakaoga tehes tuleks. Mustika-kakaobiskviittainas: 2 muna 3 spl suhkrut 1,25 tl kakaod 1,5 spl jahu 1,5 spl tärklist 1 tl mustikamoosi Vahele panekuks: kakao-kohupiimakreem mustikamoos Küpsetasin tordipõhja väikses kandilises lahtikäivas vormis. Peale jahtumist võtsin vormist, pesin vormi puhtaks, lõikasin tordipõhja 2 kihiks ja panin uuesti vormi. Kõigepealt katsin alumise põhja mustikamoosiga, siis kakaokohupiimakreemiga, teise tordipõhja kihi immutasin kompotivedelikuga ja jätsin katmata, sinna panin sulatatud marmelaadi ja kummikommisegu. Tordi pealispind (maapind): Maapinna tegemiseks sulatasin marmelaadi ja kummikomme ( õunarõngad), mis olid ühelt poolt valged ja teiselt rohelised. Panin 5 kummikommirõngst ja 2 tl vett potti, segasin, kuni oli sulanud. Kummikommid sulasid kiiresti vedelaks, lisasin sulanud kommidele 1 tl veega segatud 0,5 tl tärklist, kuumutasin koos läbi ja jätsin seisma, seistes muutub natuke kõvemaks, seega väga kaua varem ei tasuks neid sulatada. Marmelaadide sulatamine oli keerulisem. Panin potti 6 rohelist marmelaadi ja 3 tl vett, segasin, kuid ei tahtnud hästi sulada, vaid kippus kõrbema, kui marmelaadid olid natukenegi koost lagunenud, tekitades segades krobelise marmelaadihunniku, siis võtsin ära. See jäi rohelise-pruunikirju. Maakonnapiiride tegemiseks kasutasin nonparellipulki.Tarretise tegemiseks kasutasin kiivi tarretisepulbrit (kuna tarretise rohelist värvi nagunii näha ei jäänud, oleks võinud teha läbipaistva tarretisega (õuna- või pirnikompotivedelikuga). Peale nonparellidest maakonnapiiride tegemist katsin koogi tarretisega ja täiesti tardunult lõikasin Eesti kujuliseks.
Qsti
Postitusi: 369
Abikokk
2009-02-23 19:39:54
Ssille:
See teema andis mulle mitmeid mõtteid, teostasin neist 3. Tort "Öölaulupidu": http://toidupildid.blogspot.com/2009/02/tort-oolaulupidu.html
Fantastiline teostus! Imearmsad on need rosin-inimesed!
<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 >>