RETSEPTIVÕISTLUS "TORT ISAMAALE 2011"

iLiisu
Postitusi: 2
Kokaõpilane
2011-02-23 16:55:07
Päikseline Eesti
Liisi
Postitusi: 955
Abikokk
2011-02-23 22:03:18
Ehk peaks mõne muu teema alla käima, aga kust saada kuivatatud rukkilille õielehti? Tartus? Olen paaris apteegis teesegusid vaadanud, aga no mida ei ole seda ei ole.

Liisi Blogi

Liisi
Postitusi: 955
Abikokk
2011-02-23 22:29:38
Esimene katsetus martsipanikatte ja sellele joonistamisega :P Tulemuse võib kvalifitseerida nö proovitordi alla, kuid sellest hoolimata maitses hästi :) Pean tunnistama, et ajapuuduses kasutasin poest ostetud tordipõhja, mille vahele läks kohupiima-vahukoore segu. Niisutamiseks konjaki-vee segu. Rukkililled on tehtud toiduvärviga, südameks mooniseemned.

Liisi Blogi

Berit
Postitusi: 391
Abikokk
2011-02-24 01:11:19
Liisi:
Ehk peaks mõne muu teema alla käima, aga kust saada kuivatatud rukkilille õielehti? Tartus? Olen paaris apteegis teesegusid vaadanud, aga no mida ei ole seda ei ole.
Neid saab Raekoja platsi ääres veidi aega tagasi avatud Würtspoest. See on üleüldse üks väga väga lahe pood, kus müügil sääraseid asju, mida mujal näinud pole (lisaks ülimalt ahvatlev maiustusterivi, mis kujutab endast kõikvõimalikke asju erinevates šokolaadides :P). Müüja samuti hästi avatud hoiakuga ja kui on soovi mingi konkreetse maitsetaime vms vastu, on võimalik omanikult tellida :)
Siirik
Postitusi: 23
Kokaõpilane
2011-02-24 11:06:09
Sai ka eile õhtul üks kook tehtud. Eile küll koogi nime suhtes ideid ei olnud, kuna värvide poolest ei seostunud väga Eesti lipuvärvidega, aga siis meenus Koidula luuletus "Eesti muld ja Eesti süda" ja see sobiks väga hästi seda torti kirjeldamaks. Sisuliselt on tegu kakaobiskviidist koogiga, vahel on kompotikirsid ja kreemiks on kohupiima-vahukoore segu. Lihtne, aga samas väga hea :)
Nele
Postitusi: 16
Kokaõpilane
2011-02-24 12:44:12
Minu lihtne küpsisetort pidupäevaks.

Elu on ebakindel. Söö kõigepealt magustoitu.

Berit
Postitusi: 391
Abikokk
2011-02-24 13:18:22
Palju õnne! Natuke tort kujunemisest: kuna meil on juba praeguseks lumi maas juba 4 kuud olnud ja see ei plaani vähemalt 2 kuu jooksul kaduda ka (mistõttu meil on vähemalt pool aastat maa valge!), pidi tort kindlasti millegi valgega kaetud olema :P (kohupiimapasta + vahukoor). Aga kuna mõtteis juba kevad ja suvi, on mul alatihti silme ees vanema rikkalik aiamaa, eesotsas ilusate kirkate punaste mooniõitega, mida ei saanud tordile lisamata jätta (kuigi see ei ole otseselt rahvuslill, meenutab see mulle tänu vanemale kodumaad rohkemgi kui rukkilill). Õite kujutamine läks küll veidi nihu, polnud enne martsipaniga kaunistamisel tegelenud ja ka sobiva värvi leidmisega (punase sõstra toormoos) oli tegemist, aga et mitte ebaõnnestumise üle kurb olla, otsustasin üldpilti hoopis loomingulise nurga alt vaadata ja tänu sellele minu arvamus tordi välimusest muutus tükk maad paremuse poole :D Mooniseemneid lisaks kaunistusele kasutasin ka biskviidi sees. Et tordil oleks rohkem kodumaalist iseloomu, tegin ühe kihi ahjus röstitud ja pannil või-suhkru sees karamellistatud leivakuubikutest. Kihtide vahele sügisel varutud pohlamoosi ja kohupiima-vahukoorekreemi. Maitsed sobisid väga hästi ja mõnusa nüansi lisasid kindlasti ka mooniseemned.
Frieda
Postitusi: 309
Abikokk
2011-02-24 13:49:12
Minu selleaastaseks panuseks on karamell-leiva ja mustikatega kohupiimatort Kirikindad. Põhjaks rukkileib, täidiseks vahukoor-kohupiim ja mustikad, kaetud martsipaniga.

Söömine on ainus töö, mis toidab

Annaliisa
Postitusi: 34
Kokaõpilane
2011-02-24 13:56:03
Frieda!!! Imeline!
Inga
Postitusi: 5
Kokaõpilane
2011-02-24 13:59:26
Frieda:
Minu selleaastaseks panuseks on karamell-leiva ja mustikatega kohupiimatort Kirikindad
Ilusaid torte siin mitu, aga need kindad küll super! Nagu päris :)
<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 >>