NAMI-NAMI SUUR VEETEST

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2009-06-17 14:33:27
Zapxpxau:
Ma tahan küll proovida, eeldusel, et ma kõik sobivad veed üles leian. Ise kahtlen kas seda Dolomia vett Saaremaal on, aga eks nädalavahetusel paistab.
Tore :)

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Netcat
Postitusi: 1930
Abikokk
2009-06-20 16:14:24
Minu veetestimine ootab senimaani sobivat joogikaaslast - iseendale on pimetesti kuidagi raske korraldada ju. Järgmise nädala alguses teeme ära.

Elu on ebakindel. Söö magustoit kõigepealt.

Netcat
Postitusi: 1930
Abikokk
2009-06-20 16:17:17
Pille:
Netcat:
Dolomia oli täitsa saadaval nii suurte kui väikeste pudelitega.
No siis olen mina ikka täitsa pime. Käisime nädalavahetusel Kaubamaja toiduosakonnas ja ma spetsiaalselt otsisin, aga ei leidnud :(
Ehk oli otsas, aga eeldusel, et sa lihtsalt valest kohast vaatasid, siis olid nad mitte jogurtinurgast alates esimeses vahes (kus värskad ja bonaquad jms on) vaid järgmises, sinna siidrite poole.

Elu on ebakindel. Söö magustoit kõigepealt.

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2009-06-21 17:27:17
Netcat:
Pille:
Netcat:
Dolomia oli täitsa saadaval nii suurte kui väikeste pudelitega.
No siis olen mina ikka täitsa pime. Käisime nädalavahetusel Kaubamaja toiduosakonnas ja ma spetsiaalselt otsisin, aga ei leidnud :(
Ehk oli otsas, aga eeldusel, et sa lihtsalt valest kohast vaatasid, siis olid nad mitte jogurtinurgast alates esimeses vahes (kus värskad ja bonaquad jms on) vaid järgmises, sinna siidrite poole.
No vott. Ma vaatasin väga hoolikalt veeriiulist :) Aga käisime täna Lasnamäe Prismas ja mul on nüüd kõik viis vett olemas. Täna õhtul teeme testi ära :D

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Kirsike
Postitusi: 1359
Abikokk
2009-06-21 20:42:41
Mina kavatsen testida järgmise nädala vahetusel. Loodan mehe ka pehmeks rääkida, et siis oleks kaks testijat :)

Lindude toitmine

Tziiki
Postitusi: 801
Abikokk
2009-06-21 21:32:18
minul veetest tehtud :) esimesel võimalusel panen tulemused siia kirja ka

As for butter versus margarine, I trust cows more than chemists :)

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2009-06-21 21:39:30
Tehtud! Täna käisid külas kaks sõpra ja enne söömaasumist tegime veetesti. Kõik veed olid plastpudelites, Dolomia leidsime pika otsimise peale lõpuks täna Lasnamäe Prismast. Protsess ise oli üsna lõbus (kuigi võtsime ülesannet täie tõsidusega), sest vee värvi ja lõhna hindamine on üsna keeruline :) Huvitaval kombel oli meil selge üksmeel parima ja halvima vee osas. Punktid jaotusid siis järgmiselt (koondhinne nelja inimese poolt, sh mina ja Kristjan oleme siis ka nami-nami kasutajad. Sõbrad pole julgenud nii radikaalset sammu veel astuda): [b]EVIAN - 42 punkti DOLOMIA - 39 punkti SAAREMAA - 36 punkti VITTEL - 35,75 punkti VICHY - 25,75 punkti[/b] (tegelikult olid punktid 168-156-144-143-103, aga ma jagasin neljaga, et saada keskmine hinne) Välisvaatlus: Vichy oli väga tiheda pisikese mulliga, Dolomial oli samuti nõrk mull (kuigi mõlemad olid n-ö mullivabad). Värv oli kõigil selge ja puhas. Evian sai kõigilt neljalt "žüriiliikmelt" kõige enam punkte. Vichy sattus meil viimaseks testitavaks veeks (meil oli viis klaasi rivis ja siis järjest vaatlesime-nuusutasime-maitsesime-hindasime) ja pani meid maitsmisvoorus kõiki nina krimpsutama. Seal oli ikka oluline maitsevahe (ja seda mitte Vichy kasuks). Viimane paneb mind kahtlustama, et äkki oli siiski mõeldud mingit väljamaist Vichy vett? Kahjuks on testi vahendaja hetkel kaugel-kaugel mägede ja merede taga ja ei saa täpsustust küsida.. Üldine hinnang oli selline, et esimesed neli on kõik joodavad, viimast aga teab vältida (ei sugugi parem, kui kohalik kraanivesi).
Tziiki:
minul veetest tehtud :) esimesel võimalusel panen tulemused siia kirja ka
Oo, põnev. Ootan huviga, et kuidas Sinu ja meie veekogemused sarnased või erinevad on :) Ootan siis Kirsikese, Netcati, Zapxpxau ja teiste arvamusi-hinnanguid ka!!

