Nõmme turg, Tallinn

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2011-04-21 15:32:35
Netcat:
Kas keegi teab, kas Nõmme turg on riigipühadel lahti?
Facebook aitab ;)

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Fre
Postitusi: 1233
Abikokk
2011-08-14 23:42:06
Ma ei teagi kas see on "poest positiivset" või "Nõmme turg" aga no mitte ei saa oma vaimustust vaka all hoida. Nimelt ostsin reedel Sigwari putkast sea kaelakarbonaadi. Seal on varemgi ostetud lihatükke tellimise peale tükeldatud/ viilutatud, aga seekord sain eriliselt positiivse kogemuse osaliseks. Nimelt sattus mulle liha viilutama eriti proff noormees, kes oma kaardus noaga suutis lõigata täpselt ühepakse ca poole sentimeetriseid lõike - millegipärast tekkis paralleel samurai ja mõõgaga, kuigi see pole adekvaatne võrdlus. Järgmiseks päevaks sai ettevalmistatud toorainest parim grill-liha, mis meie aias valminud ja õhukesed tükid olid just sobivad selleks et väikese ja mitte eriti tegusa grilli peal rohkem kui 20 pealist jõuku väledalt lihaga varustada.
Netcat
Postitusi: 1930
Abikokk
2011-08-26 14:40:52
Põldmarju oli mõned nädalad/nädalavahetused tagasi Nõmme turul murdu.

Elu on ebakindel. Söö magustoit kõigepealt.

Netcat
Postitusi: 1930
Abikokk
2011-08-29 20:10:20
Laupäeval, 27. augustil põldmarju enam ei olnud. Olid pooltoored pohlad, üks mustika- ja astelpajumüüja, ühel oli veel punaseid sõstraid, aga üldiselt on turul praegu õunaaeg. Ja välismaistest viljadest eelkõige ploomiaeg. Kodumaised tomatid näevad juba väga kurvalt üleküpsend välja.

Elu on ebakindel. Söö magustoit kõigepealt.

Petu
Postitusi: 175
Abikokk
2011-10-27 15:21:17
Vaat' selle endise lihamaja metsapoolses nurgas on üks mahelihapood, uksest sisse minnes jääb see vasakut kätt, ja kui ma sealt täna hommikupoole mööda läksin, siis seal oli akna peal silt, et tallekeeled on täna soodushinnaga ja siis ma neid muidugi ostsin. Ja sinna jäi minust neid veel ja kui pole veel ära ostetud, siis jagub võibolla veel teilegi. Mul igatahes pott podiseb juba :)

http://www.facebook.com/peeter.raudvere

Netcat
Postitusi: 1930
Abikokk
2011-10-31 13:54:24
Turul on endiselt õunaaeg ja jõhvikaaeg. Üks müüs veel kukeseeni. Mainimistväärt on kodumaise muskaatkõrvitsa müükiilmumine, seni ajasin seda tulutult taga. Päris ilusaid kaalikaid, pastinaake, sellereid ja muid selliseid juurikaid on ka. Nagu alati, leiad selle kõige ilusamate kaalikate müüja siis, kui oled juba kellegi käest ussitanud juurikad ära ostnud. Välismaistest viljadest teevad praegu turul ilma peamiselt hurmaad, Moldova viinamarjad ja granaatõunad. Viimaste hind on küll palju kõrgem kui poes ja kuna värvi ning kuju järgi tundub olevat sama partiiga tegu, siis soovitan need poest soetada. Praegu on mitmes poes ka granaatõuna sooduspakkumine. Ahjaa, infoks et see Saida ja Nõmmiku talu kohupiimadega kauplev putka müüb ricottat vähimalt 500g kaupa. Mul oli just 75g vaja, arvasin et ei tasu poest tervet pakki osta kui turult kaaluga saab täpselt nii palju kui tarvis, aga tutkit.

Elu on ebakindel. Söö magustoit kõigepealt.

Blondie
Postitusi: 459
Abikokk
2012-05-19 16:37:29
Käisin üle pika aja Nõmme turul (no ei jää tee peale, kui aint nädalavahetusi vahel Tallinnas veeta, kunagi sai palju käidud, kui päriselt Tallinnas elasin) - milline pettumus! Ma olin kuulnud küll, et mõttetu, aga need tuimad putkad ja maikuine avaturg, kus olid vaid Leedu redis ja Hispaania maasikas, tegid ikka meele mõruks. Kaasa ei aidanud ka turu keskel aset leidev süldibändi kontsert... Lõpuks aga koperdasin plangu ääres (üritasin jalgrattaga turu keskosa lõpuks vältida) ühe toreda vanaproua otsa, kes oma talu (Keevalliku?) kraami müüs ja sain lisaks karulaugule (seda muideks Tartus praktiliselt turul ei ole) veel ka imelisi kevadel korjatud jõhvikaid. No midagi nii head pole ammu-ammu saanud! Ei oskagi millegagi võrrelda, võib olla veid Eiswein'iga veinimaailmaga paralleeli tõmmates. Hoopis midagi muud, kui sügisel - tõeliselt sügav maitse. Tädi kurtiski, et ta puksiti Hispaania-maasika-müüjate poolt "peatänavalt" sinna plangu äärde ja tema vanad püsikunded ei leia teda enam üldse üles. Karm olelusvõitlus tundub turul käivat... Nii et järeldus Nõmme turu kohta - üldiselt meenutab ava-supermarketit, aga sisaldab ka varjatud pärleid.
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2012-06-17 10:53:04
Mina käisin üle tüki aja Nõmme turul, seda siis reede hommikul. Siseturg oli ilusa ilma tõttu (?) üsna nadi, mõned üksikud letid vaid kaupa täis. Õues käis see-eest agar kauplemine. Oli Mustika talu kodumaiseid maasikaid (hind endiselt 4 euri väike ja 8 euri suur karp - hind langevat kohe, kui põllumaasikad valmis saavad), päris palju kodumaiseid noori köögivilju ja eriti rõõmustasid kodumaised (väidetavalt) esimesed kukeseened. Sõrmeotsasuurused, kilohinnaga 20 eurot, aga mul oli vaja 16 inimese lambaroa garneeringuks ja siis piisas täpselt 7-eurosest karbitäiest. Nii vara ei olegi kodumaiseid kukeseeni varem müügil näinud, tavaliselt on need jaanipäevaks turulettidele jõudnud..

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 >