TÜRGI KÖÖK

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2008-10-18 13:39:15

Tänases Õhtulehes on pikem artikkel Türgi köögi kohta: Türgi köök: kohv olgu palav kui armastus, must kui öö ja magus kui suudlus (Greta Kaupmees), lisaks on ära toodud mõned retseptid.

Minu türgi köögi kogemus koosneb kolmest elemendist. Kunagi ammu-ammu, aastal 1993, käisin Istanbulis klassiekskursioonil (olin siis Taanis vahetusõpilane) ja nädala jooksul toitusime peamiselt shish- ja doner-kebabist.

Edinburghis jagasin mitu head aastat korterit ühe türgi tüdrukuga, kes küll ise eriti süüa teha ei osanud. See-eest elas meie juures kolm kuud üks ta sõbranna, kurditar Fatma, kes oli ääretult hea kokk ja kelle kõrvalt ma üht-teist kasulikku õppisin.

Ja kolmandaks oli üks mu lemmikrestorane Edinburghis Hanedan - mõnus ja kodune türgi restoran, kus ma väga sageli käisin ja millest ma blogis pikemalt kirjutanud olen.

Ühesõnaga, türgi köök on igati südame ja meele järgi. Nami-namis on ka retsepte päris mitu.

Milline suhe Sinul türgi köögiga on (ma tean, et vähemalt ühele nami-namikale meeldib see köök väga :))

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Merilin
Postitusi: 953
Abikokk
2008-10-18 17:35:39

Suhe on selline, et kohe lähen privaatsesse linnamüüri aknaorva Türgi kohvi, baklavad ja vaadet nautima :D Kui aega tekib, siis kirjutan pikemalt :) Suhe on hea!

Türgi toidupildid
Türgi kohvist
Türgi jogurt
Peaaegu kebap, aga ainult peaaegu
Kikerhernes suhkrus
Üks türgihõnguline salat

Pommupüree
Hummus

Pisike ja Pisut Segi, teadagi...

pk
Postitusi: 60
Kokaõpilane
2008-10-20 21:06:16

Tekkis küsimus paari Türgi päritolu maitseaine kohta, mis kätte sattusid ja millest midagi teha ei oska.

Pakendil on ühel kirjas "Salat Sumak", selle kohta veel midagi netist leidis... ja teine "Fleisch Köfte Baharati".

On kellegi infot/ideid?

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2008-10-20 21:41:27
pk:
Tekkis küsimus paari Türgi päritolu maitseaine kohta, mis kätte sattusid ja millest midagi teha ei oska. Pakendil on ühel kirjas "Salat Sumak", selle kohta veel midagi netist leidis... ja teine "Fleisch Köfte Baharati".

Ma pakun, et neist esimene on sumahh e. äädikapuu - mõnusalt hapu maitseaine, mida võib kasutada hapuka roogadele maitse andmiseks. Nami-namis on ka mõned retseptid.

Köfte on araabiapärane hakklihapall - ilmselt on see Sul lihtsalt hakklihamaitseaine. Doseerimise kohta peaks pakil üht-teist kirjas olema.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Merilin
Postitusi: 953
Abikokk
2008-10-20 22:35:47
Sumahhi serveerimiseks kõige lihtsam viis (nii ka Türgis) on ohtralt tooreste sibulaviilude peal liha (kebab, köfte) kõrvale.

Pisike ja Pisut Segi, teadagi...

Kingadraakon
Postitusi: 217
Abikokk
2008-10-22 20:56:51

mul on ka kodus köfte bahari nimeline maitseaine, mille türgist kaasa ostsin. see on mõeldud araabiapäraste kotlettide valmistamisel kasutamiseks. minu oma sisaldab vürtskööment ja mitmesuguseid teravaid pipraid. köfte't valmistatakse mitut moodi, üldiselt on valmistamine väga sarnane eesti kotletiteole. ainult selle vahega, et sealiha asemel kasutatakse looma- või lambaliha või nende segu.

see on üks väga hea maitseaine. ja türgi köök oma liharohkusega meeldib meie perele väga :)

Marju
Postitusi: 870
Abikokk
2008-10-23 09:55:43
Kas seda sumahhi on Eestis ka saada?
Põrnikas
Postitusi: 435
Abikokk
2008-10-24 15:19:09
Marju:
Kas seda sumahhi on Eestis ka saada?
Tallinnas Piprapoes täitsa olemas.
Marju
Postitusi: 870
Abikokk
2008-10-24 20:27:54
Põrnikas:
Marju:
Kas seda sumahhi on Eestis ka saada?
Tallinnas Piprapoes täitsa olemas.
Aitäh! Lähen kaen, kui võimalus avaneb.
Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2008-11-16 12:48:08

Hiljuti Helsingis ööbides õnnestus hotelli restoranis süüa türgi erimenüüd. Toon puht info mõttes tolle õhtu menüü ära - tegemist siis üsna peene hotelli (Klaus K) peene restoraniga (Ilmatar), nii et toitude valik ka ilmselt vastav. Türgi nädal toimus koostöös Türgi Saatkonnaga, kohale oli lennutatud ka kolm kokka: Kenan Tuncer, Zeki Kara ja Ibrahim Dinc.

(Toon ära ainult ingliskeelse menüü, türgi tähtede leidmisele kuluks liiga palju aega).

Meze a 2,5 eurot
* Tulum cheese, garden greens and pomegranate syrup
* Mengen style mushrooms and spicy yoghurt dip
* Cacik (yoghurt, cucumber and mint)
* Spicy eggplant with tomato and mint
* Lentil soup
* Savory pastry filled with spinach and goat cheese
* Lentil salad with chives
* Izmir style eggplant with basil sauce
* Aegean style octopus salad
* Farmer's salad with pomegranate syrup and honey
* Battered prawns with fruity dip

Main courses a 24 Euro
* Beef stew with artichoke and eggplant purée and grilled tomatoes
* Chicken and spinach wrap with saffron bulgur
* Poached salmon, sour cream and roe of salmon with potato purée
* Lamb shanks simmered with thyme, served with wheat grit
* Wine leaves filled with perch served with bulgur and grilled pepper sauce

Desserts a 7.5 Euro
* Yoghurt custard with fresh basil
* Assortment of desserts: small cakes in syrup, helva and semolina pastry
* Ottoman style baked rice pudding

Me muide keskendusime ainult meze-roogadele ja saime kõhu igati ja täiesti täis :P (Selle "nipi" õppisin ära Edinburghis, kus käisin päris tihti söömas Hanedan-nimelises türgi restos...)

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

< 1 | 2 | 3 | 4 >>