Hinnavaatlus

Amanda-Riin
Postitusi: 73
Kokaõpilane
2011-08-22 11:05:40
FRE: Kui sa hindad head liha, siis soovitan minna turule. Poekettides ei ole ma siiani kohanud ainsatki kaelakarbonaadi, mida ma teist korda osta tahaks, sest need koledamal kombel paksult neid valgeid krõmpsuvaid jutte täis. Nõmme turul on minu suur lemmik peahoones juustuleti kõrval omaette kambrikeses tegutev Jani või oli see Jaani siga. Mõlemad Jan ja Jaan on peahoones esindatud, aga mina mõtlen seda omaette kambris tegutsevat. Hind on 4eurot ja sente peale. Liha on siiani olnud väga ilus, vahel on ka natuke rohkem läbikavanud kaelad, aga ma valin ikka võimalikult taise tüki. tahaksin eraldi teha reklaami nende hakklihale. Nende hakklihas ei ole midagi peale päris liha. Päris liha allla ei kuulu minu mõistes igasugused hallides ja muudes toonides iseäralikult maitsevad ja lõhnavad elundid. Samuti on see hakkliha väherasvane. Ühtlasi ilmselt üks odavamaid, sest nii palju kui pannile paned, nii palju ka ära süüa saad. Mingi poolt liitrit vett ja rasva sealt välja praadima nõrutama ei pea, lõhn on liha lõhn. Veel kiidusõnu? aitab vist
Redfox
Postitusi: 532
Abikokk
2011-08-26 12:23:05
Zapxpxau:
Viimatine uuring näitas, et üle 30% eestimaalastest on ülekaalulised. Ma isegi jahmusin kergelt, sest see on päris suur protsent juba! Ma ise arvan, et pigem on "süüdi" jah mugavus, laiskus, lollus jne. Selliseid eksperimente/telesaateid on tehtud mitmes riigis, kus samamoodi vaesemad perekonnad (kel tihti väga ülekaalulised lapsed) räägivad, et ei jaksa osta tervislikku toitu jne, aga tegelikult kui panna nad kaamera ette ja lasta neil näidata, mida nad ostavad ja mida söögiks valmistavad, siis :O Jamie tegi ju ka midagi sarnast. Näiteks võetakse mingi purgisupp, selle asemel, et ise juurvilju osta ja suppi teha. Keegi 90nendaid veel mäletab? Inimesed olid palju vaesemad ja oli palju vähem toiduainete valikut poes? Ma käisin küll alles koolis siis, aga krõpsupakid ja koolapudelid olid siis vähestel lastel koolis kaasas. Puhvetit polnudki.
aga mõnedel noortel peredel muuseas ei ole pliiti, eriti üürikorterites. minu ühel sõbrannal pold 4 aastat ei pliiti ega korralikku külmikut.
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2011-08-26 12:28:28
Redfox:
Zapxpxau:
Viimatine uuring näitas, et üle 30% eestimaalastest on ülekaalulised. Ma isegi jahmusin kergelt, sest see on päris suur protsent juba! Ma ise arvan, et pigem on "süüdi" jah mugavus, laiskus, lollus jne. Selliseid eksperimente/telesaateid on tehtud mitmes riigis, kus samamoodi vaesemad perekonnad (kel tihti väga ülekaalulised lapsed) räägivad, et ei jaksa osta tervislikku toitu jne, aga tegelikult kui panna nad kaamera ette ja lasta neil näidata, mida nad ostavad ja mida söögiks valmistavad, siis :O Jamie tegi ju ka midagi sarnast. Näiteks võetakse mingi purgisupp, selle asemel, et ise juurvilju osta ja suppi teha. Keegi 90nendaid veel mäletab? Inimesed olid palju vaesemad ja oli palju vähem toiduainete valikut poes? Ma käisin küll alles koolis siis, aga krõpsupakid ja koolapudelid olid siis vähestel lastel koolis kaasas. Puhvetit polnudki.
aga mõnedel noortel peredel muuseas ei ole pliiti, eriti üürikorterites. minu ühel sõbrannal pold 4 aastat ei pliiti ega korralikku külmikut.
Ma tahaks arvata, et see on siiski erandlik. Ma õppisin ise 1990ndate keskel Tartus ja isegi ühikatubades olid keeduplaadid olemas, seda siis lisaks ühikaköökide pliitidele. Mul endal oli pisike laua peal käiv ahi ühe keeduplaadiga - sai teha nii suppi kui ka ahjukana ja kooki :)

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pisi-Pisi
Postitusi: 258
Abikokk
2011-08-27 19:26:54
Maximasse on jõudnud odavam suhkur - 1.04 €/kg :)

Pisi-Pisi on see, kes ülesoolamise hirmus soola lisamata unustab...

