mida tuua välismaalt?

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2012-03-15 14:25:04
Grete:
Blondie:
Grete:
Ees on reis Norra. Kas keegi oskab soovitada, mida sealt kaasa tuua?
Pruuni norra juustu! (Kuigi proovi enne, kas maitseb, see pidavat selline armastuse-vihkamise teema olema)
See maitseb ja plaanis võtta. Aga mõtlesin, et äkki on midagi sellist mille peale ei oska kohe tullagi :)
Jarlsbergi juust on minu arust väga mõnus ja erinevalt pruunist juustust ei ole mina seda Eestis märganud (mul muidugi suur miinus ka :)). Freia šokolaad. Rohkem ei meenugi hetkel, aga ma olin viimati Norras vist ca 2002 (esimest korda 1994 ja siis veel paar korda seal vahepeal.)

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Blondie
Postitusi: 459
Abikokk
2012-03-15 16:40:26
Pille:
Grete:
Blondie:
Pruuni norra juustu! (Kuigi proovi enne, kas maitseb, see pidavat selline armastuse-vihkamise teema olema)
See maitseb ja plaanis võtta. Aga mõtlesin, et äkki on midagi sellist mille peale ei oska kohe tullagi :)
Jarlsbergi juust on minu arust väga mõnus ja erinevalt pruunist juustust ei ole mina seda Eestis märganud (mul muidugi suur miinus ka :)). Freia šokolaad. Rohkem ei meenugi hetkel, aga ma olin viimati Norras vist ca 2002 (esimest korda 1994 ja siis veel paar korda seal vahepeal.)
Ma ise küll kala ei söö, aga erinevad kalatooted peaks seal väga suures valikus olema (eriti koha peal tarbimise mõttes, aga ka poes), Freiat ostsin ise ka suure rõõmuga, aga lõppkokkuvõttes oli ta üsna Kalevi asjade moodi - erand vaid moka-šokolaadioad, mida meil ei toodeta.
helinamesi
Postitusi: 8
Kokaõpilane
2013-01-30 11:35:58
Mina olen ka reisidelt erinevaid juustusid toonud, mida Eesti poodides näinud pole.

Ventilatsioon EbTherm-ist

Fre
Postitusi: 1233
Abikokk
2013-11-01 15:05:12
Ma küsin hästi tasa ja rispostituse pärast vabandades et mida tuua Marokost, ma nimelt ei suuda kunagi alguses seda teemat üles leida, et õiges kohas küsida....
Zapxpxau
Postitusi: 1409
Abikokk
2013-11-02 14:46:27
Ma arvan, et käsitööesemeid (puust ja metallist kandikud, teeklaasihoidjad ja klaasid, ehitud kannud), õlisid (argaania-, mandli-, oliivi-), sissesoolatud sidrunid, kui leiab purgi sees sellist asja nagu amlou. Ha, ka kaamelilihast konservi võib tuua ;)

Zap*

Netcat
Postitusi: 1930
Abikokk
2014-04-25 15:47:01
Vajaks nõu, mida tuua Varssavist.

Elu on ebakindel. Söö magustoit kõigepealt.

Laurentzius
Postitusi: 332
Abikokk
2014-05-15 23:47:29
Kas keegi oskab soovitada mida tuua Kreekast? Olen Thessalonikis. Oliivõli ja oliive? Mingeid juuste?

Vanapere köögikatsetused

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2014-05-16 11:38:18
Laurentzius:
Kas keegi oskab soovitada mida tuua Kreekast? Olen Thessalonikis. Oliivõli ja oliive? Mingeid juuste?
Thessaloniki lähedal asub Thassose saareke, mis on kuulus on krimpsus oliivide poolest - "throumba" (Thassos Throumba Olives PDO). Ma isegi võtaks neid pakikese :) Toosama Thassos on tuntud ka piiniamännisalude poolest ja piiniamesi on väga tuntud. Ja siis mingi suitsutatud poolkõva juust, valmistatud Thessaloniki piirkonna lehmade ja kitsede piimast:

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Laurentzius
Postitusi: 332
Abikokk
2014-05-19 02:16:29
Pille:
Laurentzius:
Kas keegi oskab soovitada mida tuua Kreekast? Olen Thessalonikis. Oliivõli ja oliive? Mingeid juuste?
Thessaloniki lähedal asub Thassose saareke, mis on kuulus on krimpsus oliivide poolest - "throumba" (Thassos Throumba Olives PDO). Ma isegi võtaks neid pakikese :) Toosama Thassos on tuntud ka piiniamännisalude poolest ja piiniamesi on väga tuntud. Ja siis mingi suitsutatud poolkõva juust, valmistatud Thessaloniki piirkonna lehmade ja kitsede piimast
Kahjuks neid krimpsus oliive ei leinudki:( Tõin siis kaasa seda suitsutatud juustu, makedoonia tahhiinit(ma usun et see on ikka tavaline tahhiini), valgeid hiidube, head oliivõli, einevaid kalamata oliive, tapenaadi oliividest ja pommust.

Vanapere köögikatsetused

Rebane
Postitusi: 662
Abikokk
2015-01-04 23:23:49
Nädala pärast on minek Indiasse: Delhi põhjas ja Kerala piirkond lõunas. Kas kellelgi on soovitusi, mida sealsetelt turgudelt kaasa osta? Või äkki isegi, kuhu sööma sammud seada? :) Häid vihjeid, mida peaks kindlasti proovima ja millest kauge kaarega ümber minna? :P

Jazzino. teen. naudin.

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 >>