KOOGIVORMID (sh lahtikäivad vormid)

Netcat
Postitusi: 1930
Abikokk
2009-05-28 13:24:09
Võibolla sellepärast lasebki läbi, et küpsetuspaberit vahele pannakse? Mul on selline, millel on klaasist põhi ja ainus kord kui see midagi läbi lasi oli just siis, kui ma sinna küpsetuspaberi vahele toppisin.

Elu on ebakindel. Söö magustoit kõigepealt.

Aurora
Postitusi: 598
Abikokk
2009-05-28 13:31:28
Kaiseriga rahul, Hackmani koogivormiga oli otsast peale üks rist ja viletsus. Ära visanud küll ei ole aga kasutan väga harva.
Ragne
Postitusi: 860
Abikokk
2009-05-28 22:39:40
Pille:
Ragne:
[Omaarvates väga tugeva käega ei ole, suhteliselt nõrguke :)
Ragnel on hästiarenenud noore ema jõuline muskelkäsi :) :D
Just-just igapäev 12 kg last süles hoida on ikka tõsine jõuproov :D Koogivormi kinnitan tavaliselt üsna hoolega, kuna tean et mul see vori läbilaskmise viga küljes. Arvan, et lähen poodi ja katsetan Kaiseri vormi ära, seda pole proovinud veel

www.kokkama.ee

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2009-06-08 23:27:47
Kertuuu:
Tere! Kas Tallinnas on kusagil väikseid lahtikäivaid koogivorme saada? Midagi, millega tartelette' näiteks teha. http://www.fotobank.ru/img/SF16-0657.jpg?size=l Aiäth :)
Kertuuu (Nami-Nami 1200. kasutaja, juhhei :)) - spetsiaalseid väikeseid tartelette'i vorme pole ma näinud, aga ise ostsin endale Stockmannist Kaiseri lastevormid, mis on läbimõõduga 12 cm (16 USDi komplekt, aga seal on ka auguga vorm sees). Väga hea vorm, ma olen päris mitu korda seal "päris" kooke küpsetanud (jaganud kogused neljaga), pole ahvatlust liiga palju süüa :D Kaiseril on ka päris portsjonvormid, suurusega 11.4 cm (7 USDi tükk), aga neid pole ma Eestis näinud.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Zapxpxau
Postitusi: 1409
Abikokk
2009-06-09 12:00:37
Kertuuu:
Tere! Kas Tallinnas on kusagil väikseid lahtikäivaid koogivorme saada? Midagi, millega tartelette' näiteks teha. Aiäth :)
Küsi Farwellist (vaata kataloogist ka, saab ehk tellida) ja Kiika Kööki poest, kõige tõenäolisemad kohad. Ise tellisin kunagi Prantsusmaalt.

Zap*

Eva
Postitusi: 771
Abikokk
2009-10-09 14:36:05
Lugesin küll seda foorumit, aga ei saanud ikka vastuseid. Mind huvitab 24-cm läbimõõduga lahtikäiv koogivorm, selline, mille teflonkate pärast mõnda kasutust maha ei kooru. Kus sellist Tallinna linnas praegu saada on? Küsimus 2 - kuidas ikkagi seda vormi läbimõõtu ikkagi mõõdetakse? Minul on "väidetavalt" 24-cm läbimõõduga vorm, aga ise mõõdan ja tuleb ei rohkem ega vähem kui 22 cm.

