OTSING

Loensajani
Postitusi: 1
Kokaõpilane
2011-01-20 01:07:43
Tere Ma olen küll alles värkse kasutaja, aga juba hakkan sõna võtma:) Nimelt Nami-Namis on tohutu retseptikogu, mis on ääretult tänuväärne, aga hakkab juba takistama sobiva retsepti kiiret leidmist. No, ma vabandan, aga mul tõesti ei ole aega veeta tunde arvuti taga otsides valikut retsepte, mille hulgast parim leida. Kas tegijad ei ole mõelnud selle peale, et otsingutulemuse vaadet veidikene muuta? Kas poleks mõeldav, et tavalise nimekirja asemel oleks tulemused thumbnail'ides? See võimaldaks juba foto eelvaadet (kui foto on lisatud) ning retseptidel, millel enne koostisoade loetelu on lühikirjeldus, oleks ka see kohe otsingu nimekirjas nähtav. Teine võimalus, kui ei ole soovi senise vaate muutmiseks, oleks teha juurde funktsioon, et kui hiirega liikuda üle retseptide pealkirjade, hüppab lahti väike aken lühitutvustusega näiteks (ja/või ka fotodega). Tehniliselt tähendaks see ilmselt seda, et kõikide retseptide lühitutvustused peaks tegema selliselt aktiivseks, et programm nad tuvastaks ning oleks suuteline neid avama. Minu mõttekäik ei olegi mõeldud selleks, et ma ootaks kohest vastust, aga kuna ma olen kohanud mitmete tuttavate hulgas (ja ka muudes netifoorumites, milles on Nami-Namist juttu olnud) sellist mõttekäiku, et otsida retsepte on keeruline, siis ehk oleks see tulevikku silmas pidades mõeldav? Parimat!
Fre
Postitusi: 1233
Abikokk
2011-06-13 21:57:52
Ma ei tea kas mul on mingi otsingupuue või mis. Proovisin Chrome asemel IEd aga ikka tulemus sama. Nimelt ajan taga ühte koogiretsepti, mille laps ära kaotas. Tuletasime aineid meelde ja lisasime sisalduvaid komponente. Otsinguaknasse said lisatud suhkur, muna, või, shokolaad. Klikkides "otsi" on tulemuseks tuhandeid vasteid, osa neist asjad a la supid. Kas seal on mingi trikk sellega, et need valitud ained peavad valikuaknas ka aktiivsed /sinised/ olema? Kui ma nüüd arusaadavalt väljendasin ennast...
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2011-06-13 22:22:40
Fre:
Ma ei tea kas mul on mingi otsingupuue või mis. Proovisin Chrome asemel IEd aga ikka tulemus sama. Nimelt ajan taga ühte koogiretsepti, mille laps ära kaotas. Tuletasime aineid meelde ja lisasime sisalduvaid komponente. Otsinguaknasse said lisatud suhkur, muna, või, shokolaad. Klikkides "otsi" on tulemuseks tuhandeid vasteid, osa neist asjad a la supid. Kas seal on mingi trikk sellega, et need valitud ained peavad valikuaknas ka aktiivsed /sinised/ olema? Kui ma nüüd arusaadavalt väljendasin ennast...
Minu arust tekib mingi "kala", kui ühe otsingu käigus neid aineid seal lisada-kustutada. Tee plats puhtaks ja lisa ained uuesti, siis "otsi" :)

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Karnivoor
Postitusi: 168
Abikokk
2011-06-14 22:16:44
Annan teada ka ühest anomaaliast. Täna lõin otsingusse sisse lihtsalt "pirukas" - mõtlesin, et lehitsen ja otsin inspiratsiooni. Millegipärast on sellises kõikehõlmavas nimekirjas täht "Õ"-ga algavad toidud N ja P vahel :)
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2011-06-15 09:52:06
Karnivoor:
Annan teada ka ühest anomaaliast. Täna lõin otsingusse sisse lihtsalt "pirukas" - mõtlesin, et lehitsen ja otsin inspiratsiooni. Millegipärast on sellises kõikehõlmavas nimekirjas täht "Õ"-ga algavad toidud N ja P vahel :)
Vabanduste puuduse kätte ma ei sure :D Otsingumootor on tegelikult ingliskeelne ja ei suuda Õ ja O tähel lihtsalt vahet teha :(

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Spiidi
Postitusi: 743
Abikokk
2014-01-11 21:51:43
Pille, kas kuskil on veel alles võimalus otsida ei sisalda valiku järgi? Mul pole kodus mune aga tahaks küpsiseid :) Seega tahan otsida märksõna küpsised ja välistaks muna. Varem see võimalus oli ja kasutasin seda üpris tihti.

le D?ner

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2014-01-11 23:38:12
Spiidi:
Pille, kas kuskil on veel alles võimalus otsida ei sisalda valiku järgi? Mul pole kodus mune aga tahaks küpsiseid :) Seega tahan otsida märksõna küpsised ja välistaks muna. Varem see võimalus oli ja kasutasin seda üpris tihti.
Ei ole :( Aga nt: Kookosküpsised Kaerahelbeküpsised

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Fre
Postitusi: 1233
Abikokk
2014-01-12 13:10:32
Mul on selline utoopiline otsingumõte/vajadus olnud mõnikord, et tahaks leida retsepte, mis sisaldavad kas kanafileed või kintsuliha või üldse kanaliha - ma ise nt kanafileed ei kasuta iial, asendan alati kintsulihaga, aga samas palju toredaid retsept on just fileega. "See või teine" varianti vist ka otsingus esialgu ei ole?
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2014-01-14 19:37:41
Fre:
Mul on selline utoopiline otsingumõte/vajadus olnud mõnikord, et tahaks leida retsepte, mis sisaldavad kas kanafileed või kintsuliha või üldse kanaliha - ma ise nt kanafileed ei kasuta iial, asendan alati kintsulihaga, aga samas palju toredaid retsept on just fileega. "See või teine" varianti vist ka otsingus esialgu ei ole?
Nuuks :( Ma olen ilmselgelt täiesti ebaadekvaatse retseptikogu loonud :O :) PS Ma ise kasutan ka enamasti kintsufileed, lihtsalt asendan, julmalt..

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Fre
Postitusi: 1233
Abikokk
2014-01-14 21:58:17
Utoopiatega mittekooskõlalisus ei tähenda ebaadekvaatsust ;-). Ja ma võin vabalt mõlema variandiga läbi otsida ka...
<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 >>