KOOGIVORMID (sh lahtikäivad vormid)

Ragne
Postitusi: 860
Abikokk
2009-05-26 22:19:18
Minul selline küsimus lahtikäiva koogivormi kohta - Kui tihti teil need katki lähevad, Mul pidevalt see mure, et lahtikäiv koogivorm hakkab läbi laskma. Muidugi märkan seda alles siis, kui kooki küpsetan :D Viimasel ajal olen eelistanud dr.oetker´i vorme, aga ikka sama lugu :(

www.kokkama.ee

Spidur
Postitusi: 443
Abikokk
2009-05-27 09:51:29
ise eelistan lahtikäivat vormi, mille põhi on selline laiem nagu juuresoleval pildil.

Elina tegemised

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2009-05-27 10:54:08
Ragne:
Minul selline küsimus lahtikäiva koogivormi kohta - Kui tihti teil need katki lähevad, Mul pidevalt see mure, et lahtikäiv koogivorm hakkab läbi laskma. Muidugi märkan seda alles siis, kui kooki küpsetan :D Viimasel ajal olen eelistanud dr.oetker´i vorme, aga ikka sama lugu :(
Mina olen kasutanud siin aktiivselt juba pea kolm aastat ühte Kaiseri lahtikäivat vormi (selline, nagu Spiduri fotolgi). 25 cm läbimõõt. Pole kordagi katki läinud ja läbi ka ei lase veel (ma panen alati küpsetuspaberi põhja ka). Enne seda kasutas Kristjan seda aastaid, aga ma muidugi ei tea, kui tihti :)

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Zapxpxau
Postitusi: 1409
Abikokk
2009-05-27 11:28:04
Ei tea kas oled väga tugeva käega ja väänad vormi ära? Mul pole ka ükski vorm läbi ajanud, isegi ebayst ostetud pisikesed no-name vormid mitte.

Zap*

Tziiki
Postitusi: 801
Abikokk
2009-05-27 12:58:29
minu 49.- 2 tk pakis rimi väljapanekukastist ostetud lahtikäivad vormid on ka täie elu ja tervise juures juba 3. aastat. Kasutan tihti, küpsetuspaberit alla ei pane... äkki peaksid firmat vahetama-või on äkki miski praakpartii, mille otsa oled sattunud...

As for butter versus margarine, I trust cows more than chemists :)

Seenekas
Postitusi: 2193
Abikokk
2009-05-27 19:53:39
Mul ka üks vorm juba x aastat kasutusel ja teine mõned, aga pole probleemi olnud. Küpsetuspaber läheb sisse alati, korra küll mehel õnnestus põhi tagurpidi alla monteerida, siis oli mingi probleem. Mõne uue retseptiga, kui tundub liiga rasvarohke, olen igaks juhuks alla pannud sileda plaadi, muidu on rest.
Ragne
Postitusi: 860
Abikokk
2009-05-27 22:27:47
Tziiki:
minu 49.- 2 tk pakis rimi väljapanekukastist ostetud lahtikäivad vormid on ka täie elu ja tervise juures juba 3. aastat.
Juba 3 aastat kasutuses?? Püha taevas, ma ainuüksi täpselt aasta ajaga 3 vormi katki teinud :D Asi siis vist ikka minus. Hakkavad lihtsalt mingi hetk läbi laskma. Küpsetuspaberi panen alati põhja. Omaarvates väga tugeva käega ei ole, suhteliselt nõrguke :)

www.kokkama.ee

Ullike
Postitusi: 335
Abikokk
2009-05-28 10:33:08
Ragne - aga äkki sa ei pane vormi lihtsalt korralikult kinni? Või paled ülemise poole alla? Mul on niimoodi juhtunud ja siis lasi küll läbi. Ise olen ka juba aastat 4-5 kasutanudOetkeri Trend-sarja vormi, millel on kaks põhjavarianti, siis on mul veel aastaid kasutuses Kaiseri väike vorm ja 23 cm kandiline vorm. Ja tänavune täiendus vormide kogule oli Helsingi Stockmannist ostetud keraamilise põhjaga silikoon-tordivorm. Ka ikka lahtikäiv. Selle viimasega oli omalgi algul veidi kahtlusi, et kas ikka peab - aga seni on pidanud. Tõsi - sellega olen seni teinud ikka rohkem selliseid juustukooke, ehk siis kooke, millel on kõva ja eelküpsetatud põhi all. Päris vedela tainaga pole selles veel teinud - pole vaja olnud. Muide - sellist vormi nägin kevadel ka juba Tallinna Stockis müügil - ainult et siin oli ta jupp maad kallim kui Helsingis. Ja veel - selle vormi sisse pole ma küpsetuspaberit kordagi pannud - juba selle pärast, et keraamilise põhjaga on ju mõnus ka kook kohe lauale anda.

Söömine on ainuke töö, mis toidab

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2009-05-28 10:53:37
Ragne:
[Omaarvates väga tugeva käega ei ole, suhteliselt nõrguke :)
Ragnel on hästiarenenud noore ema jõuline muskelkäsi :) :D

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Lilly_Munster
Postitusi: 101
Abikokk
2009-05-28 11:54:32
Kaiser laseb mul peale paari aastat läbi. Tränipoest ostetud noname ja ikea oma peavad juba viis-kuus aastat. Viimane kord kui kalli vormi luxpoest ostan ;)
<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 >>