Suhkur

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2008-12-15 16:18:15
Spiidi:
Kui retseptis öeldakse, et kasutada 'golden caster sugar', siis millist suhkrut eesti poest otsima peaks?
See on selline šampanjakarva peeneteraline kristallsuhkur. Mulle pole siinsetes poodides silma jäänud. Võid asendada tavalise valge suhkruga, demerara on nt liiga suure kristalliga ja liiga tume, hele muscovado suhkur jälle liiga niiske minu arust.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Profa
Postitusi: 722
Abikokk
2008-12-15 16:46:50
Valget suhkrut ma peaaegu ei kasuta, kuna ei tee eriti sööke kuhu teda vaja oleks, st. ei oska lihtsalt panna kuskile eriti, aastas vast paar kilo kulub. Toor-roosuhkrut kasutan, maitse on hea ja huvitaval kombel kuigi ta on pisut niiskevõitu, ei lähe ta avatud pakis tükki, kuigi ma säilitan lihtsalt avatud pakendis, mitte õhukindlas anumas.

Profa köögipool

Tiina
Postitusi: 1340
Abikokk
2008-12-15 17:03:49
Internetist võib teatavasti leida just seda, mida tarvis tõestada, mina leidsin rafineeritud suhkru kahjulikkuse kohta palju eestikeelest juttu järgmiselt lehelt: http://anahata.imelaps.ee/suhkur/. Keda huvitab, võib lugeda. Mõned nopped: Valge suhkur on tööstuslikult toodetud kemikaal, mida looduses ei leidu ja seetõttu ei sobi selline aine inimesele tarbimiseks. Suhkur on sõltuvust tekitav aine. Raamatus "Sugar Blues" kirjutab William Dufty: "Erinevus suhkru- ja narkosõltuvuse vahel on ainult [intensiivsuse] astmes." Kuid igal juhul on tõestatud, et (1) suhkur mängib tähtsat rolli hammaste lagunemisel; (2) suhkur põhjustab ülekaalulisust; (3) suhkru eemaldamine (igapäevasest) dieedist/menüüst on ravinud [of crippling] ülemaailmsetest haigustest, nagu diabeet, vähk ja südamehaigused. PS - ma ei ürita kedagi veenda ja kasutan ise ka rafineeritud suhkrut. Lihtsalt huvitav on...

Gruusia köök on siiski üle kõige!

Zoozi
Postitusi: 2992
Abikokk
2008-12-15 23:36:46
Pille:
Spiidi:
Kui retseptis öeldakse, et kasutada 'golden caster sugar', siis millist suhkrut eesti poest otsima peaks?
See on selline šampanjakarva peeneteraline kristallsuhkur. Mulle pole siinsetes poodides silma jäänud. Võid asendada tavalise valge suhkruga, demerara on nt liiga suure kristalliga ja liiga tume, hele muscovado suhkur jälle liiga niiske minu arust.
Mul selline suhkur - Billington's natural golden granulated unrefined cane sugar - kui see on see, mida mõtlete, siis mina ostsin seda Lasnamäe Rimist, Prismas oli ka, kilone pakk miskit 50.- ringis :)

Zoozi tegemised

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2008-12-16 08:05:33
Zoozi:
Pille:
Spiidi:
Kui retseptis öeldakse, et kasutada 'golden caster sugar', siis millist suhkrut eesti poest otsima peaks?
See on selline šampanjakarva peeneteraline kristallsuhkur. Mulle pole siinsetes poodides silma jäänud. Võid asendada tavalise valge suhkruga, demerara on nt liiga suure kristalliga ja liiga tume, hele muscovado suhkur jälle liiga niiske minu arust.
Mul selline suhkur - Billington's natural golden granulated unrefined cane sugar - kui see on see, mida mõtlete, siis mina ostsin seda Lasnamäe Rimist, Prismas oli ka, kilone pakk miskit 50.- ringis :)
No näed, ongi olemas :) Kuigi 'granulated sugar' on enamasti suureteralisem, kui 'caster sugar'.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Kiilike
Postitusi: 1100
Abikokk
2008-12-16 10:05:17
Pille:
Spiidi:
Kui retseptis öeldakse, et kasutada 'golden caster sugar', siis millist suhkrut eesti poest otsima peaks?
See on selline šampanjakarva peeneteraline kristallsuhkur. Mulle pole siinsetes poodides silma jäänud. Võid asendada tavalise valge suhkruga, demerara on nt liiga suure kristalliga ja liiga tume, hele muscovado suhkur jälle liiga niiske minu arust.
Minu meelest isegi oli mingis Rimis (Ülemiste või Haabersti), sest otsisin seda ja isegi leidsin aga hind oli natuke liiga kõrge. Kasutasin tavalisemat peeneteralist suhkrut. Samas on siiski retsepte kus peaks olema see kollane või siis pruun suhkur (küpseise värv määrab ära siis, sest valge suhkrukristall tumedas küpsetises pole sugugi hea vaadata :( )