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Netcat
Postitusi: 1930
Abikokk
2009-06-22 00:14:30
Seda et Saku Vichy ongi minu teada kraanivesi... niisamuti kui Bonaqua. Nad küll on maitseks sinna mingeid soolasid lisanud, aga arvatavasti ei veeta vett tehasesse mitte tünniga, vaid eks ta linna veevärgist tuleb :) Saku vähemalt rõhutab, et tegu on põhjaveega. Aga ka enamik "välismaiseid" Vichy veesorte (nagu Soome Vichy Original näiteks) on kunstlikult toodetud mineraalveed, mis üritavad järgi aimata seda originaalset, Vichy allikatest pärit naturaalse mulliga mineraalsooli sisaldavat vett. Ehk "Vichy vesi" on lihtsalt mulliga, soolaka mineraalvee sünonüüm.

Elu on ebakindel. Söö magustoit kõigepealt.

Tziiki
Postitusi: 801
Abikokk
2009-06-22 00:14:40
Kohe kui veetestist lugesin, turgatas mulle pähe üks idee...nimelt oli tulemas mu noorema õe keskkooli lõpetamine ja seega oli oodata väikest aiapidu pereringis...ja et üks pidu ilma tegevuseta ikka õige pidu ei ole :) , siis mõtlesingi seltskondliku meelelahutusena läbi viia veetesti. Hommikul andsin kõigile hoiatuse, et aktuselt tulles keegi süüa ei tohi, kuna soovin nendega läbi viia ühe eksperimendi (rohkem ei öelnud midagi :D )...see tõi kaasa mõnusa ärevuse...aeg-ajalt ikka küsiti mu käest, et mida "hullu" ma nendega teha plaanin :D oi kui näljased nad kõik olid...aga seda paremini maitsesid hiljem söögid ja seda rohkem mõminat ja kiidusõnu oli kuulda :P Nii, minu tulemused siis siin: ma nüüd tegin need kokkuvõtted pisut teisiti kui Sina, Pille... Vastajaid oli 8-3 meest, 4 erinevas vanuses neidu-naist ja üks 10-aastane poiss. Osalejad ei teadnud absoluutselt, mis veed testis osalevad (mina osa ei võtnud, kallasin vett pokaalidesse)-seega oli tegu tõelise pimetestiga-ning aeg-ajalt tekkis neil kahtlus, et äkki ma hoopis petan neid ja et tegelikult on tegemist hoopis kraaniveega ja nemad rumalad "tunnevad" maitse- ja lõhna erinevusi :D . Igas kategoorias liitsin saadud punktid ja jagasin 8-ga. Evian-pika puuga ja kõrgelt hinnatud...I koht-36,66 punkti Vittel-minu jaoks täiesti tundmatu vesi ja seega üllatuslik tulemus-II koht-35,875 punkti Saaremaa-III koht-31,375 punkti Dolomia-meie hulgas heakskiitu kohe üldsegi ei pälvinud-IV koht-30,80 punkti vichy-väga kehvaks tunnistatud-V koht-30,375 punkti Toon välja ka kategooria võitjad: Välimus-Evian 10st võimalikust 8,125 punkti (madalaim-Dolomia 6,375 p.) Lõhn-Evian 7,375 p (madalaim-Vichy 5,375 p.) Maitse-Vittel 7,25p (madalaim-Dolomia 5,875) Tunne-Evian 7p (madalaim Vichy ja Saaremaa 5,5 p.) Järelmaitse-Evian 7,286 p. (madalaim Dolomia 5,429 p.) tihti kurdeti plastikumaitset, ühe vee puhul mainiti sinakat värvust ja kõigile oli üllatuseks Vichy mullid... igatahes põnev ettevõtmine oli :)

As for butter versus margarine, I trust cows more than chemists :)

Zapxpxau
Postitusi: 1409
Abikokk
2009-06-26 12:22:54
EDIT: Vittel check Evian check Dolomia check Saaremaa check Leedu Vichy check Perrier check PS. Miks Prantsuse Vichy vett kuskilt ei paista? Tahtsin väga teha võrdluse vale-Vichy vs originaal-Vichy. Kui juba siis juba, noh.

Zap*

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 >>