õunte hoidistamine

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2011-08-10 15:11:46
Beta:
Kui teha elektripliidi ahjus kuivatatud õunu, kui kaua nad seal ahjus olema peavad? Öö läbi?
Kuni valmimiseni :) Eks see oleneb õunte sordist, õhuniiskusest, ahju temperatuurist, õunaviilude paksusest jne jne jne.

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Fre
Postitusi: 1233
Abikokk
2011-08-10 15:28:37
Ullike:
Seda et purke ahjus - aga ma räägin ainult purkidest - steriliseerituakse - seda küll. Seda, et kompotte ka potis lahtise kaane all steriliseeritakse - seda ka. Aga et seda ahjus tehakse - pole juhtunud kuulma. Samas - iseenesest ei tohiks ju potis ja ahjus steriliseerimisel suurt vahet olla? Nii et ka mina ootan huviga, et keegi oma kogemusi jagaks. :)
Ntx Aive Luigela Hoidiste raamatus on sellest küll juttu, et ka hoidiseid endid praeahjus kuumutada saab. Aga sel juhul on temperatuuri arvutamine suht keeruline.
Pinnu
Postitusi: 102
Abikokk
2011-08-25 07:19:20
Mina tegin õunakompotti sedasi, et keetsin siirupi ja panin kuuma siirupi sisse õunatükid. Siis kuumutasin 80 kraadini ja lasin sedasi podiseda seni, kun õunad piisavalt pehmed. Ja siis purki ja kaanetada. Ei mingit järelkuumutamist. Minu ema on eluaeg nii teinud ja toimib.
Jaanikaant
Postitusi: 705
Abikokk
2011-10-03 09:10:57
Imehea õunakaste

Maitse asi

Tiina
Postitusi: 1340
Abikokk
2011-10-09 20:57:07
Tegin ka seda õunakastet. Minu meelest tuli rohkem õunamoosi moodi, aga see ei rikkunud asja. Mõnus ikkagi. :)

Gruusia köök on siiski üle kõige!

Liisi
Postitusi: 955
Abikokk
2012-01-03 09:29:20
Tervislikku näksimist pimedateks õhtuteks - kuivatatud õunad

Liisi Blogi

Enely
Postitusi: 235
Abikokk
2012-09-24 14:33:21
Eile sadas sülle SUUR kotitäis õunu. Üks plaaditäis läks ahju kuivama Liisi juhenditejärgi(siit kohe küsimus, et kas neid võib ka mitme plaadiga korraga kuivatada või pikendab see oluliselt kuivamisaega?) ja siis mõtlesin katsetada seda õunamoosi. Pehmelt öeldes komistasin ma selle talve vaieldamatu lemmiku otsa. Eile lusikaga mekkides tulid kohe silme ette kohevad lumehanged ja tuledesäras jõulupuu :)

Ega söömisel pole jõudu vaja, lased aga hammastel naks-naks käia

Liisi
Postitusi: 955
Abikokk
2012-09-25 15:45:03
Enely:
Eile sadas sülle SUUR kotitäis õunu. Üks plaaditäis läks ahju kuivama Liisi juhenditejärgi(siit kohe küsimus, et kas neid võib ka mitme plaadiga korraga kuivatada või pikendab see oluliselt kuivamisaega?)
Võib küll ka mitu plaati korraga ahju panna, pöördõhu režiimile ja ahjuuks pisut avali (lusikas vms ukse vahele).

Liisi Blogi

Enely
Postitusi: 235
Abikokk
2012-09-27 12:37:42
Tehtud - usun, et puupliidiga oleks tulnud ehedam maitse, aga ka selline viis aitab hädast välja ja maitseb oi kui hea :)

Ega söömisel pole jõudu vaja, lased aga hammastel naks-naks käia

Suviki
Postitusi: 13
Kokaõpilane
2014-09-24 00:52:44
Tere, Kiire! :) mul on DeDietrich ahi ning sooviks kuivatada selles õunu. Pöördõhurezhiimi kasutaks, märgin temperatuuriks nt 75, kuid kui ahju uks isegi veidi lahti, siis ahi jahtub maha, näitab tablool, et ei ole temperatuuri saavutatud. Kas ahju uks peab kindlasti olema veidi avatud või piisab pöördõhust ahjus?

Paljajalu

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>