RABARBER!

Netcat
Postitusi: 1930
Abikokk
2010-06-08 15:38:43
Tegin eelmisel nädalavahel teise katse nende muffinitega. Seekord andsin alla ja lugesin enne "muffinitegemise manuali". Selgus, et ilmselt oli osaliselt viga liigses segamises, seekord kerkis taigen ahjus pisut kohevamaks. šokolaadi jätsin ära, ingveri panin peenestamise asemel ühe tükina keskele. Muidu hää, aga millegipärast tekkis seekord muffinitele maitse, nagu oleks kardemoni sisse pandud, kuigi seda üldse polnud. Ja suhkru kogust, tundub, võib ikkagi veel päris julgelt vähendada.

Elu on ebakindel. Söö magustoit kõigepealt.

Elis
Postitusi: 665
Abikokk
2010-06-09 09:49:14
Tegin eile selle aasta esimese Rabarberimahla
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2010-06-10 08:52:55
Ullike:
Netcat:
Tegin siis neid kuulsaid rabarbrimuffineid. Kuna mõned kommentaarides kurtsid, et liiga hapu oli, lisasin veel terake valget šokolaadi ja hakkisin tublisti suhkrustatud ingverit sisse. Tuli isegi liiga magus. Mul oli tavalisest väiksem (mulle tundub nii) 6 auguga muffinivorm ja sain täpselt 2 täit teha. Väljast väga ilusad, süües maitsvad ka, aga minumeelest jäid seest tooreks (kuigi küpsetasin nii kaua, kui välimus lubas). Saan aru, et mina olin ilmselt viimane namikas kes neid on proovinud teha, niiet kui kellelgi on enda arvates õnnestunud variandist mingi läbilõiget näitav pilt tehtud, vaataks huviga, milline sisu tegelikult peab välja nägema. Sest kuigi retsept ütleb, et 300-400g rabarbritükke, minul õnnestus ainult 200g pigistada selle koguse taina sisse, muidu olekski ainult rabarber olnud vähese kastmega...
Netcat - lohutuseks: mul ei ole ka kunagi niipalju rabarbreid kui retseptis antud on õnnestunud sinna sisse pigistada :)
Netcat, ma tegin neid meespoole tungival nõudmisel eile õhtul ja mõõtsin rabarbrikoguse grammides ära. Panin 302 grammi ja Kristjan pärast ütles, et vähem kindlasti ei tohiks panna. Tegime täna hommikul läbilõikest ka pilti, kui arvutisse laen, panen siia ka. Küpsetamisaeg kõigub meil 15-20 minutini, ilmselt olenevalt tuule suunast ja konkreetsest rabarbrikogusest. Suhkrut rohkem kindlasti ei paneks, läheks läilaks, aga vähem ka mitte (sest rabarbrit on siiski nii palju, et tasakaalustavat haput on küllaga). Tegin retseptis rabarbrikoguse osas muudatuse. Eile tehtud muffinid on tänavu vist viiendad selle retsepti järgi. Korra kasutasin täisterajahu ja peenjahu pooleks - maitse oli ikka väga hea, aga kerkisid muidugi vähem.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Martiina
Postitusi: 939
Abikokk
2010-06-10 10:16:07
Mina tegin aebleskivereid rabarbriga. Seega veel üks küpsetis, kuhu rabarber väga mõnusasti sobib :)
Pozataja
Postitusi: 166
Abikokk
2010-06-10 10:43:34
aniitram väga põnevad asjad ma juba eile su blogist piilusin neid. :P aga nagu ma aru saan siis see ümbris on väga arnane pannkoogile eks? retsepti järgi vähemalt.

Pozataja

Martiina
Postitusi: 939
Abikokk
2010-06-10 11:24:27
Pozataja:
aniitram väga põnevad asjad ma juba eile su blogist piilusin neid. :P aga nagu ma aru saan siis see ümbris on väga arnane pannkoogile eks? retsepti järgi vähemalt.
Suhteliselt pannkoogilaadsed on need pallid jah. Aga ümmargused :D
Kokkamas95
Postitusi: 781
Abikokk
2010-06-10 13:14:26
Tegin Elise blogist kohupiimakattega rabarberi-maasikakooki

http://kokkamas95.blogspot.com/

Liina
Postitusi: 125
Abikokk
2010-06-10 23:35:52
Ma tegin rabarbri-kookosekeeksi Ja veidi aega tagasi Rabarbri-nõgesemuffineid

Minu kokkamised!

Elis
Postitusi: 665
Abikokk
2010-06-10 23:47:22
Ja mina tegin klassikat- Biskviitkattega rabarberikooki
Marit
Postitusi: 310
Abikokk
2010-06-11 09:21:26
Tegin väga maitsvat apelsinimaitselist tagurpidi rabarberikooki, muideks, selle koogi alumine osa katab krõbe purukiht:)

Magusad fotod

<< 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 >>