Pille Petersoo / Nami-Nami kokaraamatud

Leoola
Postitusi: 634
Abikokk
2010-12-09 21:21:58
sain mehelt ka selle raamatu, väikese vihje muidugi andsin ja kui kuulis, et nüüd saab head sööki (mida sai ka ennegi ;) ) läks ja tõi mulle üllatusena selle poest. ps. järgmisele kooskokkamisele võtan kaasa ja palun ka autogrammi :)
Ragne
Postitusi: 860
Abikokk
2010-12-10 19:13:22
Mina võin lisada niipalju, et Pille kokaraamatust õhkab sellist soojust ja kodusust. Nagu juba öeldud võib kindel olla retseptide õnnestumises. Pärnu Apollos oli paar päeva uus raamatute virn poeriiulil olemas, nii et pärnakad saavad jälle raamatut endale soetada :) Minul oli eriti uhke tunne oma nime raamatu lõpust lugeda :)

www.kokkama.ee

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2010-12-11 10:30:37
Aitäh, aitäh, aitäh [blush] Ragne ja Leoola - järgmisel kooskokkamisel jagan meelsasti autogramme. Ma usun, et umbes märtsis-aprillis olen ma jälle täitsa tegus ja kokavägede juhtimiseks valmis ;) Nii palju põnevaid (ja vähetuntud imemaitsvaid) rahvuskööke ju veel avastamata :D Nüüdseks olen ma muidugi avastanud ka ühe fantoomlause ühe supiretsepti juures ja ühe vildaka retseptipealkirja. Oh jah. Ometi lugesin ise ja luges Kristjan selle käsikirja korduvalt läbi, aga no ju see nii käib ikka :)

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Tiina
Postitusi: 1340
Abikokk
2010-12-11 12:35:01
Pille:
Nüüdseks olen ma muidugi avastanud ka ühe fantoomlause ühe supiretsepti juures ja ühe vildaka retseptipealkirja. Oh jah. Ometi lugesin ise ja luges Kristjan selle käsikirja korduvalt läbi, aga no ju see nii käib ikka :)
Lugesin just Varraku blogi kommentaaridest sellist lauset: Nägin Ilmamaa toimetuse stendil väikest sedelit, millel seisis umbes järgmine tsitaat: “Kui oleks võimalik välja anda vigadeta raamat, siis oleks seda ammu tehtud” (initsiaal + eestipärane nimi).

Gruusia köök on siiski üle kõige!

Seenekas
Postitusi: 2193
Abikokk
2010-12-11 20:04:58
Pille:
Nüüdseks olen ma muidugi avastanud ka ühe fantoomlause ühe supiretsepti juures ja ühe vildaka retseptipealkirja. Oh jah. Ometi lugesin ise ja luges Kristjan selle käsikirja korduvalt läbi, aga no ju see nii käib ikka :)
Pille, võin Sind lohutada, et pole vimase kümne aasta jooksul avastanud pea ühtegi raamatut, kus ühtegi viga sees ei ole. Arutasime seda teemat just ühega kohalikest raamatukoguhoidjatest. Vanasti oli ikka keegi, kes raamatud üle luges enne trükkiminekut, aga praegu on vahel tunne, et isegi autor/tõlkija ei tegele sellega... Seega paar viga pole väga kõneväärt. Tubli oled! :) Kui saaks nende pisikeste tähtedega kirjutada, siis ühel tõlkeromaanil oli esimese 50 lehekülje jooksul 32 (!!!) viga. Ma kaugemale lugeda ei viitsinud. Ja mõni aeg tagasi väljaantud raamatus juustudest on näiteks sardiinist saanud sardell jne. Korduvalt üks toiduaine muutunud teiseks. Mu kaasa, kes selle tõlkijaga koos koolis käis, arvas, et too on seda meelega teinud, olla "pullimees" olnud...
Zapxpxau
Postitusi: 1409
Abikokk
2010-12-11 20:38:23
Autor ise ei sobi ülelugemist tegema, liialt seotud, tekst juba peas ja aju täidab automaatselt valed kohad ja lüngad.

Zap*

Seenekas
Postitusi: 2193
Abikokk
2010-12-11 20:57:57
Zapxpxau:
Autor ise ei sobi ülelugemist tegema, liialt seotud, tekst juba peas ja aju täidab automaatselt valed kohad ja lüngad.
Ma millegipärast arvan ka, et see ülelugemine tahaks harjumist, harjutamist ja piisavat distantsi kirjutatust.
Elis
Postitusi: 665
Abikokk
2010-12-11 23:35:30
Ostsin täna kolm Nami-Nami kokaraamatut- ühe endale ning teised tädile ja emale jõuludeks. Võtan lähipäevadel pikemaks lugemiseks ette, aga peale esimest sirvimist oli väga meeldiv näha juba tuttavaid retsepte ja pilte ning oli ka uut ja huvitavat. Kuna ema ja tädi on mult palju nami-nami kohta kuulnud, siis nemad suisa tellisid kingituse. Meeldis väga, et raamat on osadeks jaotatud ja retsepte on lihtne leida. Hea on lugeda kokaraamatut, kus on lugejale isiklikult lähenetud ja omapära lisavad loomulikult need joonistused. Olen ostuga väga rahul. Viis pluss, Pille!
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2010-12-12 10:18:52
Seenekas:
Zapxpxau:
Autor ise ei sobi ülelugemist tegema, liialt seotud, tekst juba peas ja aju täidab automaatselt valed kohad ja lüngad.
Ma millegipärast arvan ka, et see ülelugemine tahaks harjumist, harjutamist ja piisavat distantsi kirjutatust.
Seenekas, ma olen lisaks bakalaureusetööle kirjutanud ka magistritöö ja doktoritöö valmis, nii et ülelugemine on mul tegelikult täiesti käpas. Tean (ja pean) neid minu jaoks õigeid pause ja distantse, aga näed, ikka juhtus. Seepärast frustreerib see mind rohkemgi.. Elis - aitäh Sullegi heade sõnade eest!!!

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Seenekas
Postitusi: 2193
Abikokk
2010-12-12 11:07:58
Pilleke, egas ma Sinu pihta, ma nii üldiselt... :) Ära lihtsalt väga frustreeru.
<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 >>