TOIDUFOTOGRAAFIA e. kuidas pildistada toitu

Spidur
Postitusi: 443
Abikokk
2009-01-23 17:36:41
mina avastasin omaenda kodust nüüd ka lihtsa abimehe, mis meil siin vähemalt aasta muudel eesmärkidel kasutust leiab. nimet õhtusel ajal on minu valgustiks pildistamisel meie A4 valguslaud, mida muidu kopeerimiseks kasutame, aga fotoinimesed vist slaidide vaatamiseks tarvitavad. Väga mõnus, mahe ja päevavalgusele sarnane tulemus.

Elina tegemised

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2010-03-23 08:11:03
Artikkel BlogHeris: Food Photography Through A New Lens

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2010-11-13 09:39:05
Fre:
Netcat:
http://home.uninet.ee/~netcat/fileed/lasanje2.jpg PPS: Aargh mida ma teha saaks, et kõik minu lasanjepildid nii kollased ei tuleks, aarghhhh
Rohkem spinatit?
Ja fotod on ilmselt liiga kollased, sest kaamera "white balance" režiim on valesti määratletud. Kontrolli, et see oleks Sul timmitud vastavalt Su tubastele valgusoludele või siis vähemalt automaatse peal..
Eva:
Toon ühe näite fototöötlemisest, esimene pilt originaalis, pildistatud täna kell 15 paiku kui väljas hakkas juba hämarduma (sinised toonid pildi peal). Kasutasin reflektorit (see peegeldas aknast tulevat valgust), säriaeg 1 sek (ava automaatne ehk 1/20), abiks statiiv, ISO 500, objektiiv 50 mm. Pildistatud RAW failina. http://farm4.static.flickr.com/3533/3176202141_1ecd06c7d2_m.jpg See pilt on originaali töötlus - esmalt muudetud valge tasakaalu (soojem temperatuur, et tasakaalustada külma ehk sinist tooni). Pilti helendatud nii RAW-is kui Photoshopis juba JPG-na. http://farm4.static.flickr.com/3467/3177034468_5008655c9f_m.jpg
Eva - kuna Su Flickri pilte enam ei kuvata, siis ei näe me ka Su näidisfotosid. Kas oleks võimalik neid ehk muul moel üles panna? (Kasvõi mulle saates). Oleks kindlasti suureks abiks..

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Netcat
Postitusi: 1930
Abikokk
2010-11-13 13:58:03
Pille:
Ja fotod on ilmselt liiga kollased, sest kaamera "white balance" režiim on valesti määratletud. Kontrolli, et see oleks Sul timmitud vastavalt Su tubastele valgusoludele või siis vähemalt automaatse peal..
Ongi automaatse peal. Piinlik tunnistada, aga need pildid said veel isegi järelkorrigeeritud, niipalju kui käsitsi RGB balansiga nikerdades suutsin. Sa ei taha teada, kui punakollased ja pimedad nad enne seda olid...
Pille:
Eva - kuna Su Flickri pilte enam ei kuvata, siis ei näe me ka Su näidisfotosid.
See toobki meelde ühe mure, millest peaks küll ehk hoopis arenduse all kurtma, aga küsiks siiski siin. Kas on mingit võimalust ühe hoobiga muuta kõigi minu seni postitatud pildilinkide aadresse või vähemalt kuidagi lihtsasti kõik need lingid üles leida, et saaksin käsitsi parandada, kui serveri nimi vahetub?

Elu on ebakindel. Söö magustoit kõigepealt.

Sweedie
Postitusi: 66
Kokaõpilane
2011-01-23 10:31:42
et algajaile teemat mitte väga keeruliseks ajada, siis ilma peegeldit ja hajutit ostmata on ka tegelikult võimalik kaunist pilti teha, kuid peegeldada siiski oleks vaja. Sel puhul on abiks tavaline a3 valge paber, mis ilusasti samamoodi valgust peegeldab. Samamoodi ei pea välgu hajutiks midagi muud keerulist tegema, kui endale a4 paberist ja pisikesest kleeplindist selle üles ehitama. Kes objektiivi ei raatsi osta, siis tavalised kit 18 - 55mm objektiivid, mis aparaadiga kaasa tulevad - neist annab ikka päris palju head kraami välja pigistada, tuleb ainult oma peegelkaameral avaarv nii väikseks keerata kui võimalik ning objektiivi zoom nii kaugele keerata kui võimalik, siis jääb taust udune/udusem. Kõige parem ja lihtsam tarkvara pilditöötluseks on endiselt adobe lightroom (nüüd väljas versioon 3.midagi.. täpselt ei mäleta). Oijah, kõik see tuletab mulle meelde lubadust, et lubasin tartus kunagi korraldada toidufoto kursuse algajatele/koos klassikaliste prantsuse dessertide valmistamise kursusega, aga aega jäi väheks. siit tundub, et võiks selle siiski ära teha.

