õunte hoidistamine

Seenekas
Postitusi: 2193
Abikokk
2009-09-23 19:01:14
Mummadi:
Ma olen hoidiste kuumas vees kuumutamisel õudsalt koba, seega tahaks teha seda pigem praeahjus. Aga lugesin, et see ahjus kuumutamise aeg on tegelikult väga lühike (oli vist paarkümmend minutit). Tegin õunakompotti, nii et valasin keedetud suhkruvee purgis õuntele lihtsalt peale. Aga sellisest napist ahjus kuumutamisest oli vähe. Kuumutasin järgmine kord siis kauem, aga lugesin, et liiga kaua kuumutamine tekitab baktereid jms. Sest kuni vedelik purgis kergelt mullitama hakkas, läks ikka kõvasti aega. Või oli mul ahju temperatuur vale? Nüüd ma ei teagi, kaua ja mis kraadiga ma kuumutama peaks, kui vedelik on tooretele õuntele purgis peale valatud?
Pole kunagi ise nii teinud, kuid naabrivanaema räägib, et kuum siirup marjadele/õuntele peale ja siis kuni pea keemiseni kuumutada. Purkidel olevat kaaned pooleldi peale keeratud, kuid mittte kinni.
Mari-Liis
Postitusi: 593
Abikokk
2009-09-23 20:49:27
Spidur:
mul vähe teemaväline küsimus- mis te pärat selle õunamoosiga teete?ma olen ka mõned aastatd õunamoosi teinud, aga pannkookide või kohupiimaga seda pärast nagu eriti ei taha, olen peamiselt purukookide vahele uhanud.
suurem osa õunamoosi süüakse meil paljalt ära :P Läheb ka hommikuti müsli peale.

Siit nurgast ja sealt nurgast

Seenekas
Postitusi: 2193
Abikokk
2009-09-24 11:30:26
Olen õunapirukatesse ka pannud.
Tziiki
Postitusi: 801
Abikokk
2009-09-26 21:43:31
olles nüüd täiesti vaimustuses ja hoos oma õunamoosist :P tekkis väike küsimus: kui hästi üldse säilivad vähese suhkruga hoidised-siiamaani olen teinud nii, et pisut alla 1 kg õuntele lisan suht vaba käega u 220 gr suhkrut...keedan moosi, samal ajal kuumutan purgid ahjus 125 kraadi juures u 15 min ja kohe kuumalt panen moosi purki (keeratava korgiga)... või on miski nipp veel, mida kindluse mõttes teha võiks?

As for butter versus margarine, I trust cows more than chemists :)

Pille
Postitusi: 16230
Nami-Nami peakokk
2009-09-29 21:28:03
Pille:
[Vasakul esmalt ingveri-õunamoos, siis kardemoni-õunamoos (mõlemad Valge Klaari põhjal) ning kaunivärviline paradiisiõunapüree nelgi ja kaneeliga.
Ega see nüüd õuna-kardemonimoosist väga ei erine (tükk aega mõtlesin, et kas üldse lisada eraldi retsepti), aga igatahes tegin eile suure potitäie jõuluhõngulist õunamoosi. Panen detsembris pannkookide peale ja magustoitude sisse :P

Nami-Nami.ee ja Nami-Nami.blogspot.com

Mummadi
Postitusi: 2
Kokaõpilane
2009-10-05 16:53:16
Küsisin millalgi nõu õunakompoti praeahjus kuumutamise kohta, aga ei leia, et keegi oleks mulle vastanud:(! Ehk siiski oskaksite nõu anda, kaua neid purke seal ahjus siis hoida, kui on toored õunad ja arooniad keedetud vedeliku sees!
Amanda-Riin
Postitusi: 73
Kokaõpilane
2009-10-05 19:05:29
Ma võin praegu puusse panna soovitusega, aga osa inimesi teeb oma hoidised ilma keetmata ja kuumutamata purkidesse ja nendega ei juhtu midagi. Vb. seepärast, et hoidis ise on nii kuum, et tapab pesust järele jäänud pisikud. Mina ise olen suur keetja ja kuumutaja küll. Aga vast on lihtsam, kui lased purgid korraks keema lihtsalt, siis kindel, et õige temperatuur saavutatud
Zapxpxau
Postitusi: 1409
Abikokk
2009-10-05 20:01:30
Amanda-Riin:
Ma võin praegu puusse panna soovitusega, aga osa inimesi teeb oma hoidised ilma keetmata ja kuumutamata purkidesse ja nendega ei juhtu midagi. Vb. seepärast, et hoidis ise on nii kuum, et tapab pesust järele jäänud pisikud. Mina ise olen suur keetja ja kuumutaja küll. Aga vast on lihtsam, kui lased purgid korraks keema lihtsalt, siis kindel, et õige temperatuur saavutatud
Mina näiteks ei ole viitsinud kuumutada, kuigi võiks ju.. aga teen purgid piiritusega kokku (kallan purki, kaas peale ja loksutan ägedalt) ja panen keeva moosi sisse. Peab olema just tulikuum, muidu ei säili.

Zap*

Ullike
Postitusi: 335
Abikokk
2009-10-05 20:33:16
Mummadi:
Küsisin millalgi nõu õunakompoti praeahjus kuumutamise kohta, aga ei leia, et keegi oleks mulle vastanud:(! Ehk siiski oskaksite nõu anda, kaua neid purke seal ahjus siis hoida, kui on toored õunad ja arooniad keedetud vedeliku sees!
Vastust pole ilmselt seetõttu, et pole vastavat kogemust selle kohta" paned keedetud vedelikku (siirup??) toored õunad/arooniad ja siis ahju" - sellepärast pole ehk ka vastust? Seda et purke ahjus - aga ma räägin ainult purkidest - steriliseerituakse - seda küll. Seda, et kompotte ka potis lahtise kaane all steriliseeritakse - seda ka. Aga et seda ahjus tehakse - pole juhtunud kuulma. Samas - iseenesest ei tohiks ju potis ja ahjus steriliseerimisel suurt vahet olla? Nii et ka mina ootan huviga, et keegi oma kogemusi jagaks. :)

Söömine on ainuke töö, mis toidab

Beta
Postitusi: 2
Kokaõpilane
2011-08-10 14:38:40
Kui teha elektripliidi ahjus kuivatatud õunu, kui kaua nad seal ahjus olema peavad? Öö läbi?

Aiad, aiapostid, piirded, väravad. \n125 aastat kogemusi- http://www.betafence-aiad.ee

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>