http://www.perenaine.ee/

Netcat
Postitusi: 1930
Abikokk
2009-10-09 15:58:07
Eva:
Kuidas ikkagi seda vormi läbimõõtu ikkagi mõõdetakse? Minul on "väidetavalt" 24-cm läbimõõduga vorm, aga ise mõõdan ja tuleb ei rohkem ega vähem kui 22 cm.
Olen märganud, et mittelahtikäivad klaasist või keraamikast vormid on need, millel tegelik läbimõõt on vähemalt 2 cm väiksem, kui välja reklaamitud. Ehk siis 26cm all müüdavad vormid on tegelikult keskeltläbi 24 cm ja mõnikord põhjast veel tublisti kitsamadki. Nii selguski, et minul juba ammust ajast olemas olnud klaasist 27 cm-ne vorm oli tegelikult 24 cm ja ma ei pidanudki enam seda taga otsima. Kas tõesti sirgete servadega lahtikäivad vormid valetavad kah oma mõõtude suhtes?
Eva:
Mind huvitab 24-cm läbimõõduga lahtikäiv koogivorm, selline, mille teflonkate pärast mõnda kasutust maha ei kooru. Kus sellist Tallinna linnas praegu saada on?
Küsimus, kust saada vorm, mille teflonkate kunagi maha ei kooru, on tõesti raske. Sellist garantiid sulle ükski teflontoodete valmistaja ei anna. Kuulsime ju äsja sedagi, et kuulsale Matadori pannile lubab tootja ainult 1-5 aastat kasutusaega. Mina valisin klaaspõhjaga lahtikäiva vormi (26 cm, väidetavalt), millel on palju eeliseid: 1) võib kindel olla, et põhja pealt vähemalt ei kooru kunagi midagi 2) võib julgesti kooki vormis noaga lõigata 3) küpsetamise ajal saab vaadata, ega koogi põhi ei kõrbe 4) põhja ei pea serveerimise ega kapis säilitamise ajaks koogi alt ära võtma, seda võib kasutada koogialusena või asetada tähelepanematult koogialuse peale. Väga palju ma pole lahtikäivat vormi kasutanud, niiet ei oska öelda, millal servad kooruma hakkavad, aga aastaid on läinud ja veel pole midagi juhtunud. Enamasti püüan küljed küll ka küpsetuspaberiga ära vooderdada.

Elu on ebakindel. Söö magustoit kõigepealt.

Eva
Postitusi: 771
Abikokk
2009-10-09 19:52:09
Jah, nii on, et 2 cm on väiksemad kui paki peal kirjas. Igatahes ostsin täna Prismast lahtikäiva vormi (102 cm), pakil kirjas 26 cm, mõõdulint oli poes kaasas ja see andis tulemuseks 24 cm! Koduluxis oli ainult üks mõlkis tavaline lahtikäiv vorm.

http://www.perenaine.ee/

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2009-10-09 20:32:20
Eva:
Jah, nii on, et 2 cm on väiksemad kui paki peal kirjas. Igatahes ostsin täna Prismast lahtikäiva vormi (102 cm), pakil kirjas 26 cm, mõõdulint oli poes kaasas ja see andis tulemuseks 24 cm!
Ma miskipärast ka eeldasin, et see läbimõõt näitab valmiva koogi läbimõõtu, aga kontrollimisel osutus ka mu 24 cm Kaiseri lahtikäiv vorm veidi väiksemaks :O Mul on ka 26 cm Kaiser, aga seal on hetkel sees järjekordne pohla-toorjuustukook ja ma ei viitsinud garaaži vormi suurust mõõtma minna.. :) AGA - äkki näitab mõõt vormi maksimaalset suurust, st põhja läbimõõtu (Kaiseri vormidel käib vormirõngas ca 1 cm sissepoole). Et kui kellelgi on väikene ahi, siis teab nende mõõtude järgi arvutada, kas mahub koogivorm ahju või mitte. Mul oli Tartus tudengipõlves selline tilluke ahi, kuhu mahtus vaid väiksem lainelise servaga pirukavorm, ülejäänud mitte...

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Netcat
Postitusi: 1930
Abikokk
2009-10-10 00:00:37
Ma võtsin täna Kaubamajja minnes mõõdulindi kaasa. Ennäe ongi nii, et kõigi lahtikäivate vormide sisediameeter on ca 2 cm väiksem, kui sildil lubatud! 18 cm vorm on tegelikult 16, 24 on 22, 26 on 24. Tootjast olenemata. Mõõtsin nii Kaiseri kui mingeid teisi vorme. Niiet siis kogu see aeg on tegelikult selle numbriga tähistatud vormi välimist suurust, mitte sisemist mahtu, nii tobe kui see ka pole. Nüüd on uus mõistatus mõistatada; kas see, kui retsepti juures vormi mõõtmed on antud, tähistab vormi sisemisi mõõtmeid või välimisi? Oleneb ju sellest, kas retsepti autor on omapäi oma vormi üle mõõtnud või lähtub sellest, mida tootja sildile kirjutas.

Elu on ebakindel. Söö magustoit kõigepealt.

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 >>