Uusim kokaraamat Sinu köögis/raamaturiiulis/öökapi peal

Seenekas
Postitusi: 2193
Abikokk
2011-07-19 19:35:28
Pole just otseselt kokaraamat, aga sünnipäevaks sain Joanna Farrow "Kokakunsti käsiraamatu". Kui hästi läheb, jõuan ehk täna seda juba tõsisemalt uurida. Juuube, nädal saamisest ja muudkui pole mahti. :O
Vandiste
Postitusi: 769
Abikokk
2011-07-27 22:32:42
E-Raamatupoe (maikuus toimunud) allahindlus meelitas mind ostma The Home Guide to Cake Decorating. Minu jaoks väga huvitav lugemine - alates töövahenditest kuni kookide retseptideni ja valmistamisjuhenditeni välja. Pildid on muidugi väga ilusad ja panevad ihalema kõiki seal toodud vajalike vidinaid....
Fre
Postitusi: 1233
Abikokk
2011-08-07 22:11:48
Profa:
Aive Luigela "Hoidised". Ilus ja lihtne raamat, hea ülesehitusega.
Lappasin täna ka Rahva Raamatus kõik hoidistamise raamatud läbi ja Aive Luigela oma jäi sõelale. Tema muud raamatud pole mind sugugi inspireerinud, aga see raamat tundus väga sümpaatne - mulle alati meeldib põhjalik nö. üldosa. Samuti on olemas kõik põhilised retseptid ja lisaks sutsuke huvitavat ja minu jaoks tundmatut. Teiste autorite raamatud olid kas liiga "peened ja põnevad" (Anni Arro ja co oma ntx, palju huvitavat aga ei ühtki põhiasja), kasutasid jaburat terminoloogiat (keediste ja dzemmi jamps Silvi Kohu raamatus) või siis ei sobi mulle autorite soovitused - Maire Suitsu marjaraamat ntx soovitab talle omaselt ka küpsetamata koogipõhja komponendiks margariini - no ei saa mina sama "spetsialisti" käe all moosi keeta).
Profa
Postitusi: 722
Abikokk
2011-09-01 22:17:44
Love Food sarjast "100 Best Classic Tapas"

Profa köögipool

Mari-Liis
Postitusi: 593
Abikokk
2011-09-07 08:40:12
Kaks uut kokaraamatut lisandus riiulisse: Sami Tallberg "Villiyrtti keittokirja" ja Culinaria sarja "Russia, Ukraine, Georgia, Armenia, Azerbaijan".

Siit nurgast ja sealt nurgast

Vernanda
Postitusi: 428
Abikokk
2011-09-07 13:06:59
Mari-Liis:
Kaks uut kokaraamatut lisandus riiulisse: Sami Tallberg "Villiyrtti keittokirja" ja Culinaria sarja "Russia, Ukraine, Georgia, Armenia, Azerbaijan".
oi see teine on mul ka, ja see on nii hea raamat. ilus ka:)

Da Vahtra Residence

Mari-Liis
Postitusi: 593
Abikokk
2011-10-22 20:45:23
Evelin Ilves, "Kingitud maitsed". Kõigepealt tuleb öelda, et tegu on väga ilusa raamatuga. Selle eest au ja kiitus kujundajale Dan Mikkinile. Mõned küsimärgid tekkisid: mis on ühist pavloval vene köögiga (just sinna alla on ta paigutatud) peale selle, et Anna Pavlova oli vene baleriin?, bacalhau on toidu nimetus, mis on valmistatud värskest tursast?, mõõtühikuna on kasutatud dl ja g kõrval kl?. Seda kõike kohati ühes retseptis. Tegu on kakskeelse raamatuga ja "klaas" on inglise keelde tõlgitud kui "cup". On see päriselt üks ja sama kogus? Ja ühes retseptis läheb tarvis "15 g värsket pärmi või 1 pakk kuivpärmi". See vist ei ole päris õige võrdlus. Kui autor sissejuhatuses ütleb, et kõiki toite saab kergelt kodus järele teha, siis peaks vist mõõtühikud täpsemad olema. Aga noh, see selleks. Päris põnevaid retsepte on, eriti just Eesti toitude osas (karpkala a la Rain Pikand, Kiideva kilurullid, Abruka kalasupp jpt). Fotod on sellised...naturalistlikud. Mulle meeldivad. Fotodega on varustatud alla poolte retseptidest, arvestades raamatu sihtgruppi on seda üsna vähe.

Siit nurgast ja sealt nurgast

Zapxpxau
Postitusi: 1409
Abikokk
2011-10-23 18:01:59
Mari-Liis:
Evelin Ilves, "Kingitud maitsed". Ja ühes retseptis läheb tarvis "15 g värsket pärmi või 1 pakk kuivpärmi". See vist ei ole päris õige võrdlus.
Üks pakk kuivpärmi on ca. 7g ja üldiselt loetakse sellele sobivaks vasteks 14-15g presspärmi. Vähemalt erinevad leivaraamatud väidavad nii.

Zap*

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2011-10-23 18:37:19
Zapxpxau:
Mari-Liis:
Evelin Ilves, "Kingitud maitsed". Ja ühes retseptis läheb tarvis "15 g värsket pärmi või 1 pakk kuivpärmi". See vist ei ole päris õige võrdlus.
Üks pakk kuivpärmi on ca. 7g ja üldiselt loetakse sellele sobivaks vasteks 14-15g presspärmi. Vähemalt erinevad leivaraamatud väidavad nii.
Jah ja ei. Lihtsam on äelda, et 1 g kuivpärmi võrdub ca 2 g värske pärmiga. Laialt levinud Nordicu kuivpärmid (mida ma ka ise kasutan) on 12 g, nii et vastavad 25 g värskele presspärmile (NB! pakid on kahekaupa koos, ma räägin ühest ärarebitavast ümbrikust; topeltpakk on 2x12 g ja seega 50 g värsket pärmi) . Veski-Mati kuivpärm on 11 grammi (ehk siis 22 g ehk siis pigem 25 g kui 15 g värsket pärmi) Muud me turul vist polegi? Ma muidugi ei tea, äkki varustatakse Kadriorgu/Ärmat veidi teistest allikatest ;) Ehk siis ma oleksin nõus Mari-Liisi kriitikaga selle kuivpärmi osas. Samas on nii, et veidi vähem pärmi panna on täiesti ok, lihtsalt kerkib veidi kauem ja maitse jääbki parem. Nii et kui keegi võtab 15 g värsket pärmi 25 g asemel ja laseb pärmil rahulikult kerkida, siis ei juhtu midagi..

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Mari-Liis
Postitusi: 593
Abikokk
2011-10-23 19:40:16
Mul on ka mitmelt poolt meeles, et meil müüdavad pakid (11 ja 12g) võrduvad 25 g presspärmiga. Tegelikult pärmiteema selles konkreetses retseptis (Alsace'i sibula-peekonikook) tõmbas mu tähelepanu sellega, et 250 g jahu kohta võetakse seesama 15 g presspärmi, mis tundub igati ok või 1 pakk kuivpärmi, mis tundub lihtsasse pirukapõhja selle jahukoguse kohta ikka hiiglama palju. Tegin täna hommikuks raamatust Kaizerschmarrn'i ehk imperaatori pannkooke, mis oli küll üks maitsev roog :)

Siit nurgast ja sealt nurgast

<< 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 >>