Vastlapäev - 17. veebruaril 2015

Rebane
Postitusi: 662
Abikokk
2015-02-04 20:40:28
Kas on juba poe/kohvikukuklite tagasisidet ka kuulda? Plaanis on ise teha, kuid nii sportliku (khmm..) huvi pärast tahaks ühe (Tallinna) kiidusõnu saanud kukli mujalt ka haarata. :)

Jazzino. teen. naudin.

Rebane
Postitusi: 662
Abikokk
2015-02-17 16:31:26
Raporteerin rindelt: Gustavi omad Solarise kohvikust juba ammu otsas, juurde tuleb alles pärastlõunal, Gourmet Clubi omad, kirsimoosiga, on vääga suured, ohtra koorega ja vähemalt väliselt tunduvad isuäratavad. Peppersacki kohviku Elsbethi uksest jalutasin mööda, inimsumma tagant ei olnud ei letti ega teenindajaid näha, tundub, et äril läheb hästi. ;) Enda valituks sai Suur-Karja tänaval asuva Vanalinna kohviku oma, kõik oli paigas: värske maitsev (normaalsuuruses, mitte need hiiglased, mida mõnes kohas kohtab) kukkel, mitte liiga magus vahukoor, väike hapu moositörts ja ohtralt tuhksuhkrut. Jäin väga rahule, hõissa! :)

Jazzino. teen. naudin.

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2015-02-17 17:19:33
Rebane:
Raporteerin rindelt: Gustavi omad Solarise kohvikust juba ammu otsas, juurde tuleb alles pärastlõunal, Gourmet Clubi omad, kirsimoosiga, on vääga suured, ohtra koorega ja vähemalt väliselt tunduvad isuäratavad. Peppersacki kohviku Elsbethi uksest jalutasin mööda, inimsumma tagant ei olnud ei letti ega teenindajaid näha, tundub, et äril läheb hästi. ;) Enda valituks sai Suur-Karja tänaval asuva Vanalinna kohviku oma, kõik oli paigas: värske maitsev (normaalsuuruses, mitte need hiiglased, mida mõnes kohas kohtab) kukkel, mitte liiga magus vahukoor, väike hapu moositörts ja ohtralt tuhksuhkrut. Jäin väga rahule, hõissa! :)
Rebane, ma sõin tänavu kolm kuklit. Eile Viimsi Delicato oma. Mullu oli neil väga tore kukkel, aga tänavu oli saia osa selline odava saia sarnane - hästi õhuline, ent kuidagi maitsetu ja iseloomuta. Täna hommikul kukkel Kadrioru NOPis. Kukkel kui selline oli pettumus - tihke ja jahedavõitu. Väike ka. Samas oli seest uuristatud ja täidetud vahukoore-mascarpone-maasikakreemiga, mida oli rohkelt, nii et see kuidagi tegi üldmulje paremaks. Nüüd Kadrioru Katharinenthali kardemonikukkel. Kukkel oli maitsev ja just õige kuklitekstuuriga, vahukoort lahke käega pandud. Väga mõnus!

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2015-02-17 17:28:57
Vesta Reesti vastlalugu: Vastlatoidud: nippe traditsiooniliste roogade uuendamiseks @ Elutark/Delfi

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2015-02-17 17:46:18
Paleopagarid lehel õpetatakse avokaadost "hernesuppi" tegema: retsept siin.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2015-02-18 13:47:44
Sakslaste vastlapontšikud: Fastnachts (Saveur.com)

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Spiidi
Postitusi: 743
Abikokk
2015-02-19 15:32:01
Teist aastat järjest proovisin ise vastlakukleid teha ja no ma pean vist alla andma :) Eelmine aasta tegin oma tavapärase pärmitaigna retsepti järgi (Richard Bertinet), millest ma tavaliselt teen kaneelirulle ja muid magusaid saiu, kuid kuklid tulid kuivad ja üldse mitte õhulised. Sel aastal võtsin siis ette Nami populaarse vastlakukli retsepti ja need kuklid tulid küll ilusad õhulised aga väga madalad. Ilmselt oli mu tainas siis natuke liiga vedel. Samuti ka pisut maitsetud (lisasin ainult magusat vahukoort), kuigi panin retseptist ettenähtust pea kolm korda rohkem suhkrut. Peab vist veel timmima. Kokkuvõttes tuleb vist tõdeda, et mulle äkki vastlakuklid lihtsalt ei maitsegi :) Kuna kukleid tuli rohkem, kui mul vahukoort oli, siis panin mõne kukli vahele hoopis jäätist ning vot see oli väga mõnus kooslus. Magus jäätis tasakaalustas ka neutraalse kukli maitse. Seega edaspidi teen äkki Nami vastlakukleid hoopis Sitsiilialaste eeskujul jäätise jaoks :)

le D?ner

Zapxpxau
Postitusi: 1409
Abikokk
2015-02-22 21:56:52
Minu selle aasta kuklid olid vanaaegse retsepti järgi. Väga huvitav, et roosivesi oli tol ajal juba mõisaköögis. Kuklid jäid pehmed, aga minu meelest natuke tihkemad, kui mu tavalise retseptiga. Raamatus soovitatakse serveerida kõrgema servaga taldrikult, piimaga.

Zap*

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2015-02-22 22:43:43
Zapxpxau:
Minu selle aasta kuklid olid vanaaegse retsepti järgi. Väga huvitav, et roosivesi oli tol ajal juba mõisaköögis. Kuklid jäid pehmed, aga minu meelest natuke tihkemad, kui mu tavalise retseptiga. Raamatus soovitatakse serveerida kõrgema servaga taldrikult, piimaga.
See piimaga serveerimise soovitus on Põhjamaadest, hetvägg on vanema generatsiooni seas vist endiselt popp. Su kuklid on imeilusad, Zapxpxau! Roosivett soovitab vahukoore hulka panna vist ka Linda Petti ühes oma raamatus, ise pole küll proovinud..

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Zapxpxau
Postitusi: 1409
Abikokk
2015-02-22 23:03:29
Pille:
Zapxpxau:
Minu selle aasta kuklid olid vanaaegse retsepti järgi. Väga huvitav, et roosivesi oli tol ajal juba mõisaköögis. Kuklid jäid pehmed, aga minu meelest natuke tihkemad, kui mu tavalise retseptiga. Raamatus soovitatakse serveerida kõrgema servaga taldrikult, piimaga.
See piimaga serveerimise soovitus on Põhjamaadest, hetvägg on vanema generatsiooni seas vist endiselt popp. Su kuklid on imeilusad, Zapxpxau! Roosivett soovitab vahukoore hulka panna vist ka Linda Petti ühes oma raamatus, ise pole küll proovinud..
Aitäh. Roosivesi käis taina hulka hoopis. Vahukooremütsi seal ette nähtud küll polnud, aga tänapäeval ei kujuta ilma selleta ette.

Zap*

<< 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 >>