RETSEPTIVÕISTLUS "TORT ISAMAALE 2011"

Naabrimutt
Postitusi: 18
Kokaõpilane
2011-02-24 21:44:30
.
Sasha
Postitusi: 207
Abikokk
2011-02-24 21:46:00
:O Frieda, jeerum...
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2011-02-24 22:02:25
Naabrimutt:
Minu tort sai selline
Naabrimutt, täitsa kena tort! Aga ole pai ja kirjelda veidi tausta ning kuidas need värvid on saadud (st kas kasutasid ostetud toiduvärve või toonisid ise kuidagi?)

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Palastella
Postitusi: 6
Kokaõpilane
2011-02-24 22:12:44
Minu tort ISAMAALE.Kastasin koogipõhjades seekord rukkijahu nisujahu asemel ja see kooslus on järgi proovimist väärt.Kuigi kaunistus oli tavaline siis sisu see eest ...noh kes said need vaimustusid,et rukkijahust on võimalik peale leiva veel kooke teha. RUKKIKOOK Põhi: Taluvõi 75 gr Munakollane 5 tk Suhkur 75 gr Kreeka pähkel purustatud 25 gr Rukkijahu 100 gr Küpsetus pulber 0,5 tl Kihtide vahel:Puhastatud õuna tükid ilma kooreta 400 gr Must ploom kuivatatud 125 gr Taluvõi 125 gr Põltsamaa kuldne e.magus õunavein 125 gr Rafineeritud pruun suhkur 50 gr Rukkijahu biskviit: Muna 5 tk Suhkur 100 gr Kakao``Meie mark`` 25 gr Kartuli tärklis 25 gr Rukkijahu 50 gr Küpsetus pulber 0,5 tl Kattekreem. Vahukoor 400 ml Suhkur 50 gr Kakao `` Meie mark`` 25 gr Kaneel 0,5 tl Zelatiin 10 gr Põhja tegemisel vahusta või suhkur seni kuni suhkur lahustunud ja lisa vaikselt muna segamise käigus.Lõpks lisa kuivained.Tee vastavalt mis tordi kuju tahad kas ümmargust või kandilist,kuid umbes paari kilose tordi suurus.Tee käed märjaks ja laota küpsetuspaberile ning aja 0,5 cm paksuselt laiali.Küpsetus temperatuur 220 c 8-9 min.Pealt kergelt pruun. Vaheseguks võta must ploom ja õun ning prae kõigepealt võis pool pehmeks,siis lisa pruun suhkur ja vein ning keeda pehmeks,kuid vedelik ei tohi kõik päris kaduda.Sel juhul vala veini juurde ja lase veiniga koos keema korraks.Püreeri kuid mitte täielikult,vaid las jääda pisut tükke sisse. Biskviidi tegemisel vahusta kõigepealt munavalge koos suhkruga kõvaks vahuks siis lisa muna kollane ja lase korraks segada.Seejärel kõik muud komponendid läbi sõela muna massile ja kergelt segada ja küpsetada nii,et saaks kaks kihti biskviiti. Küpsetus on 200 c juures Kui kook on nii kaugel,et all on mure põhi siis õuna keedus seejärel biskviit ja jälle õun,siis biskviit ja õun.Lõpuks tee katte kreem Kõik vahusta koos peaaegu tugevaks vahuks ja lisa paisutatud sulatatud zelatiin.Kata kook ja las olla ikka kas üle öö või 5-6 tundi külmas.

Läbi proovimata retsepte ära teistega jaga.Kui armastad süüa teha,siis jaga ainult häid hõrgutisi:)

Naabrimutt
Postitusi: 18
Kokaõpilane
2011-02-24 22:22:07
Kasutatud on ikka toiduvärve jah ja ega mingit tausta rohkem polegi. Tavalisele küpsisetordile lisasin rahvuslikkuse mõttes kamakomme ja kamašokolaadi. Ja purustasin küpsised, et saaks ümmarguse tordi teha :)
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2011-02-24 22:35:01
Palastella, saada mulle oma tordi pilt (või URL-link asukohaga) meilile info@nami-nami.ee - ma tõstan ise postituse juurde!

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pisi-Pisi
Postitusi: 258
Abikokk
2011-02-24 23:06:39
Mandri-Eesti peab pidu: Põhjaks 5 munaga tehtud biskviit, mis pärast küpsetamist kaheks lõigatud. Vahel ja peal vahukoore-kohupiima-suhkru-metsmaasikate segu. Maakaart kakaopuru ja riivitud šokolaad.

Pisi-Pisi on see, kes ülesoolamise hirmus soola lisamata unustab...

Köögikatake
Postitusi: 239
Abikokk
2011-02-24 23:12:00
Minu tort on inspireeritud rahvusehtest sõlg: retsept blogis

Tee seda, mida armastad ja armasta seda, mida teed.

Tullia
Postitusi: 1392
Abikokk
2011-02-24 23:12:40
Meie aastapäeva tort sai tehtud lihtsast kodumaisest toorainest ja kaetud martsipaniga. Tort kannab nime "MEIE" ja sellel on kujutatud perekond kui rakuke riigist. Ka meie tordivalmistamisse oli kaasatud pea terve pere. Mina küpsetasin koogi ja katsin valge martsipanikihiga. Abikaasa ja 4-aastane tütar tegid tordile kaunistused. Martsipanikattega porganditort "MEIE" 3 muna 2 dl suhkrut 1 dl muscovado suhkrut 2 dl nisujahu 2 dl täistera nisujahu 1 spl küpsetuspulbrit 1 tl kaneeli 0,5 tl soola 1,25 ml õli 500 g riivitud porgandit Kreem 150 g toorjuustu 1 dl hapukoort 2 spl suhkrut 0,5 tl vaniljeekstrakti Kate 250 g martspani pisut kakaod

Tullia jutukesed

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2011-02-25 09:26:04
Ma olen nüüd veidi salapärane. Nimelt postitan ühe võistlustordi ühe aktiivse nami-namika nimel, kes hetkel avalikult oma nime ja torti (veel) kokku viia ei soovi. Tordiidee oli tal ammu plaanis, aga kuna eile varahommikul saadi toredaid uudiseid, siis muutus veidi tordi kaunistus :) Sügisel on oodata meie armsale vabariigile uut kodanikku ja kuna oli perekondlik õhtusöök, siis käis EV sünnipäeva ja titauudise teatamine käsikäes. Mulle see idee vabariigi sünnipäevast ja pisikodaniku-kingist nii meeldis, et tund aega nikerdasin varbaid :P Tort koosneb konjakilisandiga suhkrusiirupiga immutatud biskviidist, mille vahel on paks kiht vanillisuhkruse vahukoorega segatud kodujuustupastat. Tort on kaetud kakaopumati ja martsipaniga. Kas pole armas? :) Kaks pilti tordist ka:

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

<< 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 >>