Minu hõrgutised: http://retseptikatel.blogspot.com

Heleen
Postitusi: 302
Abikokk
2011-01-23 12:26:39
[1quote]Oijah, kõik see tuletab mulle meelde lubadust, et lubasin tartus kunagi korraldada toidufoto kursuse algajatele/koos klassikaliste prantsuse dessertide valmistamise kursusega, aga aega jäi väheks. siit tundub, et võiks selle siiski ära teha.[/quote] Kiidan mõtet!! Kui võimalik, tuleks isegi ju... :D

Armastus käib kõhu kaudu :)

Veronika
Postitusi: 237
Abikokk
2011-01-23 14:37:04
Olen pikalt mõelnud uue fotokaamera ostmisele, aga ei suuda kuidagi otsustada, milline neist võiks olla see, mis minuga koos koju tuleb. Milliseid kaameraid ise kasutate ning millistele argumentidele tuginedes oma valiku langetasite?
Sweedie
Postitusi: 66
Kokaõpilane
2011-01-23 14:44:00
Heleen:
[2quote]Oijah, kõik see tuletab mulle meelde lubadust, et lubasin tartus kunagi korraldada toidufoto kursuse algajatele/koos klassikaliste prantsuse dessertide valmistamise kursusega, aga aega jäi väheks. siit tundub, et võiks selle siiski ära teha.
Kiidan mõtet!! Kui võimalik, tuleks isegi ju... :D[/quote] No siis peab selle vist ikka lähikuudel ära tegema :D ilmselt ka paar priipääset naminamikatele välja loosima :D

Minu hõrgutised: http://retseptikatel.blogspot.com

Sweedie
Postitusi: 66
Kokaõpilane
2011-01-23 14:46:15
Veronika:
Olen pikalt mõelnud uue fotokaamera ostmisele, aga ei suuda kuidagi otsustada, milline neist võiks olla see, mis minuga koos koju tuleb. Milliseid kaameraid ise kasutate ning millistele argumentidele tuginedes oma valiku langetasite?
Mis hinnaklassis sa otsid? Siis on mõistlik edasi vaadata, kust mida sellise hinnaga saab :) Ma võin sulle ju rääkida full-frame sensori eelistest kordajaga sensori ees ja muudest keerulistest teemadest digipeegli valimisel aga kui pole finantse paarkümmend tuhat välja käia, siis peab vaatama kust selle summa eest parimat saaks :) /tunnistab kahjuks end fotomaailmas liiga pädevaks....

Minu hõrgutised: http://retseptikatel.blogspot.com

Veronika
Postitusi: 237
Abikokk
2011-01-23 15:02:52
Sweedie:
Mis hinnaklassis sa otsid? Siis on mõistlik edasi vaadata, kust mida sellise hinnaga saab :) Ma võin sulle ju rääkida full-frame sensori eelistest kordajaga sensori ees ja muudest keerulistest teemadest digipeegli valimisel aga kui pole finantse paarkümmend tuhat välja käia, siis peab vaatama kust selle summa eest parimat saaks :) /tunnistab kahjuks end fotomaailmas liiga pädevaks....
No vat, selles see asi ongi, et tegelikult selline jutt lendaks ühest kõrvast sisse ja teisest välja ning aru ei saaks midagi :D Eelarve osas ma ei olegi mõelnud, kuid ei arva, et siin hullult raha saab kokku hoida. Ehk ainult nii palju, et väldin mõttetuid kulutusi. See ongi mu peamine eesmärk - sobilik komplekt hobifotograafile, kellel on huvi, kuid kahjuks puudub aeg, et asjasse rohkem süveneda teooria poole pealt.
<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 >>