RETSEPTIVÕISTLUS "TORT ISAMAALE 2011"

Ristik
Postitusi: 2
Kokaõpilane
2011-02-25 23:26:59
Tere nami-namikad! Olen juba üsna pikka aega seda tänuväärset kodulehte jälginud, kuid registreerimiseni polnud senini jõudnud. Viimaks siis andis tõuke Vabariigi aastapäev ja isamaaliste tortide küpsetamine. Minu tort “Eesti värvtikandis” sai seekord midagi teistsugust – kokku said porgand ja šokolaad. Küpsetasin kaks põhja: Nami-Nami kokaraamatust “Mahe porgandikook toorjuustuglasuuriga” ning šokolaadipõhja Head asjad blogist “Juustukoogi brownies” järgi. Vahele tegin mõnevõrra pidulikuma astelpaju-toorjuustukreemi Mascarponest (2 pk toorjuustu + 2 dl vahukoort + tunde järgi külmutatud astelpajusid ning suhkrut). Pisut üleliigset astelpajumahla kasutasin ka immutamiseks, kuigi seda väga polegi vaja, sest mahlane porgandikook ja niiske brownie annavad juba kokku piisavalt mahlase tulemuse. Tort on ääristatud valgesse ja tumedasse šokolaadi kastetud Keelekestega ning kaetud martsipaniga. Värvitud on kõik looduslikul teel, saades sealjuures nippe Thredahlialt ning Aniitramilt (söetablett, rukkilill, safran, punapeet pulbrina, matcha, kakao). Ühtlasema tulemuse jaoks kasutasin martsipanikatte all võikreemi, mis sobib ka küpsiste paremaks kinnitamiseks. Inspiratsiooni kaunistamiseks sain Leida Kirstu raamatust “Muhu tikand”.
ErleS
Postitusi: 339
Abikokk
2011-02-26 08:29:33
Ristik:
Minu tort “Eesti värvtikandis” sai seekord midagi teistsugust – kokku said porgand ja šokolaad. ... Tort on ääristatud valgesse ja tumedasse šokolaadi kastetud Keelekestega ning kaetud martsipaniga. Värvitud on kõik looduslikul teel, saades sealjuures nippe Thredahlialt ning Aniitramilt (söetablett, rukkilill, safran, punapeet pulbrina, matcha, kakao). Ühtlasema tulemuse jaoks kasutasin martsipanikatte all võikreemi, mis sobib ka küpsiste paremaks kinnitamiseks. Inspiratsiooni kaunistamiseks sain Leida Kirstu raamatust “Muhu tikand”.
Minu uus lemmik :) Nii ilusad selged, kuid samas söödavad toonid :) Ja läbilõige on samuti kaunilt triibuline.
Lille
Postitusi: 2
Kokaõpilane
2011-02-26 11:07:51
Tere! Muudkui vaatan ja imestan kui ilusaid torte tehakse! Lemmikud on vist Ristiku ja Frida tordid. Aga tegelikult on kõik väga lahedad. Minu tordi nimeks võiks olla "Tantsupidu", inspireeritud muhu seelikust :) Sisult on tegemist sidrunitordiga, mis on põhimõtteliselt "Hõrk sidrunikreemitort" nami-nami retseptikogust... ainult väikeste mugandustega. Põhi: 200 g Digestive küpsiseid + 75g võid. Katteks: 200g Philadelphia toorjuustu + 300g kondenspiima + 2 dl vahukoort + 3 sidruni mahl ja 1 sidruni koor. Lõpuks õnnestus ka pilt üles laadida :)
KatAnna
Postitusi: 78
Kokaõpilane
2011-02-26 11:40:50
Super ilusad tordid. Tahaks kõiki proovida ka ;) Meie tegime tütardega lihtsa toorjuustu koogi matrsipani kattega. Põhjaks Kalevi küpsised ja või. Peale toorjuust, suhkur, muna, sidrunimahl, mustikad. Katteks martsipan, mille peal kommipilved ning martsipanist pääsukesed, üks tütre tehtud ja teine mehe tehtud.
Frieda
Postitusi: 309
Abikokk
2011-02-26 12:56:36
Minu lemmikud on Koopatibi armsad šarlotid ja Ristiku pidulik-korrektne tort. Veimevakk ja õllekapp on ka toredad. Ja muidugi Aniitrami vapitort. Vahva, et rahvuslik teema nii inspireeriv on. :)

Söömine on ainus töö, mis toidab

Tiina
Postitusi: 1340
Abikokk
2011-02-26 14:39:35
Otsustasin ka seekord rõhuda rohkem rahvusliku sisu kui välimuse peale ja samuti jätkata traditsiooni - tegin sama kooki, mis mullugi. Sest see on lihtsalt nii maitsev kook! Ehk siis taaskord karamellise leivaga mustikakook.

Gruusia köök on siiski üle kõige!

Koogi Kata
Postitusi: 232
Abikokk
2011-02-26 22:12:10
Mul tuli kange tahtmine täna vahukommifondanti tegemist proovida. No kui ma juba fondanti tegin, siis tuli sinna alla ka kook küpsetada. Tulemuseks "Linik valge tikandiga".
Mari-Liis
Postitusi: 593
Abikokk
2011-02-27 10:24:21
Meie pere pidupäevatordid olid sellised: Jõhvika-toorjuustukook Isamaalisust otsustasin väljendada aimamisi, "lumiste" jõhvikate, karge väljanägemise ja muidugi kodumaise tooraine kaudu. :)

Siit nurgast ja sealt nurgast

Mari-Liis
Postitusi: 593
Abikokk
2011-02-27 10:31:35
Selle koogi tegu alustasin juulis, kui sügavkülmutasin oma peenralt rukkilille õisi :) Jäine vaarika-beseetort Blogipostitus sai hirmus pikk, kes tahab kohe kookideni jõuda, peab lõpupoole kerima :P

Siit nurgast ja sealt nurgast

Martiina
Postitusi: 939
Abikokk
2011-02-27 12:12:41
Minu magus tort ei olnud laual küll täpselt 24. veebruaril, aga kuna täna saab peetud teine koosistumine isamaa sünnipäeva puhul, siis on tort igati asjakohane. Tort on inspireeritud Eesti lipust, mõtlesin ju eelmisel aastal pingsalt sinise martsipani leiutamisele ja nüüd, kui sellele ka lahenduse leidsin, ei andnud mitte rahu, et ma sini-must-valget torti ei tee :) Tordi sisuks kohupiimakreem astelpajumarjadega, peal martsipan ja šokolaadi-trühvlipuru kiht. Pikem jutt blogis- tort "Eestimaa".
<< 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 >>