Blondie
Postitusi: 459
Abikokk
2011-08-28 13:12:20
Pille:
Redfox:
Zapxpxau:
Viimatine uuring näitas, et üle 30% eestimaalastest on ülekaalulised. Ma isegi jahmusin kergelt, sest see on päris suur protsent juba! Ma ise arvan, et pigem on "süüdi" jah mugavus, laiskus, lollus jne. Selliseid eksperimente/telesaateid on tehtud mitmes riigis, kus samamoodi vaesemad perekonnad (kel tihti väga ülekaalulised lapsed) räägivad, et ei jaksa osta tervislikku toitu jne, aga tegelikult kui panna nad kaamera ette ja lasta neil näidata, mida nad ostavad ja mida söögiks valmistavad, siis :O Jamie tegi ju ka midagi sarnast. Näiteks võetakse mingi purgisupp, selle asemel, et ise juurvilju osta ja suppi teha. Keegi 90nendaid veel mäletab? Inimesed olid palju vaesemad ja oli palju vähem toiduainete valikut poes? Ma käisin küll alles koolis siis, aga krõpsupakid ja koolapudelid olid siis vähestel lastel koolis kaasas. Puhvetit polnudki.
aga mõnedel noortel peredel muuseas ei ole pliiti, eriti üürikorterites. minu ühel sõbrannal pold 4 aastat ei pliiti ega korralikku külmikut.
Ma tahaks arvata, et see on siiski erandlik. Ma õppisin ise 1990ndate keskel Tartus ja isegi ühikatubades olid keeduplaadid olemas, seda siis lisaks ühikaköökide pliitidele. Mul endal oli pisike laua peal käiv ahi ühe keeduplaadiga - sai teha nii suppi kui ka ahjukana ja kooki :)
Igasuguseid näiteid on vist jah, aga minu kogemus ütleb ka pigem seda, et kes süüa teha tahab, leiab ka selle kasutatud väikese keeduplaadi ja külmiku (olen ise ka samamoodi elanud nagu Pille), päris ilma on ikka ainult need, kes söögitegemisest nagunii ei hooli. Ja ma ei tea... meil oli koolis küll juba 90ndatel puhvet, kust saiakesi, krõpsu ja koolat sai - iseasi, millises koguses laste taskuraha neid osta lubas. Muide, Tartus Prismas oli ka suhkur umbes sama hinnaga, igal juhul 1.0-midagi.
Kolhoositar
Postitusi: 56
Kokaõpilane
2011-09-12 19:43:16
Prismas on avokaadod, sort Bacon. Imehead - ilus puhas viljaliha, mõnus maitse. Viimati sain nii häid kuskil aasta tagasi, sama sort, ilmselt seda liigubki mingil kindlal ajal. Aga hinda ei mäleta.
Netcat
Postitusi: 1930
Abikokk
2011-09-12 20:01:59
Järve Selveris oli sel nädalavahetusel kodumaist kollast arbuusi. Kallis oli, ei ostnud. Eelmisest aastast mäletan, et maitse pole neil kollastel punastega võrdväärne. Frooshi smuutid olid sooduspakkumises. Ostsin prooviks selle gojimarjadega (koostises oli neid küll ilmselt kõige vähem, nagu ööbikukeelevorstis, aga teised koostisosad ei jäänud meelde). Oli joodav, natuke püreesem kui seniproovitud smuutid. Peaga just lakke ei hüpanud ja täishinnaga ostmist ei pea ratsionaalseks selle hinnataseme juures. Banaanid on tasapisi jälle hakanud kallimaks minema. Ja millegipärast ei ole viimasel ajal enam kusagil mujalt kui Itaaliast pärit viinamarju. Halika talu õunad Nõmme turul on sel aastal samas hinnaklassis teiste turumüüjate õuntega. Või peaks vastupidi ütlema. Igatahes enam vahet ei ole, kelle käest osta. Sellel nädalavahetusel valge klaar, antoonovka, kuldrenett, sügisjoonik. Eelmine kord esindatud olnud ja väga heaks osutunud krügeri tuviõuna enam polnud. Valge klaar oli pettumus.

Elu on ebakindel. Söö magustoit kõigepealt.

Lausperfektne
Postitusi: 19
Kokaõpilane
2011-09-12 21:16:10
Prismas suhkur 0,99/kg, eelmisel nädalal ei olnud mingit piirangut peal, sel nädalal oli kiri juures, et ühe kliendi kohta max 10 pakki :)
Netcat
Postitusi: 1930
Abikokk
2011-09-14 13:22:24
Järve säästaris üliküpsed Iisraeli mangod ja 1,5L Värska originaali kuuspaki sooduspakkumine.

Elu on ebakindel. Söö magustoit kõigepealt.

Netcat
Postitusi: 1930
Abikokk
2011-10-31 13:59:53
Värska on soodushinnaga Prismas. Kui keegi viitsib siia veel tänase päeva jooksul tähendada, kus Tallinnas on müügil musti spagette (vms mustaks toonitud pastat) olge palun head. Ma _tean_ et olen seda hiljuti kusagil kesklinna poes näinud, aga ei mäleta enam, millises nimelt.

Elu on ebakindel. Söö magustoit kõigepealt.

<< 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 >>