Uusim kokaraamat Sinu köögis/raamaturiiulis/öökapi peal

Blondie
Postitusi: 459
Abikokk
2012-10-25 12:58:12
Sööme Ära kampaanias naeratas mulle loosiõnn ja sain raamatu "Taimetoidud kõigile" (Lia Virkus, Pille Enden, Tiina Lebane). Olen siin viimasel ajal kõigi kolme uue eesti autorite taimetoiduraamatuga tutvust teinud ja kuigi selles raamatus on ka päris huvitavaid ideid, jääb see Mikk Mägi omale siiski alla. Retseptid on minu meelest pigem keskendunud sellele, kuidas taimetoitu peita (juustude, tugevate kastmete-maitseainete, teraviljatoodetega), mitte nende endi maitsete esile toomisele. Ehk siis natuke jääb tunne, nagu oleks retseptid lihasööjate või pirtsakate laste ärapetmiseks. Muidugi leiab sealt siiski päris palju põnevat ka :) ja kindlasti on see karnivoorile vähem ehmatav kui veendunud veganist Mägi kaera- ja sojapiimajutud ning võiks inspireerida igaüht julgema vahel liha toidust välja jätta. (P.S.Ma ei tea, kas auhinnaks saadud raamatuid üldse tohibki arvustada muidugi :)) (P.P.S. Ma ei ole ise taimetoitlane, aga armastan väga head taimetoitu).
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2012-10-25 13:31:31
Blondie:
(P.S.Ma ei tea, kas auhinnaks saadud raamatuid üldse tohibki arvustada muidugi :)) (P.P.S. Ma ei ole ise taimetoitlane, aga armastan väga head taimetoitu).
Jajah, kingitud hobuse suhu ei vaadata jne :) Ikka tohib, Blondie. Ma ei kuulu ka sinna koolkonda, et kuidas meest ja lapsi köögiviljatoite sööma petma, aga ilmselgelt Eestis siiski selliseid mehi ja lapsi on, kellele porgandeid ja spargelkapsast tuleb salaja sisse sööta :)

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Tziiki
Postitusi: 801
Abikokk
2012-12-30 01:32:05
töökaaslastelt sain lahkumiskingiks Nigella Köök, täitsa huvitav ajaviide, kuigi tegemist pole mu lemmik kokaga, aga inspiratsiooni sealt täitsa leiab, kui mõnikord pea endal tühi on.

As for butter versus margarine, I trust cows more than chemists :)

Mirya
Postitusi: 26
Kokaõpilane
2013-01-14 12:32:50
Jõuluvana tõi raamatu "Võrratud koogid". Olen raamatu enamjaolt läbi sirvinud ja mulle, kui pigem algajale kokkajale, sobib ideaalselt. On lihtsaid ja ka keerukamaid retsepte. Mitmele koogile on järjehoidja vahele pandud, mida järgmisena küpsetada.
Laurentzius
Postitusi: 332
Abikokk
2014-05-06 01:07:07
Täna jõudis minuni David Lebovitzi uus kokaraamat My Paris Kitchen. Esmassel sirvimisel tundub väga asjalik raamat, enamikke retsepte tahaksin proovida. Iga retsepti ees on vähemalt lehekülje pikkune jutt Pariisi elust ja raamatu alguses on pikalt erinevatest toorainetest ja köögiriistatest. Väga hea ost:)

Vanapere köögikatsetused

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2014-05-06 12:37:24
Laurentzius:
Täna jõudis minuni David Lebovitzi uus kokaraamat My Paris Kitchen. Esmassel sirvimisel tundub väga asjalik raamat, enamikke retsepte tahaksin proovida. Iga retsepti ees on vähemalt lehekülje pikkune jutt Pariisi elust ja raamatu alguses on pikalt erinevatest toorainetest ja köögiriistatest. Väga hea ost:)
Laurentzius, ma pean ka ostma. Käisin David Lebovitziga 2012. a. suvel Iisraelis ja nüüd, juunis, lähen koos Davidi ja veel 3 blogijaga Sitsiiliasse. Oleks hea võimalus pühendus ka raamatusse saada, kuigi see vist päris kopsakas teos?

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Laurentzius
Postitusi: 332
Abikokk
2014-05-06 16:25:08
Pille:
Laurentzius:
Täna jõudis minuni David Lebovitzi uus kokaraamat My Paris Kitchen. Esmassel sirvimisel tundub väga asjalik raamat, enamikke retsepte tahaksin proovida. Iga retsepti ees on vähemalt lehekülje pikkune jutt Pariisi elust ja raamatu alguses on pikalt erinevatest toorainetest ja köögiriistatest. Väga hea ost:)
Laurentzius, ma pean ka ostma. Käisin David Lebovitziga 2012. a. suvel Iisraelis ja nüüd, juunis, lähen koos Davidi ja veel 3 blogijaga Sitsiiliasse. Oleks hea võimalus pühendus ka raamatusse saada, kuigi see vist päris kopsakas teos?
Väga mahukas teos tõesti ja kõvade kaantega ka veel niiet oma 2 kg annaks kindlasti pagasile lisaraskust. Ma satun päris tihti Prantsusmaale, äkki satun ükskord ise sinna autogrammitunnile :)

Vanapere köögikatsetused

Zapxpxau
Postitusi: 1409
Abikokk
2014-05-10 13:58:24
Ma pole ammu postitanud aga vahepeal... Hausgemacht The Gentle Art of Preserving Fleisch einkochen The Gourmet Farmer Deli Book Fäviken Malouf Bouchon Bakery

Zap*

Lepakas
Postitusi: 14
Kokaõpilane
2014-08-09 22:09:04
Huvitavamatest Tess Mallos'i "The Complete Middle Eastern Cookbook". Üsna põnev raamat, kus muuhulgas eraldi peatükid Süüria, Jordaania, Bahraini, Omaani, Afganistani ja Jeemeni köögi kohta. Paras telliskivi, sõbranna tõi Austraaliast, riskides pagasi ülekilodega. Viimased väärt ostud on Kärdla turult, kus meie juurviljatädi oli letti ladunud Ida Savi "Saiad, pirukad, koogid", Salme Masso "Salatid ja mahlajoogid" ning Linda Petti "Munatoite". 50 senti tükk. Kuigi mul kaks esimest kuskil Tallinnas juba olemas, ei saanud ometi head kraami ostmata jätta. Öökapil on mitu Ottolenghit. Inspiratsiooniks.
Zapxpxau
Postitusi: 1409
Abikokk
2015-02-22 22:56:25
Servus Bayern: So schmeckt's dahoam (kolm retsepti teinud juba ja kõik head) Mackor Tahaksin kiita ka Angeelika Kangi uut raamatut "Ahjusoe", mille see nädal ostsin. Väga harva ostan kohalikke kokaraamatuid, aga see on küll väga hästi tehtud. Nii välimus, trükk, kujundus ja isegi füüsiline tunne, kui käega üle raamatu libistad. Retseptid praegu siiski veel proovimata. Aasta kauneima kokaraamatu nominent, kindlalt!

Zap*

<< 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 >>