mida tuua välismaalt?

Killukai
Postitusi: 15
Kokaõpilane
2009-07-06 21:21:14
Portugalist tasub tuua roosat soola. See on väga omamoodi maitsega, kuid hirmkallis. Ja muidugi seda jube soolast turska. Tšehhist tasuks tuua ümmargusi vahvleid. Neid leidub erinevate täidistega. Eelmine aasta sai Kreetal käidud ja sealt sai kaasa taritud igasugu konserveeritud mereande. Eriti head olid kalmaarid. Samas tõin sealt ka ühe kokaraamatu ja see on vist parim ost. Saab ise kodus ka kohalikke roogi kokata. Endal on plaanis augustis minna Itaaliasse ja mõtlen, mida tasuks sealt peale veini kaasa haarata.
Berit
Postitusi: 391
Abikokk
2009-07-06 23:35:29
Killukai:
Tšehhist tasuks tuua ümmargusi vahvleid. Neid leidub erinevate täidistega.
Jaa, Tšehhi vahvlid on ühed head asjad tõesti! Mul endal ei tulnud sügisel läbi sõites meeldegi neid osta, kuid mäletan, et kui sõbranna tõi, siis maitsesid küll imehead.
Kirsike
Postitusi: 1359
Abikokk
2009-07-07 10:34:15
Killukai:
Endal on plaanis augustis minna Itaaliasse ja mõtlen, mida tasuks sealt peale veini kaasa haarata.
Ma toon alati talvevarudeks oliivõlisid, balsamicot, pestosid ja pastakastmete maitseaineid, neid siin ka muidugi müüa mingeid, aga hinnavahed on jube suured.

Lindude toitmine

Kirsike
Postitusi: 1359
Abikokk
2009-09-13 11:40:45
Mul tekkis võimalus lasta endale nii Inglismaalt kui Saksamaalt tuua kaasa midagi head :) Endal tekkis täielik ajukramp, mis see olla võiks? Oskate äkki head nõu anda, mida tellida võiks? Inglismaa kohta tekkis endal lemon curdi ja Marigoldi puljongi mõte (kas seda Marigoldi huvitav müüakse tavapoes ka?) Hollandlastelt tellisin siirupivahvleid :)

Lindude toitmine

JM
Postitusi: 263
Abikokk
2009-09-13 13:00:07
Berit:
Killukai:
Tšehhist tasuks tuua ümmargusi vahvleid. Neid leidub erinevate täidistega.
Jaa, Tšehhi vahvlid on ühed head asjad tõesti! Mul endal ei tulnud sügisel läbi sõites meeldegi neid osta, kuid mäletan, et kui sõbranna tõi, siis maitsesid küll imehead.
Appi :D Mumeelest need Karlovy Vary vahvlid on maailma kõikse õudsemad asjad üldse. Sääl müüakse neid tõesti iga nurga peal ja inimesed ostavad... ja kaubamajades on ka suurte karpidega müügil, erinevad maitsed. Aga no tõesti, nagu magusat pappi sööks... niiet väga maitse asi.

An expert is a person who has made all the mistakes that can be made in a very narrow field (Niels Bohr)

Linnaliina
Postitusi: 2
Kokaõpilane
2009-09-13 13:30:11
Rääkides vahvlitest, siis minu lemmikuks Hollandis käies muutusid sealsed karamellivahvlid (Stroopvaffels). Miskipärast on neid ka müügil Selveris, aga koha peal ostetud maitsesid kuidagi paremini.
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2009-09-13 15:17:02
Kirsike:
Inglismaa kohta tekkis endal lemon curdi ja Marigoldi puljongi mõte (kas seda Marigoldi huvitav müüakse tavapoes ka?)
Lemon curdi ma enam ei telli, teen ise :) Ja Marigoldi puljongit võib, aga ei pruugi olla tavapoes (=Tesco, Sainsbury, Safeway jne). Waitrose's ja Mark & Spenceris peaks olema, delipoodides ka. Seda on mitut sorti - soolaga ja ilma - loodan, et Su "varustaja" väga segadusse ei satu :)

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Kätrin
Postitusi: 1053
Abikokk
2009-09-13 16:44:28
Pille:
Kirsike:
Inglismaa kohta tekkis endal lemon curdi ja Marigoldi puljongi mõte (kas seda Marigoldi huvitav müüakse tavapoes ka?)
Lemon curdi ma enam ei telli, teen ise :) Ja Marigoldi puljongit võib, aga ei pruugi olla tavapoes (=Tesco, Sainsbury, Safeway jne). Waitrose's ja Mark & Spenceris peaks olema, delipoodides ka. Seda on mitut sorti - soolaga ja ilma - loodan, et Su "varustaja" väga segadusse ei satu :)
Pille, mina olen Londonisse minemas ja lemoncurd ja puljong on juba plaanis, vanilje-essents. Aga mida Sa veel soovitaksid kindlasti tuua?

Kätrini kokkamispäevik

Zapxpxau
Postitusi: 1409
Abikokk
2009-09-13 18:44:01
Kirsike:
Mul tekkis võimalus lasta endale nii Inglismaalt kui Saksamaalt tuua kaasa midagi head :) Endal tekkis täielik ajukramp, mis see olla võiks? Oskate äkki head nõu anda, mida tellida võiks? Inglismaa kohta tekkis endal lemon curdi ja Marigoldi puljongi mõte (kas seda Marigoldi huvitav müüakse tavapoes ka?)
Mina isiklikult laseks Inglismaalt tuua näiteks Belvoir kraami, purustatud vanilli, cream of tartar, Soendergaard nõusid, kakao-oatükikesi, Grand Marnier, küpsetusaksessuaare nt. lahedaid muffinipabereid ja naturaalseid toiduvärve, Jamón Ibérico de bellota, lemon verbena istiku.. jne. Saksamaal oleneb suuresti, mis piirkonnast on jutt.

Zap*

Kirsike
Postitusi: 1359
Abikokk
2009-09-13 19:14:21
Zapxpxau:
Saksamaal oleneb suuresti, mis piirkonnast on jutt.
Bavaria on üheks piirkonnaks ja teine piirkond on kuskil Prantsusmaa piiri juures :)

Lindude toitmine

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 >>