Suhkur

Katja
Postitusi: 386
Abikokk
2008-12-17 11:10:09
Tiina:
Internetist võib teatavasti leida just seda, mida tarvis tõestada, mina leidsin rafineeritud suhkru kahjulikkuse kohta palju eestikeelest juttu järgmiselt lehelt: http://anahata.imelaps.ee/suhkur/. Keda huvitab, võib lugeda. Mõned nopped: Valge suhkur on tööstuslikult toodetud kemikaal, mida looduses ei leidu ja seetõttu ei sobi selline aine inimesele tarbimiseks. Suhkur on sõltuvust tekitav aine. Raamatus "Sugar Blues" kirjutab William Dufty: "Erinevus suhkru- ja narkosõltuvuse vahel on ainult [intensiivsuse] astmes." Kuid igal juhul on tõestatud, et (1) suhkur mängib tähtsat rolli hammaste lagunemisel; (2) suhkur põhjustab ülekaalulisust; (3) suhkru eemaldamine (igapäevasest) dieedist/menüüst on ravinud [of crippling] ülemaailmsetest haigustest, nagu diabeet, vähk ja südamehaigused. PS - ma ei ürita kedagi veenda ja kasutan ise ka rafineeritud suhkrut. Lihtsalt huvitav on...
lisaks siia juurde, et vähendasin (päris ära jätta ei ole suutnud) suhkrut oma pere menüüs eelkõige rahmeldisest poja tõttu ja menüü-muutus tegi imesid. varasemast keskendumisraskustega rüblikust, kes ei suutnud tähele panna, kuulata või tegevustele pühenduda, sai nagu imeväel poiss, kellega koos on lausa lust mängida või raamatuid vaadata. :) et siis - ei ole pahasid lapsi. on salakavalad ained, mis nende üle märkamatult võimust võtavad.

http://koogel-moogel.blogspot.com

Siirikene
Postitusi: 23
Kokaõpilane
2009-03-21 22:12:05
Kuidas te oma pruune suhkruid säilitate, et neid ikka pakist kätte ka saaks. Minu demerara ja muscovado on nii kõvad, et raiu kirvega. Ja ükskõik kui hoolikalt ja õhukindlalt ma pakke ka sulgeda ei üritaks tulemuseks on ikkagi kivikõva kamakas, millest tükke kätte saada on peaaegu võimatu.
Zapxpxau
Postitusi: 1409
Abikokk
2009-03-21 22:43:00
Siirikene:
Kuidas te oma pruune suhkruid säilitate, et neid ikka pakist kätte ka saaks. Minu demerara ja muscovado on nii kõvad, et raiu kirvega. Ja ükskõik kui hoolikalt ja õhukindlalt ma pakke ka sulgeda ei üritaks tulemuseks on ikkagi kivikõva kamakas, millest tükke kätte saada on peaaegu võimatu.
Olen täheldanud, et erinevate tootjate omad on erineva niiskusastme ja -taluvusega. Hoian keeratava kaanega purgis. Inglise firma demerara ei lähe kõvaks, samas kui odavam oli juba pakis pisut niiske.

Zap*

Tziiki
Postitusi: 801
Abikokk
2009-06-13 09:15:13
minul on selline küsimus, et millist suhkrut kasutate nt liivataigna tegemisel (kui või tuleb suhkruga vahustada)...ise olen kogu aeg ikka dansukkeri tavalist valget suhkrut kasutanud, aga viimasel ajal ei sula see mul ära ja jääb koogipõhja sisse kristallidena. kas asi on nüüd suhkrus või peaksin võiga segatud suhkrul lihtsalt kauem seista laskma?

As for butter versus margarine, I trust cows more than chemists :)

Merilin
Postitusi: 953
Abikokk
2009-06-13 12:15:51
Tziiki:
minul on selline küsimus, et millist suhkrut kasutate nt liivataigna tegemisel (kui või tuleb suhkruga vahustada)...ise olen kogu aeg ikka dansukkeri tavalist valget suhkrut kasutanud, aga viimasel ajal ei sula see mul ära ja jääb koogipõhja sisse kristallidena. kas asi on nüüd suhkrus või peaksin võiga segatud suhkrul lihtsalt kauem seista laskma?
Liivatainas ju peaksidki suhkrukristallid tundma olema - LIIVAtainas ikkagi :)? Aga suhkruga vahustamise puhuks, kuna vahustada võiks nii ehk teisiti toasooja muna, siis löön külmad munad suhkru peale lahti, segan läbi ja vahustan alles mõne aja pärast, enamasti. Sulamata pole jäänud, aga suhkur on ka vist teist marki, kuidas kunagi.

Pisike ja Pisut Segi, teadagi...

