NAMI-NAMI SUUR VEETEST

Kirsike
Postitusi: 1359
Abikokk
2009-07-04 11:52:31
Meil ka see vahva üritus tehtud :) Algul pidi tegema seda neli sünnipäevalist, siis kaks loobusid, aga õnneks sattus üks külaline nii hasarti, et tegi ka testi ära. Nii et tulemused on kolme inimese keskmine. Natalie tegi ka testi, aga tema tulemusi ma ei võtnud arvesse ;) Ta ei hinnanud numbritega, vaid väljendas end sõnaliselt :D :D hindamistulemused tal jäid vahemikku puhas-magus-soolane-pehme-kare-tavaline-hea-vahepealne-imelik-rõve :D :D Aga meie võtjaks sai ülekaalukalt VITTEL 44 p siis: Evian 35,4 p Saaremaa 33,4 p Dolomia 23,4 p Vichy 14 p Vichy kohta tuli tõesti väga viletsaid kommentaare, eriti maitse osas. Arvati, et esimesed kolm vett olid suht sarnased, aga viimased kaks viletsad. Igavesti vahva üritus oli!

Lindude toitmine

Zapxpxau
Postitusi: 1409
Abikokk
2009-07-05 17:09:36
Testisime seitset vett. Lihtsalt sportlikust huvist. Kodus juhtus olema paar pudelit Perrier ja Finé. Huvitav oli just seepärast, kas kallis Finé on kuidagi nii palju parem. Noh, paistab, et ei ole. Need tulemused on muidugi mitteametlikud. Võitjaks tuli Perrier. Täiesti mitteametlikult 45.5p Teiseks Evian. 42p Kolmandaks Finé. Täiesti mitteametlikult 40p Neljas koht Vittel. 38p Viies koht Vichy. 36.5p Kuues koht Dolomia. 34.5p Seitsmes koht Saaremaa. 32p Seega ametlik järjestus on niisugune: Evian Vittel Vichy Dolomia Saaremaa Peab ütlema, et olime väga konservatiivsed hindajad, ei kümneid ega ühtesid-kahtesid. Vett meist keegi tavaliselt niisama paljalt ei joo ka, ikka sortsu mahlaga. Aga veed on ikka päris erinevad.

Zap*

Aurora
Postitusi: 598
Abikokk
2009-07-06 20:05:23
Sain ka testiga ühele poole. Ettevõtmises osales 4 naist (ses suhtes ei oska öelda, kas meessoost isikute vee-eelistused võiksid erineda), kohtade jagamisel oldi üsna üksmeelsed. Ja järjestus sai: 1. Evian 2. Dolomia 3. Saaremaa 4. Vichy 5. Vittel Punktisummad olid seejuures üsna võrdsed.
Netcat
Postitusi: 1930
Abikokk
2009-07-07 13:30:16
Mul sai just enne jaanipäeva tehtud kahe osalisega test ja siis ma jäin täiega haigeks. Tulemused said kirja ka, aga pole seni veel sedeleid üles leidnud, otsin paaniliselt.

Elu on ebakindel. Söö magustoit kõigepealt.

Eva
Postitusi: 771
Abikokk
2009-07-09 14:13:28
Suurem veetestimine on meil homme plaanis, kuid viisin täna omapäi läbi väikese katsetuse rohelise tee tegemise osas - kokku kuue erineva veega (kaasasin lisaks eelpoolnimetatutele ka Saku Lätte vee). Neli kannu läks pliidil tulele, üks veekeetjaga kuumenema, Saku Läte tuleb veeaparaadist ise paraja ehk 85-kraadise kuumusega. Lasin veed niipalju kuumenema, et esimesed mullid hakkasid tulema, võtsin pliidilt ja jätsin minutiks puhkama. Samal ajal olid ette valmistatud kuus klaasi, millede põhjas võrdses koguses rohelist teed (kasutasin värsket, ent üsna tavalist turult ostetud n-ö farmeriteed). Tee sai klaasis valmida enam-vähem samakaua ehk siis kanguse poolest teed oluliselt ei erinenud. Üllatus oli suur, et teiste hulgast näitasid end teistest olulisest paremini Evian ja Vittel. Tee oli mõnus pehme, nii nagu üks tee olema peab. Teistega oli üsna kirbe maitse juures, kellel vähem, kellel rohkem. Järjestus: 1. Evian 10 2. Vittel 9 3. Saku Läte 5 4. Dolomia 3 5. Saaremaa 1 6. Vichy 1

http://www.perenaine.ee/

Eva
Postitusi: 771
Abikokk
2009-07-10 23:06:29
Meie veetesti tulemused (osales 5 inimest): 1. Saaremaa (233) 2. Vittel (218) 3. Dolomia (217) 4. Vichy (214) 5. Evian (212)

