Vastlapäev - 17. veebruaril 2015

Silx
Postitusi: 1075
Abikokk
2012-02-20 09:00:58
Vaatasin, et polegi oma teistmoodi hernesuppi siia postitand. Igati mõnus vastlasupp ja nõuab vähest vaeva ka (oh küll mulle vahel sellised toidud meeldivad).

Gastronautilised äpardused We ate the food, we drank the wine Everybody having a good time

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2012-02-21 14:51:53
Nii, mina olen nüüd tänaste vastlate auks teinud seda mõnusat hernesuppi (eelmisel nädalal juba), vastlaputru (pühapäeval) ja neid vastlakukleid (just praegult, törtsu Taarapõllu pohlakeedist panin ka juurde). Nüüd lähen tandemkelku sõidutama, nii et täitsa edukad vastlad laias laastus :)

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Netcat
Postitusi: 1930
Abikokk
2012-02-21 15:40:18
Hernesupp oli ja praeguseks on päris kukkel juba olla kah. Liulaskmine jääb vist ära, kui just koju minnes tänaval ei libise. Mul on küll tore soome kelk, aga see on maal ja mina ise linnas :(

Elu on ebakindel. Söö magustoit kõigepealt.

Silx
Postitusi: 1075
Abikokk
2012-02-21 16:10:42
Ma lasin eile liu ühe poe parklas ära. Külg sinine :( Piisab sellest vast äkki küll. Tänan aitäh! :)

Gastronautilised äpardused We ate the food, we drank the wine Everybody having a good time

Eksitus
Postitusi: 81
Kokaõpilane
2012-02-21 17:40:12
meil pole lundki, aga kuklid ja hernesupp on ikka au sees :)

http://kulinaarsedeksitused.blogspot.com/

Gretithy
Postitusi: 133
Abikokk
2012-02-22 12:46:38
Ei ole Inglismaal elades neli aastat vastlakukleid söönud, seega otsustasin esmakordselt ise Nami-Nami retsepti kasutades seda teha. Parimad ja õhuliseimad kuklid, mis ma iial söönud olen! :) Hernesupp ja muud vastlatoidud ei ole mulle kahjuks iial maitsenud, seega jäid need tegemata.
Infanta
Postitusi: 72
Kokaõpilane
2012-02-22 13:08:30
Kuna siin vastlakukleid osta ei saa, mõtlesime kolleegidega, kuidas olukorda lahendada. Kuna hommikul vara ei olnud kellelgi jaksu kukleid küpsetama hakata, siis osteti kaubandusvõrgust suur hunnik petit pain au lait'sid (ehk siis piimakukleid), vahukoore kloppisime ise ja pohlamoosi suskasime ka vahele ja ausõna, vastlakuklid missugused :D Kirsiks tordi peal tõi hea kolleeg täna hommikul tööle ka veel nami-nami retsepti järgi tehtud vaarikavahukoorega kukleid, mis olid muidugi veeeel paremad :)
Spiidi
Postitusi: 743
Abikokk
2013-02-11 16:38:24
Mõtlesin, et teeks väikse vastlakukliülevaate. Kes ise kodus ei plaani teha, siis millist sel aastal eelistada :) NOP - Kardemonikukkel täistera kaera-nisujahust, peal röstitud mandlilaastud, vahel mahe jõhvikapüree maasikate ja toorjuustukreemiga. Gourmet Club - Kardemoni-sai, suussulav kirsimoos, naturaalse eesti vahukoore ja õhulised mandlilaastud. Heidi park - Neli maitset: marja, šokolaadi, virsiku, martsipani. Cafe More - Meie kuklid on kodumaisest jahust, ehtsa või ja vahukoorega, kukkel aga mõnusalt kohev ja kardemonimaitseline. Bonaparte - Klassikaline vahukoore, vahukoore ja kirsimoosiga, vahukoore ja martsipaniga. Mamo - Meie vastlakuklid on mõnusa kohupiimakreemivahu ja maasikatoormoosiga, vähem saia ja vahukoort!

le D?ner

Zapxpxau
Postitusi: 1409
Abikokk
2013-02-11 22:21:39
Pille:
Meie traditsioonilised vastlakuklid on ju vaid vahukoorega, moosi- ja martsipanilisandiga kuklid on "uuema aja" värk.
Tegelikult tehti ka meil enne nõukaaega martsipaniga kukleid, täpselt nagu Rootsis. Sain tänu Eva postitusele Perenaise blogis targemaks :) Viimased aastad olen ma teinud kogu aeg martsipaniseguga.

Zap*

Ilse
Postitusi: 730
Abikokk
2013-02-11 22:48:33
Vastlakuklid (Taluperenaine, 1934 veebruar) ½ l piima, 25 g pärmi, ½ tl soola, 200 g suhkrut, 200 g võid, ½ tl kardemoni, 1 kg jahu. Leige piima hulka segatakse pärm, sool ja pool jahust, klopitakse hästi ja lastakse kerkida. Kerkind taina hulka segatakse suhkruga vahulehõõrutud või, kardemon ja niipalju jahu, et saab paras tainas; sõtkutakse hästi läbi ja lastakse kerkida. Kerkind tainast vormitakse ümmargused kuklid. Kui need pannil kerkind, määritakse munaga ja küpsetatakse ahjus ilusaks pruuniks ning lastakse jahtuda. Täidis: saiasisu, ½ l rõõska koort ehk piima, ½ kauna vanilli, ½ klaasi suhkrut, 2 muna, 1 spl võid, mõni tilk mõrumandliõli ehk 100 g mandleid. Jahtunud kuklitel lõigatakse kaaned päält ära, sisu uuristatakse välja, pannakse kastrulisse, segatakse piim ehk koor, tambitud vanill, suhkur, või, löödud munad ja mandliõli ehk peenestatud ja puhastatud mandlid juure. Segatakse seni tulel, kui siledaks tainaks muutub ning täidetakse siis selle seguga kuklite õõnsused ja kaetakse kaanega kinni. Küpsetatakse veel ahjus 10 minutit ja antakse kuumalt lauale. Täidiseks võib tarvitada ka vahustatud koort.

Ilse köögis

<< 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 >>