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2009-08-25 10:37:53
Lugemist suhkru kohta: Heart group: Cut back — way back — on extra sugar

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2010-08-22 19:03:55
Gunnel küsib:
Gunnel:
Palun, targemad pead, seletage mis põhimõtteline vahe on Rapadural ja indiaanisuhkrul. Kumb on tervislikum? Indiaanisuhkru kohta olen lugenud suisa tabelit, mida head ja paremat see sisaldab, kuid Rapadura kohta pole nii konkreetseid andmeid leidnud.
Ma tsiteerin alustuseks käepärast olevat Aet Trisbergi raamatut "Maitseelamused tervise heaks": "Rapadura - kuivatatud suhkruroo mahl, mida müüakse vahel suurte kamakatena, tihti ka peenelt jahvatatuna. On karamellipruuni värvi ja ka karamelli maitsega. Sobib karamellistesse küpsetistesse. indiaanisuhkur - tume ja karramellimaitsega. Valmistatakse Andide mägedes väga viljakas ja puhtas pinnases kasvatatud suhkruroost. Nimi on suhkrule antud indiaanlaste töö austamiseks. Indiaanisuhkur sisaldab kaltsiumit, rauda, magneesiumit, mangaani, tsinki, kroomi, kaaliumit, räni, fosforit, samuti A, B1, B2, B3, B6 ja E vitamiine." Mõlemad on täistoor-roosuhkrud. Ma pean tunnistama, et olen ise täielikus segaduses - veebist jäi mulje, et rapadura = panela = jaggery (viimane on mul kapis täitsa olemas) ja mingit eraldi ingliskeelset infot ma indiaanisuhkru kohta ei leidnudki. Pean korralikult otsima.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Gunnel
Postitusi: 24
Kokaõpilane
2010-08-23 15:14:59
Aet refereerib seda, mis netis saadaval on. Mulle näib, et ainus vahe on kasvukoht ja mõningane hinnavahe.
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2010-08-23 16:00:34
Gunnel:
Aet refereerib seda, mis netis saadaval on. Mulle näib, et ainus vahe on kasvukoht ja mõningane hinnavahe.
No siis tsiteerin Sulle Heidi Swansonit, populaarset USA toidublogijat (101recipes.com), kes püüab võimalikult tervislikult toituda. Heidi soovitab järgmisi magustajaid suhkru asemel. Teda lugedes jääb tõesti mulje, et rapadura ja indiaanisuhkur jms on üsna sama asja erinevad nimed, kuna kindlaid reegleid nimetamisel ei olegi. agaavinektar - kergema ja puhtama maitsega, meest vähem magus (maitse poolest). Tehakse agaavitaime mahlast (nagu tekiilagi :)). Madal GI, seetõttu eriti sobiv diabeetikutele. (Mulle ka väga meeldib, juba mitmes pudel käsil; lemmikmagustaja nt erinevate puuviljakokteilide ja smuutide tegemisel) Kasutamine: võta mahult umbes 3/4 osa agaavinektarit 1 osa suhkru asemel. Pruun riisisiirup - saadakse idandatud pruuni riisi vees keetmisel ja siis saadud segu aurustamisel. Umbes 50% vähem magus, kui suhkur Datlisuhkur - zahidi datlite keeduse redutseerimisel ja dehüdreerimisel saadud graanulid. Sobib hästi n-ö lauamagustajaks, mida pudrule puistamiseks. Üsna kallis. Toor-roosuhkrud: suur valik, märgistamine ei ole reguleeritud, kõik toor-roosuhkrud pole võrdsed. Sucanat (puhas dehüdreeritud suhkruroomahl) & Rapadura on kõige vähem töödeldud. Kahjuks on need kuivad, ebaühtlase kvaliteediga ja veidi "tolmused". Siis tulevad nt muscovado või Barbadose suhkur, Demerara suhkur ja turbinado suhkur, mis saavad oma pruuni värvi suhkruroomahlast. Spektri teises otsas on üsna töödeldud roosuhkrud, peaaegu valged (nt Florida Crystals). Vahtrasuhkur saadakse vahtrasiirupi dehüdreerimise teel. Helepruun, veidi "tolmune". Väga meeldiva maitsega, mis aitab unustada suurt auku, mis selle kalli suhkru eest tasuma pidi :) Jälle sobiv "lauamagustaja", mida puista nt jogurtile, pannkookidele, muffinitele. (Mul kapis pakk ootel, tulekski kasutusele võtta :)) Vahtrasiirup - vali PUHAS vahtrasiirup (nt poodides laialdaselt saadaolev Lyle's on maisisiirup vahtramaitsega). Puhas vahtrasiirup sisaldab olulisi mineraale (tsink, mangaan). Hooaja esimesed siirupid on eriti hinnas (märgistatud "Klass A"). "Klass B" on veidi hilisem saak, tumedam, paksem. Säilita külmkapis. Granaatõunasiirup - magushapuka maitsega. Väldi: kunstlikud magustajad, pruun suhkur (tavaline valge suhkur, mis on pruuniks värvitud), valge suhkur, maisisiirup.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Köögikatake
Postitusi: 239
Abikokk
2010-09-18 12:57:45
KatAnna:
Tere, millisest Tallinna poest leiab Dansukkeri roosat tuhksuhkrut või Odense roosat martsipani. Viimast oli veel suvel Comarketis, aga nüüd pole ammu enam kuskil näinud. Tänud.
Odense roosat martsipani on siiani olnud näiteks Pirita Selveris. Tuhksuhkru kohta täpselt ei tea.

Tee seda, mida armastad ja armasta seda, mida teed.

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>