Hinnavaatlus

Zapxpxau
Postitusi: 1409
Abikokk
2011-07-25 13:25:27
Ma ei leia, et toit peaks olema megaodav, inimesed lähevad niigi järjest jämedamaks, ju siis on mida vitsutada, aga jah palgaerinevus on nii suur, et *piiks*.

Zap*

pk
Postitusi: 60
Kokaõpilane
2011-07-26 16:09:50
No ega valdav enamus inimesi rohkem küll nüüd sööma ei hakkaks seetõttu, et rohkem süüa osta jaksab. Jämedamaks lähevad pigem inimesed seetõttu, et ka meil hakkab asi liikuma sinnapoole, et madalama sissetulekuga ringkondadel ei ole võimalust normaalset sööki osta, tihti ka puuduvad teadmised toorainest ja valmistamisest seetõttu, ja nii tulebki välja, et peab neid kõige odavamaid makarone praadima ja halli pekisousti keetma (paljudele värskelt teadlikumatele, eks, veel mõnus koht keele teritamiseks a la mannimakaroonid, kuigi asi naljast kaugel ju..!). Ühesõnaga, täisväärtuslik toit peaks siiski olema mõistlikkuse piiris odav. Suhkur küll otseselt sinna alla ei kuulu, tõsi. :)
Seenekas
Postitusi: 2193
Abikokk
2011-07-27 10:14:28
Suhkur on ikka hooajaliselt päevakorras, pk. :) Praegu on hoidistamiste aeg ja meie pere sissetehtava koguste juures on see hetkel paras suur kulu.
Enely100
Postitusi: 400
Abikokk
2011-07-28 08:24:21
Mul õde lasebki äial Soomest tuua. Tean, et õe äi toob veel mitmele naabrimemmele ka. Just oli juttu, et kui ta muidu ostab suhkurt 0,75-0,80 eest, siis praegu pidi soodukatega saama 0,69 eest kuskilt.
ErleS
Postitusi: 339
Abikokk
2011-07-28 09:23:22
Ühest küljest on ju õigus, et inimesed muutuvad järjest paksemaks. Kuid pigem on reaalsus see, et tõsiselt ülekaalulised on sageli just vaesemad kodanikud. Paar päeva tagasi sattusin lugema ka artiklit, kus mainiti Tervise Arengu Instituudi hiljutist uuringut, mille kohaselt on meil ülekaalulised just vaesemad inimesed ja muulased. Ka teistes riikides on üldjuhul nii, et haritumad ja jõukamad inimesed (kellel on ju rohkem raha toidu ostmiseks) on saledamad. Ilmselt on seal ka muud põhjused nagu teadmiste puudumine, ükskõiksus, mugavus jms, miks end paksuks süüakse. Kuigi suhkurt ei saa pidada tervislikuks tooteks, võib kodust moosi selleks vist pidada küll. Seega on eestlaste mure suhkru hinna pärast arusaadav. Kui tooraine hinnad kallinevad, siis mõjutab see küll igaüht. Ka neid, kes tahavad tervislikult toituda ja saledad püsida. Mind teevad kurvaks ka hinnad turul, mis on meeletu hüppe teinud. Eelmine nädal maksid vaarikad Viljandi turul 7 eurot/kg - see on ju 110 krooni! Mäletan, et üle-eelmine suvi keetsin murelitest (küll välismaistest) moosi, hind oli Keskturul ca 25 kr/kg. Sel aastal maksin 3.80 eurot/kg. Aprikoose ostsin eelmine aasta vist hinnaga ca 25 kr/kg, sel aastal 2.50 eurot. Jne. Võibolla magasin kõige magusamate hindadega aja maha, kuna olin puhkusel, aga siiski. Ostmata ma ei hinna pärast ei jätnud, sest moosi ju tahaks, aga ükskõikseks ka nende hindade nägemine ei jäta. Ahjaa, ja see Sunnuntai jahu, mida eespool mainisin, et Viljandi Maksimarketis oli 1.90, oli eile Prismas lausa 2.09, samas kui Soome Prismas 1.39...
Zapxpxau
Postitusi: 1409
Abikokk
2011-07-28 11:15:57
Viimatine uuring näitas, et üle 30% eestimaalastest on ülekaalulised. Ma isegi jahmusin kergelt, sest see on päris suur protsent juba! Ma ise arvan, et pigem on "süüdi" jah mugavus, laiskus, lollus jne. Selliseid eksperimente/telesaateid on tehtud mitmes riigis, kus samamoodi vaesemad perekonnad (kel tihti väga ülekaalulised lapsed) räägivad, et ei jaksa osta tervislikku toitu jne, aga tegelikult kui panna nad kaamera ette ja lasta neil näidata, mida nad ostavad ja mida söögiks valmistavad, siis :O Jamie tegi ju ka midagi sarnast. Näiteks võetakse mingi purgisupp, selle asemel, et ise juurvilju osta ja suppi teha. Keegi 90nendaid veel mäletab? Inimesed olid palju vaesemad ja oli palju vähem toiduainete valikut poes? Ma käisin küll alles koolis siis, aga krõpsupakid ja koolapudelid olid siis vähestel lastel koolis kaasas. Puhvetit polnudki.

Zap*

Netcat
Postitusi: 1930
Abikokk
2011-08-05 16:44:26
90datel polnd lihtsalt enamikul lastest raha pidevalt krõpsu osta. Ma mäletan, me kutsusime jäätise ostmist "investeeringuks".

Elu on ebakindel. Söö magustoit kõigepealt.

Netcat
Postitusi: 1930
Abikokk
2011-08-05 16:58:49
Täheldaks siia üle pika aja mõne vaatluse kah üles. Valio must gouda on taas letile paisatud. Ma peaaegu hüüdsin halleluuja, kui nägin. Ostsin ära hinda vaatamata. Ja Stockmannis on Appletizer hetkel väga soodsa hinnaga. Akadeemia tee uues Konsumis oli paar päeva tagasi väga häid tumedaid viinamarju. Üldse, see et sinna Kadaka ja Akadeemia nurgale on autopoe asemele Konsum tekkinud, on omaette vaatlust väärt. Pood on lahti 9-22 ja poe juurde kuuluvad ka lillepood ja apteek, mis suletakse küll vist varem. Valik on üldiselt päris okei, v.a kondiitrilett (mis on seni olnud 100% kräpp, kuigi sel nädalal nägin esimest korda koogiletis ka Pihlaka kohupiimakooke, mis on tore areng), pakendamata liha/kala lett (kuidagi kahtlane on seal kõik, aga vbla on see kuumusest) ja ürte pole muidugi praktiliselt üldse. Valmistoite ei tasu isegi mainida vist.

Elu on ebakindel. Söö magustoit kõigepealt.

ErleS
Postitusi: 339
Abikokk
2011-08-05 22:01:33
Kui Stockmannist juttu tuli, siis seal oli ka Maldon sool soodushinnaga - 3.90 eurot.
Fre
Postitusi: 1233
Abikokk
2011-08-12 11:02:12
Kiire küsimus - ega keegi ei ole märganud Tallinnas soodushinnaga (või lihtsalt hea hinnaga) sea kaelakarbonaadi (vm liha millest saaks ise suurema koguse grillimiseks marinaadi panna). Kammisin praegu läbi kõigi kaubanduskettide pakkumised ja leidsin et ainull Maximas on soodushinnaga. Sealt aga on kunagi saadud väga neg kogemused lihaga (mingi Hispaania jõledus) - teist korda ei tahaks.
<< 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 >>