KOOGIVORMID (sh lahtikäivad vormid)

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2009-10-10 10:32:02
Netcat:
Nüüd on uus mõistatus mõistatada; kas see, kui retsepti juures vormi mõõtmed on antud, tähistab vormi sisemisi mõõtmeid või välimisi? Oleneb ju sellest, kas retsepti autor on omapäi oma vormi üle mõõtnud või lähtub sellest, mida tootja sildile kirjutas.
Nami-Nami peakokk lähtub sellest, mis tootja on sildile kirjutanud. Khm. Ehk mul on köögis järgmised koogivormid: Kaiseri lahtikäivad vormid - 24 cm ja 26 cm Kaiseri lahtikäv "laste" koogivorm - 12 cm (sh on ka auguga põhi) Kaiseri leivavormid x 2 - 30 cm pikkused Kaiseri keeksivorm x 1 - 22 cm pikkune Kaiseri seest auguga koogivorm - 22 cm ülaserv (nn Bundt-vorm USA kokaraamatuis) Mini seest auguga koogivorm x 2 - 10.5 cm ülaserv Silverwoodi tatin-koogivorm - 24 cm ülaserv (20 cm koogipõhi) kaldservadega pirukavorm - 26 cm ülaserv (18 cm koogipõhi) siis veel kandilised ja lainelise servaga pirukavormid.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Eva
Postitusi: 771
Abikokk
2009-10-10 12:12:25
Segadust kui palju. Mina olen oma retseptides siiamaani lähtunud jällegi TEGELIKUST suurusest. Toidutares tuli selles osas väike arusaamatus - tänu Nurrmarta kommentaarile selle retsepti all saigi see avastus tehtud.

http://www.perenaine.ee/

Mari-Liis
Postitusi: 593
Abikokk
2009-10-10 12:38:09
Netcat:
Nüüd on uus mõistatus mõistatada; kas see, kui retsepti juures vormi mõõtmed on antud, tähistab vormi sisemisi mõõtmeid või välimisi? Oleneb ju sellest, kas retsepti autor on omapäi oma vormi üle mõõtnud või lähtub sellest, mida tootja sildile kirjutas.
Ma ikka lähtun sellest, mis suurus on tootja poolt vormi sildile kirjutatud. Ma pole ausaltöeldes selle peale tulnudki, et mõõdulindiga koogivormi mõõtma hakata :O :D Eva-sinu pohla-šokolaadikoogi ainetel tegin eile kooki 22-cm vormis, st siis et kook ise oli ilmselt 20 cm diameetriga? Igaljuhul täitsa parajalt kõrge sai :)

Siit nurgast ja sealt nurgast

Eva
Postitusi: 771
Abikokk
2009-10-10 13:45:12
Mariliis, jah, olen ise ka sellises teinud ja tuleb ilus kõrge! Just, oli siis vaja selle peale tulla, et mõõdulindiga koogivormi mõõtma hakata! :D

http://www.perenaine.ee/

Netcat
Postitusi: 1930
Abikokk
2009-10-11 00:01:02
Mariliis:
Ma ikka lähtun sellest, mis suurus on tootja poolt vormi sildile kirjutatud. Ma pole ausaltöeldes selle peale tulnudki, et mõõdulindiga koogivormi mõõtma hakata
No aga kas sa hoiad siis alati kõik sildid alles? Kui ikka mingit vormi pidevalt ei kasuta, pole alati meeles, kui suur see pidi olema. Mina kontrollin kõik tundmatud vormid alati üle :)

Elu on ebakindel. Söö magustoit kõigepealt.

Mari-Liis
Postitusi: 593
Abikokk
2009-10-11 08:46:05
Mul on lahtikäivaid ümmargusi vorme neli: 20 cm, 22 cm, 24 cm ja 26 cm. Nende suurused on mul küll meeles ja ka visuaalselt on võimalik aru saada, mis vorm mis suurus on. Aga jah, kui neid rohkem ja ka mingid vahepealsed suurused veel lisaks, läheks vist raskeks see meelespidamine :)

Siit nurgast ja sealt nurgast

Fre
Postitusi: 1233
Abikokk
2009-10-12 00:02:05
Mina jälle olen nördimusega täheldanud, et viisakate vormide leviala on hakanud ahenema, tea kas masu või mis. Vanasti sai Selveritest kindla peale dr Oetkeri vorme aga nüüd enam pole. Muudes supermercadodes kah olukord kesine. Niiet ikka Stockmann och Kaubamaja, ei muud. Prismades müüakse kvaliteetseid vorme ainult nendes mõõtudes, milles ebakvaliteedikud ei viitsi opereerida, nt need väga väikesed (12 cm?) vormid.
Eva
Postitusi: 771
Abikokk
2009-10-12 07:21:29
Julgen soovitada Kaiseri lahtikäivat 26-cm vormi, ostetud Prismast. Kuigi olen kasutanud tänaseks 2 korda, tundub, et on sellist sorti, et teflon naljalt maha ei kooru.

http://www.perenaine.ee/

Enely100
Postitusi: 400
Abikokk
2009-10-12 07:48:03
Eva:
Julgen soovitada Kaiseri lahtikäivat 26-cm vormi, ostetud Prismast. Kuigi olen kasutanud tänaseks 2 korda, tundub, et on sellist sorti, et teflon naljalt maha ei kooru.
Minul mitu Kaiseri teflonvormi (lahtikäiv, keeksivorm ja pirukavorm). Kasutanud neid viimase 1,5aasta jooksul väga tihti ja siiani pole teflonkattega muresid olnud. Ptüi-ptüi!
Zapxpxau
Postitusi: 1409
Abikokk
2009-10-12 12:22:14
Vanaema kinkis mulle eelmisel aastal roostevaba koogivormi, aga väiksemad vormid on ikkagi non-stick kattega.

Zap*

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 >>