http://www.perenaine.ee/

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2009-07-14 14:42:05
Täna potsatas postkasti soomekeelse Glorian Ruoka & Viini augustinumber (numero 62, 5/2009) ja seal oli lühike artikkel Vedellä on väliä (lk 71). Artikli autor, tuntud soome veinispets Essi Avellan oli hiljuti ühe Rootsi firma palvel läbi viinud veetestimise, kus võrreldi erinevaid vesi ning hinnati vee mõju veini maitsele. Kõik proovitud pudeliveed ning tavaline kraanivesi, mida veinitestimise käigus prooviti, mõjutasid veini maitset negatiivselt (vein maitses ebapuhtamalt). Seevastu filtreeritud vee (restoranidele mõeldud FRESH filtreerimissüsteemist läbi käinud vesi) puhul maitsesid ka testitud veinid paremini ja puhtamalt. Igatahes sai senisest kraaniveejoojast Essi Avellanist hetkega filtreeritud vee pooldaja :) Soomes saab kohapeal filtreeritud vett restoranides Chez Dominique, Demo & Olo ning kõikides Radisson Blu keti restoranides.
Netcat:
Mul sai just enne jaanipäeva tehtud kahe osalisega test ja siis ma jäin täiega haigeks. Tulemused said kirja ka, aga pole seni veel sedeleid üles leidnud, otsin paaniliselt.
Netcat, kas leidsid oma testitulemused üles?

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Kaare
Postitusi: 197
Abikokk
2009-07-19 14:54:18
Võtsin õe kampa ja tegime ka lõpuks veetesti ära. Minul ülekaalukas võitja Evian ja kaotaja Vichy, õe arvates parim vesi Dolomia ja kõige vähem punkte sai Saaremaa. Aga kokkuvõttes siis järjestus selline: Dolomia 40 p Evian 39 p Vittel 32 p Saaremaa 31 p Vichy 27 p Dolomia ja Vichy olid väikese mulliga. Vichy lõhn ja maitse tundusid hapukad. Õe hilisem kommentaar, et lausa murumaitsega :) Saaremaa tundus kuidagi soolane. Aga teised veed olid küll sarnaselt puhtad, värsked ja head.

Koopatibi küpsetab...

Netcat
Postitusi: 1930
Abikokk
2009-07-20 14:56:45
Testi tegime kahe osavõtjaga, vett maitsesime soovituse kohaselt veiniklaasidest toatemperatuuril. Kõik osalenud veed olid mullita ja 0,5 liitrises plastpudelis. Välimust me hinnata ei osanud, kuna kõik veed paistsid ühtmoodi selged, seega said kõik 10 p kirja selle eest. Ka lõhn oli enamasti 10 punkti vääriline. Üllatusvõitjaks osutus testis osalenud vetest kõige odavam - Saaremaa, mis meeldis meile mõlemale. Kahju, et seda restoranides enamasti ei pakuta. Saaremaale sekundeeris väga napilt Evian, mis sai minult ainsana 10 maitse eest, aga järelmaitse ja tunne olid Saaremaal paremad. See oli teine suur üllatus, kuna seni olin millegipärast veendunud, et Eviani maitse on liiga lame. Ju olen saanud liiga kaua pudelis seisnud vett. Dolomia meeldis kaasjoojale päris hästi ja sai miinuseid vaid lõhna eest. Minu arust oli lõhnaga kõik ok, aga ülejäänu jättis pisut ebamugava mulje. Ei olnud ootuspärane. Meile kummalegi ei meeldinud Vittel, mis kinnitas minu arvamust, et seda vett ei tasu restoranis tellida, ja Vichy, mida ma kunagi varem polnud proovinud, sai kõige madalamad punktid maitse eest ning kutsus ainsana esile reaktsiooni "uhh, mis see veel on", eristudes teistest vetest tuntava mulli ning soolaka maitsega. Minu punktid: Saaremaa 49 Evian 47 Dolomia 41 Vittel 40 Vichy 37 Kaasjooja punktid: Evian - 50 Saaremaa - 50 Dolomia - 47 Vittel - 40 Vichy - 36

Elu on ebakindel. Söö magustoit kõigepealt.

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2009-07-22 16:02:54
Esmalt tänud kõigile, kes veetestis ühel või teisel moel kaasa lõid!! Ühtegi selget võitjat vete seas välja ei kujunenud - ei saagi, sest maitsed on erinevad - aga kindlasti jõudsid kõik osalejad arusaamisele, et veel ja veel on vahe sees :) Veetestil osalesid Tziiki, Frieda, Kirsike, Zapxpxau, Aurora, Eva, Koopatibi ja Netcat ning kõik saavad ka lubatud Appletizeri-Dolomia trio. Aga selleks vajan infot, kes pealinnas, kes mujal. Kui registreerumisel esitatud andmeid uskuda, siis Tallinn: Kirsike, Eva, Netcat Tartu: Tziiki, Frieda, Aurora, Koopatibi Saaremaa: Zapxpxau On mul õigus? Ja kas mitte-pealinlased on millalgi lähiajal Tallinnasse tulemas? (Zapxpxau - ka Sinu raamat Kirg.Toit on endiselt minu käes :O)

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 >>