kiilikese köögikatsetused

Zoozi
Postitusi: 2992
Abikokk
2008-12-16 15:30:04
Pille:
Zoozi:
Pille:
See on selline šampanjakarva peeneteraline kristallsuhkur. Mulle pole siinsetes poodides silma jäänud. Võid asendada tavalise valge suhkruga, demerara on nt liiga suure kristalliga ja liiga tume, hele muscovado suhkur jälle liiga niiske minu arust.
Mul selline suhkur - Billington's natural golden granulated unrefined cane sugar - kui see on see, mida mõtlete, siis mina ostsin seda Lasnamäe Rimist, Prismas oli ka, kilone pakk miskit 50.- ringis :)
No näed, ongi olemas :) Kuigi 'granulated sugar' on enamasti suureteralisem, kui 'caster sugar'.
"caster sugarit" oli täna Stockmannis 56.-kilo

Zoozi tegemised

Netcat
Postitusi: 1930
Abikokk
2008-12-16 15:46:42
Pille:
Zoozi:
Pille:
See on selline šampanjakarva peeneteraline kristallsuhkur. Mulle pole siinsetes poodides silma jäänud. Võid asendada tavalise valge suhkruga, demerara on nt liiga suure kristalliga ja liiga tume, hele muscovado suhkur jälle liiga niiske minu arust.
Mul selline suhkur - Billington's natural golden granulated unrefined cane sugar - kui see on see, mida mõtlete, siis mina ostsin seda Lasnamäe Rimist, Prismas oli ka, kilone pakk miskit 50.- ringis :)
No näed, ongi olemas :) Kuigi 'granulated sugar' on enamasti suureteralisem, kui 'caster sugar'.
Ma olen seni olnud mingisugusel eelarvamusel, et 'caster sugar' on tuhksuhkrulaadne asi. See Billingtoni golden granulated on mul tavalise peensuhkru asemel kasutusel. Keda huvitab, siis Supernetto hulgilaos on selle hind 43.- kilost ehk täpselt 10 krooni vähem kui tavalistes Rimides.

Elu on ebakindel. Söö magustoit kõigepealt.

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2008-12-16 16:06:07
Netcat:
Ma olen seni olnud mingisugusel eelarvamusel, et 'caster sugar' on tuhksuhkrulaadne asi.
Sa pole ainuke, Netcat :) Caster sugar on peene jahvatusega kristallsuhkur, aga mitte nii peenike, nagu tuhksuhkur. 'Caster sugar' on briti nimi, USAs müüakse sama suhkrut 'superfine sugar' nime all. Kuna on hästi peeneteraline, siis lahustub kergesti jookides (kasutatakse magustamiseks), sobib hästi beseede valmistamiseks ja küpsetistesse.. Mina olen siiani edukalt kasutanud Dansukkeri suhkrut - see üsna peenike. Tuhksuhkur on inglise keeles kas confectioner's sugar või powdered sugar või icing sugar. Vt ka erinevate suhkrute kohta Nami-Nami kokandussõnastikku Ja tagasi Spiidi eilse küsimuse juurde - kasuta kas tavalist peeneteralist suhkrut või siis ehtsat kraami:

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Tiina
Postitusi: 1340
Abikokk
2008-12-16 16:58:33
Mina kasutan ka seda Billington's natural golden granulated unrefined cane sugar'it :) Selveris ka müügis.

Gruusia köök on siiski üle kõige!

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>