Pille Petersoo / Nami-Nami kokaraamatud

Netcat
Postitusi: 1930
Abikokk
2011-01-02 15:19:03
Vandiste:
Sain oma raamatu eile kätte :D. Täitsa põnev sirvida. Oma üllatuseks avastasin, et mu teadmised toatemperatuuril oleva munavalge kergemini vahustamisest on ekslikud. Eks siis harjutan end ümber, ikka külmkapikülmalt tuleb neid kohevaks ajada.
Bluh äh? Suitsu ja Virkuse küpsetamisraamat ütleb vahustamise peatükis: "Munavalgetel laske soojeneda toatemperatuurini - kulub umbes 30 minutit - siis vahustuvad need kiiremini ja efektiivsemalt" Jõulude ajal tudeerisin läbi "Suure Kokaraamatu", ja ka seal oli rõhutatud toasoojade munade vahustamist.

Elu on ebakindel. Söö magustoit kõigepealt.

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2011-01-02 16:22:25
Netcat & Vandiste - ma pean seda lõiku seal võrdlema algtekstiga - mul väike hirm nahas, et mingi fraas on sealt puudu jäänud :O Mul ongi munad alati toatemperatuuril - külmikus pole ruumi ja munad tahavad stabiilset temperatuuri rohkem, kui külmast-sooja-külma tõstmist. Oh jah... (Peidab kõrvad pea alla ja on tasa-tasa...) Samas on munavalgeid -kollastest palju lihtsam eraldada, kui munad on külmkapikülmad. Ja toasoojad munavalged lähevad kiiremini vahtu, muud suurt erinevust pole - külmkapikülmad vahustuvad lihtsalt kauem. Kui valmistate beseesid või pavlovat väga niiskes köögis või vihmase suveilmaga, aken pärani, siis ma samuti mingit vastutust ei võta, kui besee pärast ei kerki :)

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Vandiste
Postitusi: 769
Abikokk
2011-01-02 20:17:31
Raamatus lehekülg 12 viimane lõik väidab "Munavalged vahustuvad kergemini külmkapikülmalt ning neid tuleb vahustada piinlikult puhtas nõus!". Siit järeldasingi, et külmikust võetud munavalged vahustuvad kiiremini ja see tekitas imestust. Võib olla sa, Pille, tahtsidki öelda, et on kergem kollastest eraldada? Aga nagu ma teie kommentaaridest järeldada võin, siis vana harjumus toasooje munavalgeid vahustada võib jõusse jääda. Ja tegelikult on tore, et me raamatust üht-teist põnevat leiame, siis on mida arutada :).
Tiina
Postitusi: 1340
Abikokk
2011-03-04 22:42:08
Nami-nami kokaraamat on sel nädalal (kuni 8. märtsini) Apollo raamatupoes püsikliendile soodushinnaga 13.29. Püsikliendiks saab registreeruda tasuta.

Gruusia köök on siiski üle kõige!

Ragne
Postitusi: 860
Abikokk
2011-05-02 00:58:36
Pille pean kindlasti mainima, et olen Sinu kokaraamatut kahe viimase nädala jooksul kahele erinevale sünnipäevalapsele kinkinud ning mõlemal korral on külalised teavitanud, et nemad tahavad ka seda raamatut :)

www.kokkama.ee

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2011-05-02 07:41:28
Ragne:
Pille pean kindlasti mainima, et olen Sinu kokaraamatut kahe viimase nädala jooksul kahele erinevale sünnipäevalapsele kinkinud ning mõlemal korral on külalised teavitanud, et nemad tahavad ka seda raamatut :)
:) Aitäh

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Tiina
Postitusi: 1340
Abikokk
2011-07-18 21:20:44
Pärast ema juubelil pakutud Brita torti ja pavlovat läks vähemalt kaks inimest otsejoones poodi nami-nami kokaraamatut ostma :)

Gruusia köök on siiski üle kõige!

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2011-07-18 21:43:19
Tiina:
Pärast ema juubelil pakutud Brita torti ja pavlovat läks vähemalt kaks inimest otsejoones poodi nami-nami kokaraamatut ostma :)
[blush] Väga armas, Tiina :)

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2011-11-22 17:09:01
Irina Tammis ja Pille Petersoo "Jõulud kodus" (Varrak 2011) Ametlik tutvustus Varraku veebilehel JÕULUD KODUS Irina Tammis ja Pille Petersoo 208 lk, kõva köide Aastaringis on üks eriline püha, mida suurem osa meist väga ootab – jõulud. Jõuluajal oleme hoolivamad, märkame rohkem teisi ja tahame neile rõõmu valmistada. Me ehime oma kodud, valmistame erilisi roogasid, kutsume külalisi ja meisterdame sugulastele-sõpradele kingitusi. Muidugi võib alati saada hakkama ka suurema pingutuseta ja osta kõik poest, kuid vaevalt keegi söandab vastu vaielda tõsiasjale, et just isetehtud kinkidel ja toitudel on sees see õige hing. Just sellest usust lähtuvalt panid selle raamatu autorid Pille Petersoo ja Irina Tammis osa oma jõuluootusest kirja ja piltidesse, et oma oskusi lugejatega jagada. See kaunis raamat on täis eestimaiseid käsitööprojekte ning uudse nüansiga jõuluretsepte. Suurepärane kingitus nii endale kui sõpradele, et muuta saabuvad jõulud veelgi erilisemaks, kui need seni on olnud. Rõõmsat meisterdamist nii toas kui köögis! Ilmunud oktoobris 2011

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2011-11-22 17:11:58
Mul on rõõm lugeda, et Tartu Lõunakeskuse Apollo raamatupoe toredad müüjad soovitasid seda raamatut 46. nädalal (vt siia). Aitäh!!! Kolmapäeval, 23. novembril ca 11.10 räägin Vikerraadios Krista Taimiga oma uuest raamatust.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 >>